Mubarak belooft meer vrijheid r£Sfc EGYPTE Comité voor hervorming grondwet O Doodrijden hond leidt tot protest tegen kitebuggy's Burgers melden 180 munitiedumpplaatsen Vier kinderen komen om bij brand in kamp Muiterij in Sudan eist tientallen levens Politie worstelt met inbraken aan de kust Stuntschaatsen op de Cauberg Vanavond regen 9° MAANDAG 7 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 31 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN Rocklegende Gary Moore overleden PSV kan weer geen vuist maken 25 CAIRO - De regering van Egypte heeft in een rondetafelgesprek de oppositie beloofd dat er persvrij heid komt en dat alle betogers vrij komen die de afgelopen twee we ken zijn opgepakt. Het was voor het eerst sinds circa vijftig jaar dat de regering officiële gesprekken voerde met de verboden Moslim broederschap. Vice-president Omar Suleiman stemde erin toe samen met de op positie een commissie op te rich ten die voorstellen moet doen voor grondwetshervormingen. Zo wordt gesproken over een maxi mumtermijn voor de president en het toelaten van meer kandidaten tot presidentsverkiezingen. Oppositieleider EIBaradei veroor deelde het overleg, waarvoor hij niet was uitgenodigd. „Het proces is ondoorzichtig. Niemand weet wie met wie praat." Oppositiegroepen zeiden dat het beraad met Suleiman positief was, maar dat de regering aan hun eis van een algehele politieke omwen teling niet was tegemoetgekomen. Zo wil de Moslimbroederschap al leen verder praten als Mubarak di rect opstapt, het parlement wordt ontbonden, alle politieke gevange nen op vrije voeten komen en de sinds 1981 geldende noodtoestand wordt opgeheven. „Tot dat is ge beurd, zullen de jongeren op straat blijven en de besprekingen door gaan", zei een vertegenwoordiger van de Moslimbroederschap. Ook in het afgelopen weekeinde gingen vele duizenden mensen de straat op. Het regime deed weer een stap in de richting van hun ei sen: het voltallige bestuur van Mu- baraks Nationale Democratische Partij stapte op. pagina 8 en 9: Mubarak-aan- kJ hang: vrijheid is veiligheid IJMUIDEN - Ruim zevenhonderd mensen ondertekenden afgelopen weekeinde op www.witteher- der.nl/petitie een petitie om kite buggy's op het strand te verbieden of aan strengere regels te binden. Aanleiding vormt een aanrijding op het strand van IJmuiden waar bij vrijdag een hond is doodgere den door een driewieler voortge trokken door een vlieger. „Nu is het een hond, de volgende keer een kind", zegt Conny Voesenek, eigenaresse van de herder Dyami. „Zij was mijn alles." Volgens haar had de buggy zeker een snelheid van 110 km/h. Het ongeluk gebeur de op een plek waar kitebuggy's niet zijn toegestaan. De bestuurder viel bij de botsing uit zijn wagen en brak zijn arm. De man is lid van de Buggy Club Holland. Club-secretaris Rens van Lier erkent dat de bestuurder fout was. „Wij vinden zijn gedrag onac ceptabel en zijn diep bedroefd dat er leed is veroorzaakt." VALKENBURG - Schaatsers in actie tijdens Red Bull Crashed Ice. De Fin Arttu Pihlainen won za terdag het wereldkampioenschap Ice Cross Down hill op de Cauburg in Valkenburg. Ice Cross Downhill is een nieuwe sport waarbij schaatsers op ijshockeyschaatsen een parkoers met s-bochten, hobbels en obstakels afleggen. Be kende oud-schaatsers als Rintje Ritsma, Gerard van Velde, Falko Zandstra en Annemarie Thomas kwamen ook in actie. Op het evenement kwa men 25.000 bezoekers af. foto Marcel van Hoorn/ANP MIDDELBURG De provincie heeft met hulp van burgers 180 plaatsen in kaart ge bracht waar vlak na de Tweede We reldoorlog munitie is gedumpt Het gaat vooral om granaten, land mijnen en vliegtuigbommen. Begin vorig jaar werd een meld punt geopend. In totaal reageerden 125 mensen. pagina 2 en 3: provincie brengt - dumpplaatsen in kaart ROME Vier kinderen zijn gisteren omge komen door een brand in een zi geunerkamp in Rome. De kinderen waren tussen de drie en vijf jaar oud. Meer dan honderd brandweerlie den en andere reddingswerkers be streden het vuur, zo meldden Itali aanse media. Ze konden echter niets meer uitrichten voor de kin deren JUBA Gevechten tussen militairen uit Noord- en Zuid-Sudan hebben afge lopen dagen mogelijk vijftig levens gekost Militairen uit het zuiden weigerden zich te verplaatsen naar het noorden en keerden zich tegen collega's uit dat gebied. Zuid-Su dan wordt naar verwachting op 9 juli zelfstandig. Vandaag worden de uitslagen verwacht van het refe rendum over onafhankelijkheid. CADZAND De politie zit met de handen in het haar rond de meer dan honderd in braken die sinds september zijn ge pleegd in vakantiehuizen in het westen van Zeeuws-Vlaanderen. Daarom wordt met het Openbaar Ministerie en de gemeente Sluis overleg gepleegd over een project matige aanpak. De politie pleit daarbij voor meer bevoegdheden. pagina 17: Inbraakgolf Kitebuggy's moeten van het strand geweerd worden reageer op www.pzc.nl reacties: 317 Nigel de Jong past prima in Oranje 34% 66% Z' - -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1