buitenland 9 en justitie ziedend Tsunami van obesitas overspoelt de wereld, zeggen onderzoekers President blokkeert overval in belastingdecreet Italië tijdens Eu-top Treffen Thais en Cambodjaans leger Voordelig naar ANDALUSIË met KRAS.NL! -.-■••• Europarlement 469 i Fff KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 l5cpm Negen jaar cel voor belager Westergaard zaterdag 5 februari 2011 parijs - Een 'tsunami van obesitas' zorgt ervoor dat sinds 1980 het aantal volwassenen met gevaarlijk overgewicht wereldwijd bijna ver dubbeld is. Dat blijkt uit een internationale studie. Het onderzoek is gisteren in het wetenschappelijk tijdschrift The Lancet gepubliceerd. In 2008, het laatste jaar waarvoor statistieken beschikbaar zijn, wa ren meer dan een half miljard vol wassen mensen veel te dik. Een op de tien mannen en bijna een op de zeven vrouwen leed aan vetzucht. Wereldwijd komt dat neer op een op de negen personen. Ongeveer een op de drie mensen lijdt aan 'normaal' overgewicht. Jaarlijks sterven drie miljoen mensen door hartziekten, diabetes, kanker en andere aandoeningen die door zwaarlijvigheid veroorzaakt wor den. Onder inwoners van de geïndus trialiseerde wereld zijn hartziekten zelfs de belangrijkste doodsoor zaak. Ze vrezen dat tientallen miljoenen mensen zullen sterven aan de ge volgen van vetzucht. De wetenschappers roepen daar om wereldwijd regeringen en ge zondheidsorganisaties op om cam pagnes te beginnen tegen obesitas. Obesitas komt nog altijd het vaakst voor in rijke landen. In de Verenigde Staten is de grootste toe name te zien, gevolgd door Nieuw-Zeeland en Australië voor vrouwen en Groot-Brittannië en Australië voor mannen. De onderzoekers zagen ook een sterke toename in ontwikkelings landen, vooral in het Midden-Oos ten en in gebieden die snel verste delijken. Aan de studie werd onder ande ren meegewerkt door onderzoe kers van de Harvard Universiteit en de Wereldgezondheidsorganisa tie (WHO). staking. Ze willen dat alle zittin gen een week worden uitgesteld. Er moet ook een protestmars plaatsvinden in de stad Nantes. Ook wil justitie dan meer midde len eisen voor de rechtspraak. Een politievakbond en veel advocaten steunen de actie. Twee grote poli tievakbonden beschuldigden de president de moordzaak te gebrui ken voor eigen politiek gewin. Het meisje om wie het gaat, is de rome - De Italiaanse president Giorgio Napolitano weigert zijn handtekening te zetten onder een omstreden belastinghervorming die de regering per decreet wil in voeren. Dat heeft hij gisteren ge zegd. Het kabinet van premier Silvio Ber lusconi zag de belastinghervor ming, die ervoor moet zorgen dat minder belastinggeld van het rijke noorden naar het arme zuiden vloeit, donderdag stranden in een parlementaire commissie. Tijdens een spoedzitting werd besloten de wet dan maar per decreet in te voe ren, tot grote woede van de opposi tie. Napolitano heeft Berlusconi per brief laten weten dat het don derdag inderhaast uitgevaardigde decreet niet aan alle eisen voldoet. Volgens de president moet de rege ring de nieuwe wetgeving eerst be ter uitleggen aan de volksvertegen woordiging. De handtekening van de president is noodzakelijk om een decreet wet te laten worden. Dat Napolita no weigert te tekenen, is een forse tegenslag voor Berlusconi. Coalitie partner Lega Nord heeft gezegd dat zij uit de regering stapt als de belastinghervorming niet door gaat. Berlusconi zit al in zwaar weer door schandalen rond prosti tutie en machtsmisbruik. brussel - In een postkantoor in het gebouw van het Europees Par lement in Brussel hebben twee personen gistermiddag een gewa pende overval gepleegd. Op dat moment vond enkele honderden meters verder onder strenge veilig heidsmaatregelen een EU-top plaats, waarbij alle Europese rege ringsleiders aanwezig waren. De daders zijn ontkomen. Een woord voerster van het Europarlement heeft dat gezegd. Ze kon niet zeg gen of er bij de overval gebruikt is gemaakt van vuurwapens. Er is in ieder geval niet geschoten. De buit van de overval bedroeg ongeveer 8000 euro. 18-jarige Laëtitia Perrais. Haar hoofd, armen en benen zijn dins dag aangetroffen in een vijver in het westen van het land. Haar romp is nog zoek. De 31-jarige hoofdverdachte heeft meerdere malen in de cel gezeten voor ze dendelicten. Familie van hem zegt de autoriteiten te hebben gewaar schuwd omdat hij nog gevaarlijk is en zeer gewelddadig. Zij verwijten justitie niet te hebben geluisterd. bangkok - Thaise en Cambodjaan se militairen hebben gisteren ge vochten in betwist gebied rond de hindoetempel Preah Vihear. De Thaise minister van Gezondheid Jurin Laksanawisit zei dat een Thai se burger door artillerievuur om het leven is gekomen en dat vijf Thaise militairen gewond zijn ge raakt. Een woordvoerder van het Cambodjaanse ministerie van De fensie zei dat vier Cambodjaanse militairen gewond zijn geraakt. Ook zouden vier Thaise militairen gevangen zijn genomen. De tem pel is volgens internationaal recht van Cambodja, maar de toeganke- lijkste ingang ligt in Thailand. Voordeelrondreis Andalusië 8 dagen incl. ontbijt en diner Vertrek: 12-26/4,11-25/5 en 8/6 vrijwel alle data gegarandeerd vertrek! met o.a. Granada, Córdoba en Sevilla TIP: boek het optionele excursiepakket! •incl. vlucht, verblijf, excursies, entree Alhambra en NL-sprekende reisleiding Zie www.kras.nl/38366 Excursiereis Zon Cultuur in Andalusië 15 dagen incl. ontbijt en diner Vertrek: 5/4 t/m 14/6, 6-20/9 en 4/10 •met o.a. Malaga, Gibraltar, Granada, Sevilla, Nerja, Marbella en Ronda ook heerlijke vrije dagen in Mijas! •incl. vlucht, verblijf, excursies, entree Alhambra en NL-sprekende reisleiding Rondreis Grand Tour Andalusië 15 dagen incl. ontbijten 11 x diner Vertrek: van 10/3 t/m 27/10 •met o.a. Ronda, Cadiz, Gibraltar, Córdoba, Baeza, Sevilla en Granada •incl. vlucht, verblijf, excursies, entree Alhambra, NL-sprekende reisleiding en 5 nachten aan de Costa del Sol Zie www.kras.nl/35057 Zie www.kras.nl/38125 of www.kras.nl/38126 FLY-DRIVES! Ontdek Zuid-Spanje per huurauto! Karakteristiek Andalusië dgri v ^i Rondreis met o.a. Ronda, Jerez dei^il^. la Frontera, Sevilla, Gördoba en Granada 8 dagen incl. ontbijt Vertrek: van 17/2 t/m 27/10 Zie www.kras.nl/35678 Costa del Sol 479 Vanuit uw 4-sterren hotel kunt u Uppers, f alle highlights van Andalusië verkennen! 8/15 dagen incl. ontbijt en diner Vertrek: van 17/2 t/m 27/10 Zie www.kras.nl/28006 of /35059 Sfeervol Andalusië Rondreis met verbfijf in unieke hotels die de Andalusische sfeer uitstralen' 8 dagen incl. ontbijt Vertrek: van 17/2 t/m 27/10 Zie www.kras.nl/24019 waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusièf reserveringskosten en Calamiteitenfonds, aarhus - Een Deense rechtbank heeft de 29-jarige Somaliër Moha- med Geele, die vorig jaar car toonist Kurt Westergaard te lijf wil de gaan met een bijl, veroordeeld tot negen jaar gevangenisstraf. De man was een dag eerder, afgelo pen donderdag, al schuldig bevon den aan terrorisme en poging to doodslag. Het Openbaar Ministe rie (OM) had twaalf jaar geëist. Geele wordt, conform de eis, na het uitzitten van zijn straf voor goed het land uitgezet. Ook moet hij zijn slachtoffer ruim 1.300 euro betalen. De advocaat van Geele, die had aangestuurd op hooguit zes jaar cel zonder uitzetting, heeft hoger beroep aangekondigd. Westergaard haalde zich de woede van moslims op de hals met een prent waarop hij de profeet Mo hammed afbeeldde met een bom in zijn tulband. land, een regio waar de bevolking gedurende tientallen jaren heeft geleden onder de burgeroorlog. De energiecentrale in Kapoeta is gefinancierd door het Amerikaanse USAID en levert 894 kilowatt. foto Pete Muller/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9