PZCU Lezers reageren massaal Walcheren omhelst aquaduct Compliment LGCrai WALCHEREN 14 en 15 15 DAMPOORT Eerste weekeinde over nieuwe N57 verloopt rustig Politie zoekt getuigen van felle brand in Middelburg almanak Maandag 7 februari 2011 Kindereren van Zeeuwse klippers doen hun verhaal Local Board Middengebied Vlissingen jubileert Tip? walcheren@pzc.nl Dagelijks 4 rotondes5 verkeerslich ten, de brug en het spoor om van huis Middelburg uit te komen. Nu in 5 minuten van de A58 naar huis. In de meer dan 20 jaar dat we op het aquaduct moesten wachten hebben we genoeg drukte in de stad gehad. Blij dat het nu eindelijk een keer op gelost is. Een mooi stukje werk! Nu kan ik straks tenminste normaal met de auto van Middelburg-zuid naar de stad zonder bang te zijn dat het voor de brug vast staat. Nu kunnen er op Walcheren toch weer wel wat wegen weg toch? Ont-asfalteren zoiets. Het wachten is op de eerste verzak kingen veroorzaakt door grondwa ter. Welk toltarief stelde de provincie vast? Of moeten alleen Zeeuws-Vla mingen betalen voor een tunnel???? Tussenstand stelling 'Tunnel in N57 is hele vooruitgang': 434 stemmen, 90 procent eens, 8 procent oneens. Heel veel lezers reageerden op de oproep in de krant van zaterdag. De meesten waren positief, maar er klonk ook kritiek over de aantasting van het landschap en de positie van de fiet ser. Vanuit Zeeuw-Vlaanderen ge mopper over het feit dat er geen tol geheven wordt. Maar het aqua duct (150 meter) is geen Wester- scheldetunnel (6.6 kilometer). Een kleine greep uit de reacties: Het landschappelijk prachtige Wal cheren wordt ontsierd door asfalt, verkeersborden en -erger nog- vele auto's. De tuin van Zeeland maakte plaats voor voorbijrazend blik. Mooie weg. Alleen hoop ik dat ieder een zich aan de snelheid gaat hou den. Ik woon er pal naast. Hoop 's nachts nog wel te kunnen slapen. De kennismaking met het aquaduct verliep rustig. foto Lex de Meester Lees alle reacties op www.pzc.nl/dampoort .'CAMSÖPiA* door Annemarie Zevenbergen Het nieuwe aquaduct onder het Kanaal door Walcheren kan al niet meer stuk. Walcheren omhelst de nieuwe N57 en is er op het ge makje gebruik van gaan maken. Niet en masse, maar in een gestage stroom het hele weekeinde door. Niet alleen de automobilist is en thousiast, getuigen de talloze posi tieve reacties van lezers van de PZC, ook een zwaan dacht er tijde lijk gebruik van te maken. Wegge bruikers troffen zaterdagochtend de wat vreemde weggebruiker aan op de zuidelijke rijbaan. Automobi listen stopten zelfs. Omdat de vo gel en het stilstaand verkeer direct werden 'gespot' in het bedienings centrum bij het aquaduct, kon de weg tijdelijk worden'- afgesloten om de veiligheid te garanderen. De politie kwam ter plekke, maar kon slechté constateren dat de vo gel al gevlogen was en gaf de rij baan weer vrij voor het verkeer. De weg giiig vrijdagavond zonder ceremonieel open. Projectleider Eric Mostert van Rijkswaterstaat: „We hebben de afgeplakte borden 'vrijgemaakt' en het verkeer kon gewoon doorrijden. Voor sommi gen was dat een verrassing. Zo gin gen de eerste vakantiegangers keu rig achter de wegbeheerder aan door het aquaduct. Ze vonden het geweldig." Een ritje met Mostert zaterdagmid dag toonde ook aan dat het aqua duct goed, maar rustig gebruikt werd. Het was hier en daar wel even wennen. „Je kon het merken aan de snelheid van het verkeer. Daar waar automobilisten 100 mochten, bleven er veel op 80 han gen. Ik denk dat de gewenning zo'n een tot twee weken duurt. Ik ben heel benieuwd hoe het in het spitsuur gaat lopen. Ja, ik ben ape trots op de weg. Onze wegbeheer- ders ook. Die hoefden we niet eens te vragen voor een extra in spectierondje, die gingen zelf." Het vergt inderdaad een heroriën tatie, je ziet de vertrouwde omge ving vanuit een ander perspectief Maar ook dat zal snel wennen. le^OB^smssBaatamma -?3gr.ï Tip? redactie@pzc.nl door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Een caravan naast een woonhuis aan de Burgerweide- straat in Middelburg is gisteroch tend vroeg volledig in de as gelegd door een korte, uitslaande brand. Het naastgelegen woonhuis liep aan de buitenkant brandschade op. Ook vijf geparkeerde auto's in de buurt van de caravan raakten beschadigd. De politie evacueerde uit voorzorg de bewoners van drie naastgelegen woningen omdat de harde wind het vuur dreigde aan te wakkeren. Et raakte niemand gewond. De kippen, vogels en konijnen die in hokken in de schuur bij de wo ning zaten/overleefden de brand echter niet. Een scootmobiel in het schuurtje werd onherstelbaar beschadigd. De politie is op zoek .naar getuigen van de brand. Volgens een woord voerster van de politie wordt brandstichting niet uitgesloten. Om de oorzaak te achterhalen is een deel van de Burgerweidestraat gisteren afgezet voor onderzoek. De brandweer rukte rond half zes in de ochtend uit voor de brand in de caravan. Door de exploderende gasflessen in de caravan, ontstond in korte tijd een uitslaande brand. Omdat de vlammen oversloegen naar het naastgelegen woonhuis en het schuurtje erbij, zette de brandweer groot materieel in. De brandweer kon voorkomen dat er in die woning ook brand ont stond. Om tien voor zes werd het sein brand meester gegeven. De na- bluswerkzaamheden duurden tot zeven uur. Het viel allemaal niet mee voor de moeder van drie kinderen. De opvoe ding viel haar zwaar. Daar kwam nog eens bij dat de mees te mensen er bij het klimmen der ja ren niet knapper op worden. Grijze haren kondigden zich aan, de eerste tekenen van ouderdom werden duide lijk zichtbaar, zo leerde haar spiegel beeld. Moeder was toe aan een compliment je. Dus stelde ze tijdens het ontbijt waarbij de pap weer rond de oren vloog de vraag: wat vinden jullie nu het mooiste van mama? Ja, daar hoefde Isabelle van 6 niet lang over na te denken. Dat weet ik wel hoor, het mooiste wat mama heeft dat zijn wij! Ja, daar had moeders natuurlijk niets tegen in te brengen. Met glim lach pakte ze een doekje om de pap uit Matthijs zijn haar te vegen. Voor de zoveelste keer...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13