PZCI Plan weghalen grafstenen gehekeld m 1 BEVELANDEN-THOLEN 14 en 15 15 GRAFRECHTEN Dorpsraden: 'Wethouder liegt over communicatie' Meeste gebruikers willen de noodbrug houden almanak Tip? redactie@pzc.nl Notoire benzinedief in de kraag gevat Eerste wedstrijd voor jachthonden Zeeland Automobilist valt stil en slaapt roes uit Compliment m tirm Kinderen Zeeuwse Klippers doen hun verhaal ALS-wandeltocht wordt een doorslaand succes Maandag 7 februari 2011 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Mieke van der Jagt NIEUWDQRP - „Een flagrante leu gen." Zo noemt Frank Jansens, voorzitter van de dorpsraad Oude- lande de bewering van wethouder Jan Zandee (SGP) dat het plan om grafstenen waarvoor niet betaald wordt weg te halen, uitvoerig is be sproken met de dorpsraden. „We hebben er in 2006 een brief over gekregen, jazeker", zegt Griet Aarnoutse, voorzitter van de dorpsraad van Nieuwdorp. „En, ja, we hebben toen al laten weten het er niet mee eens te zijn. Tijdens een raadsledenspreekuur zijn we onze grieven nogmaals wezen toe lichten en er zijn zienswijzen inge diend. Er is dus wel degelijk gepro beerd te communiceren; van onze kant. Maar dat is mislukt omdat de gemeente van geen andere oplos sing wil horen dan van de som die ze zelfheeft gemaakt." Het conflict dat rond de begraaf plaatsen is ontstaan, draait om de exorbitant hoge grafrechten en het plan van de gemeente Borsele om grafmonumenten waarvoor niet meer betaald wordt, weg te halen. Zandee wil dat 'omdat het niet eer lijk is die te laten staan', maar het kan ook zijn dat mensen er dan voor kiezen maar niet te betalen. Het is ook nogal begrotelijk om graven te onderhouden als je bij voorbeeld als alleenstaande met een AOW-tje vier graven moet on derhouden. Borsele heeft echter besloten dat de post begraafplaat sen voor 75 procent kostendek kend moet zijn. Termijnen voor grafrechten zijn minstens 20 jaar om te beginnen en minstens tien jaar om te verlengen. De bedragen moeten in een keer worden be taald. „Daar komt nog bij dat de admini stratie een grote rommel is in Bor sele", weet Hans van Dam, secreta ris in Nieuwdorp. Het is helemaal niet bekend voor welke graven voor hoe lang betaald is. Zolang dat niet bekend is, kun je hele rare fouten maken." Van Dam, Aarn outse en Jansens zijn van plan een burgerinitiatief te nemen en zelf een plan op te stellen voor de ex ploitatie van begraafplaatsen. Van Dam: „Het groenonderhoud hoeft niet op de begraafplaats te druk ken. Het is per slot van rekening openbaar groen." Het burgerintiatief kan pas in juni worden ingediend omdat het dan pas een jaar geleden is dat de Ver ordening Lijkbezorgingsrechten is vastgesteld. GOES - De noodbrug moet blijven liggen; daar- vroegen gedurende twee uurtjes aan passan- ten liggen. De raad heeft zich voorgenomen een kleine honderd gebruikers. Tegenstanders over is negentig procent van de mensen die ten hun handtekening te zetten, want de ge- een nieuwe, vaste brug te bouwen als zijn er ook. Omlopen rond de vest kost 65 er zaterdagochtend gebruik van maken, het meente is van plan de brug per 1 maart weg Goes-West opnieuw is ingericht. „Laat hem stappen meer en de buurt ondervindt over- roerend eens. Leden van de SP-afdeling Goes te halen. Niet omdat er geen brug zou moe- tot die tijd dan maar liggen", zegt de SP met last van de noodbrug. foto Willem Mieras RILLAND De KLPD heeft donderdag op de A58 bij Rilland een 29-jarige man uit de gemeente Halderberge aan gehouden, die ervan wordt ver dacht meerdere malen zonder te t betalen te hebben getankt bij benzi- nestations in Rilland en Krabben- dijke. Bij het stelen van brandstof maakte de man gebruik van gesto len kentekenplaten. De KLPD heeft de man overgedragen aan de Zeeuwse politie, die hem opsloot en de auto in beslag nam. WOLPHAARTSDIJK De stichting Jachttraining voor Ge- bruikshonden en de Nederlandse Organisatie voor Jacht en Grondbe heer houden zaterdag 12 februari voor het eerst in Zeeland jachthon denwedstrijden. Aan de wedstrij den doen dertig honden en hun voorjagers mee. De honden moe ten vijf apporteerproeven afleggen uit de dagelijkse jachtpraktijk. Het evenement duurt van 9 tot 17 en vindt plaats aan de Muidenweg 10 in Wolphaartsdijk. NIEUWDORP Op het Coudorp in Nieuwdorp heeft de politie zaterdag het rijbe wijs afgepakt van een 55 jarige man uit de gemeente Borsele, die heel erg dronken in zijn auto werd aangetroffen. De man zat in een diepe slaap achter het stuur van zijn personenauto. De motor draai de nog. Eenmaal goed wakker gemaakt, mocht de Borselaar een ademtest doen. Die wees uit dat er vijf keer te veel alcohol in het bloed zat Het viel allemaal niet mee voor de, moeder van drie kinderen. De opvoe ding viel-haar zwaar. Daar kwam nog eens bij dat de mees te mensen er bij het klimmen der ja ren niet knapper op worden. Grijze haren kondigden zich aan, de eerste tekenen van ouderdom werden duide lijk zichtbaar, zo leerde haar spiegel beeld. Moeder was toe aan een compliment je. Dus stelde ze tijdens het ontbijt waarbij de pap weer rond de oren vloog de vraag: wat vinden jullie nu het mooiste van mama? ja, daar hoefde Isabelle van 6 niet lang over na te denken. Dat weet ik wel hoor, het mooiste wat mama heeft dat zijn wij! ja, daar had moeders natuurlijk niets tegen in te brengen. Met glim lach pakte ze een doekje om de pap uit Matthijs zijn haar te vegen. Voor de zoveelste keer...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25