verliest sport 133 SPS is Zierikzee de baas Vosmeer profiteert Aardenburg wint ook Smerdiek verliest nipt in vrouwenderby Met een verrassende overwinning heeft Aardenburg gisteren een positieve wending gegeven aan een roerige periodeTSC, de nummer tweewerd in Oosterhout met t-2 verslagen. Steven de Croock en David van Kerschaver scoorden voor de gasten. Aardenburg werd voor het eerst geleid door Rob bie de Muynck, de vervanger van de opgestapte Fonny Verstraeten. maandag 7 februari 2011 Freek Torensma is eerder bij de bal dan zijn tegenstander van SPS. foto Leo Adriaansen door Michiel Bouwman goes - De lichaamstaal van Robin de Pagter sprakboekdelen. Zijn vrije trap, met bedoeling gevaar te stichten voor het Terneuzense doel, belandde na een uurtje spe len ergens over de achterlijn. De aanvaller van Goes stond er een paar seconden verslagen bij en be sefte dat het niet liep bij de koplo per in de tweede klasse. Mede daardoor ging Goes voor het eerst dit seizoen onderuit: o-i. Het was echter niet alleen het ma tige spel van de thuisploeg dat daarvoor zorgde. Terneuzen had zijn zaakjes goed voor elkaar en gaf weinig weg aan het normaal zo makkelijk scorende Goes. Zo werd clubtopscorer Kyle Does burg uit de wedstrijd gespeeld door Robbin Dekker, die een pri ma middag had. „Natuurlijk is hij snel, maar ik kan ook lopen", zei de back na afloop. „Ik vond ons de eerste helft beter, in de tweede helft ging het meer gelijk op. Toch zijn ze niet echt gevaarlijk ge weest." Dat de Terneuzense winst belang rijk was voor de Zeeuws-Vlamin gen, blijkt wel uit de cijfers. In ver- liespunten is de achterstand op Goes - de gestaakte wedstrijd te gen Oosterhout, waarin Terneu zen een 2-o-voorsprong verde digt, meegerekend - nog maar twee punten en omdat TSC en Halsteren ook verloren, is de ploeg van Diederik Hiensch de winnaar van het weekend. „Het is jammer dat je in zo'n wed strijd verliest", vond Goes-trainer Gérard de Nooijer na afloop, daarmee doelend op het punt verlies van de andere topploegen. „Of dit onze slechtste wedstrijd was? Dat zou denigrerend zijn naar de tegenstander. Maar het is wel zo dat we in de eerste helft twee, drie goede kansen hadden en zij bij hun eerste schot op doel gelijk scoorden. De tweede helft was eigenlijk een formaliteit. Ik had net zo goed binnen kunnen blijven." Dat had wel iets weg van een un derstatement, want wie een feller eri gretiger Goes in het tweede be drijf had verwacht, kwam inder daad bedrogen uit. Gert-]an van Leiden was nog het dichtst bij een doelpunt, maar de poging van de middenvelder was te slap ingeschoten. De Nooijer: „Die had-ie moeten maken... Soms heb je zo'n gevoel van: we gaan niet scoren. Maar dan moet je op o-o kunnen spelen." Dat die score niet de eindstand was, kwam door een optelsom van slordigheden. Knullig balver lies van Goes noopte Wouter de Craene tot een overtreding net buiten het zestienmetergebied, waarna de vrije trap van Remco van Leeuwen niet goed verwerkt werd door keeper Daniël Koole. Via de doelman en de paal bleef de bal liggen op de lijn, waarna Dominique Verlinde hem binnen prikte. Ómdat Terneuzen in de slotfase verzuimde om de score verder uit te bouwen, werd de pa pieren topper (nummer één tegen nummer drie) door de frommel goal beslist. Voor Terneuzen betekende de overwinning de eerste uitzege van het seizoen. De Zeeuws- Vlaamse equipe had in de eerdere drie wedstrijden op vreemde bodem nog maar één punt ge pakt. Goes-Terneuzen 0-1 (0-1). 43. Domini que Verlinde 0-1Geel: Wouter de Craene (Goes), Robbin Dekker (Terneu zen). Scheidsrechter: J.W. Brummer (Roosendaal). Aantal toeschouwers: 300. door Klaas Verspoor poortvliet - Zierikzee speelde za terdag uit bij SPS als een schip zon der kapitein. Na de trainerswissel van de afgelopen week bleef een schokeffect uit. Zierikzee verloor in Poortvliet met 2-0, waardoor het kampioenschap in de vierde klasse B steeds verder aan de hori zon verdwijnt. Waar trainer Marcel van Duijn ver trok, kwam Adriaan Nieuwen- huijse als nieuwe verantwoorde lijke. Althans, dat is de bedoeling, want de Kruiningse trainer is sinds donderdag slachtoffer van de griepepidemie. Morgenavond maakt hij, indien hersteld, dan ook pas kennis met zijn nieuwe spelersgroep. En dat Nieuwenhuijse aan de bak zal moeten, dat is wel duidelijk. De kopjes van de Zierikzeese spe lers hingen na 'SPS' naar beneden, want de vierde nederlaag van het seizoen kwam aan als een moker slag. Vooral op mentaal vlak valt er nog veel werk te verrichten voor Van Duijns opvolger. Zierikzee had in de eerste helft daartoe een grote stap voorwaarts kunnen zetten. Het kreeg een aan tal mogelijkheden om een vroege beslissing in de wedstrijd te force ren, maar liet dat na. „De eerste- helft hebben wij vier kansen ge had", zei Barry Hage direct na af loop met de aanvoerdersband om zijn arm. „En na de 1-0 stortte het weer in. We vervielen weer in oude fouten. Het is treurig dat het bij ons wéér helemaal wegzakte. Alles zat ook tegen: de scheidsrech ter floot veel tegen ons, er werden veel overtredingen gemaakt en we kwamen zelf gewoon niet meer aan voetballen toe." Die aanvoer dersband kreeg Hage vlak voor tijd, nadat Elmar Verhage wegens twee gele kaarten uit het veld was gestuurd. Frank van der Helm kreeg in de ze ventiende minuut de eerste grote kans, maar SPS-doelman René Uijl redde uitstekend op de inzet. Lars Holm schoot een vrije trap over en Thomas Vos vond in de 28e minuut Uijl op zijn weg. In de slotfase werd een goal van laouad Fertoute, nadat een schot van Van der Helm via de twee palen terug het veld in stuiterde, afgekeurd we gens een overtreding op de doel man. Hage: „laouad zei dat hij de keeper niet raakte." Vijf minuten na de pauze kwam SPS, toen nog tegen de verhou ding in, op 1-0. Uit een voorzet van Jan-Pieter Bevelander torende Berrie Hage boven Björn Boot en doelman Jeffrey Bongers uit. Zijn kopbal liet het net bollen. Vanaf dat moment zonk Zierikzee steeds dieper weg. SPS liet het in een aan tal situaties na om het stuurloze Zierikzee het genadeschot te ge ven. Pas in de 88e minuut haalde Willem Bevelander de trekker over, na prima voorbereidend werk van de zojuist ingevallen Jo- han Uijl. SPS-Zierikzee 2-0 (0-0). 50. Berrie Ha ge 1-0, 88. Willem Bevelander 2-0. Scheidsrechter: C.K. van de Linde (Goes). Rode kaart (2x geel): 90. Elmar Verhage (Zierikzee). Gele kaart: Lars Holm (Zierikzee), Willem Bevelander en Jan-Pieter Bevelander (SPS). Aantal toeschouwers: 85. door Tom Vennink oostkapelle - Het vrouwenteam van Oostkapelle heeft zaterdag de Zeeuwse derby tegen Smerdiek ge wonnen. Annelien van Hecke was opnieuw een doorslaggevende factor voor de Walcherse eersteklasser. Het he le duel werd beïnvloed door wind vlagen die de ene naar de andere pass verpeste. De beslissing in de tegenvallende derby viel halverwege de tweede helft; Marieke Kwast stuurde Anne lien van Hecke alleen op het Smer- diekse doel af Doordat de keepster aarzelde, kon ze haar twaalfde goal van het seizoen binnenschieten. Later verzuimde ze haar dertiende te scoren. In de slotminuten kwam Oostka pelle goed weg toen een Smer- dieks schot via de binnenkant van de paal uit de goal bleef door Klaas Verspoor middelburg - In de vierde klasse B profiteerde koploper Vosmeer, dat zelf met 1-0 won bij Brouwersha ven, van de overwinning van SPS. De ploeg van trainer Van Poort vliet won op eigen veld met 2-0 van Zierikzee. Brouwershaven-Vosmeer 0-1: Voor rust kreeg Vosmeer wat kan sen, maar was Brouwershaven via Remi Lievense, die uit een vrije trap de lat raakte, het dichtst bij een treffer. Na rust besliste het technische betere Vosmeer de wed strijd. Bij een aanval waarbij Brouw-doelman Meivin van Ast een aantal reddingen op rij ver richtte, kwam de bal na slecht uit verdedigen alsnog recht voor de voeten van Tariq Zakriti. Hij maak te in de tachtigste minuut de enige treffer. Halsteren-Stavenisse 2-0: Stave- nisse leed in Halsteren de tiende seizoensnederlaag. De ploeg van trainer Jaap Knop werd voor rust al op een onoverkoombare achter stand gezet. Peter Geense zorgde voor de openingstreffer en via Niels de Groot kwam Halsteren, dat voor rust tegen de wind speel de, al op 2-0. Kruiningen-Vrederust 7-1: Krui- ningen was heer en meester en leidde bij mst al met 4-0 door tref fers van Arno van de Berge (2), Jef frey Lodewijks (eigen doelpunt) en Thomas Paauwe. Wouter Veer- hoek scoorde in de tweede helft uit een voorzet van Jimmy Fens de 5-0 en door de derde goal van Van de Berge werd het 6-0. Niels Da- men deed namens Vrederust nog wel wat terug, maar het slotak koord kwam van Kruiningen-spe- ler Bowling Karapun. WIK'57-DVO'60 1-4: Erhan Karakurt 0-1 en 0-2, Jeffrey Jurgens 0-3, Jack van de Velde 1-3, Ben de Lange 1-4. Mevo-Chrislandia 1-3: Remon Hein- sius (strafschop) 0-1, Martijn de Jong Een speelster van Smerdiek wordt van de bal af gehouden door een tegen- 0-2 en 1-3. Adriaan Wandel 1-2. standster van Oostkapelle. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 33