81 buitenland 'Doen wat Berlijn en Parijs willen' Sarko maakt politie Van ITALIË naar ZUID-AFRIKA Elektriciteit voor zuiden Sudan Dieven betrapt door inbraakadres in gps Duitse theologen willen af van celibaat Stukken zedenzaak Assange gelekt Excuses BBC voor uitlatingen Top Gear over Mexico BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm zaterdag 5 februari 2011 EU-TOP Hervormingsplan Merkel en Sarkozy BRUSSEL Een rechtbank in België heeft twee inbrekers veroordeeld die 'te mo dern' werkten. Zij hadden het in braakadres in hun gps staan. De twee ontkenden eerst iets met een diefstal in Waals-Brabant te maken te hebben. Maar het adres van de woning waarin was ingebroken, stond in hun gps. De buit bedroeg ïo.ooo euro. Het duo kreeg acht tien maanden cel voorwaardelijk. FREIBURG Een groep van 144 katholieke theo logen uit Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk pleit voor het afschaf fen van het celibaat. In een verkla ring vragen ze naast het toelaten van huwelijken ook om vrouwen toe te laten tot het priesterambt. De gevraagde hervormingen zijn mede het gevolg van de recente reeks schandalen met pedofiele priesters, meldt de krant Die Zeit. Julian Assange foto EPA LONDEN Geheime documenten van de Zweedse politie over de zaak tegen Julian Assange staan sinds gisteren op internet. Ze werden anoniem gepost naar het bedrijf Adobe. De stukken gaan over de gang van za ken met een vrouw die hem van verkrachting beschuldigt. Zij sliep toen hij gemeenschap met haar had. Tegen haar zin, zonder con doom. De EU-economie moet Duitsland tot voorbeeld ne men. Dat willen Angela Mer kel en Nicolas Sarkozy. Het land dat dit het beste doet, moet de norm zijn. door onze correspondent Hans de Bruijn Als je in de politiek iets gedaan wilt krijgen, is het doorgaans slim om de haalbaarheid van je ideeën eerst binnenskamers af te tasten bij degenen die je mee wilt krijgen. Maar als je Angela Merkel of Nicolas Sarkozy heet, gelden dat soort overwegingen kennelijk niet. De boodschap van de Duitse kan selier en de Franse president aan het begin van de Europese top had gisteren veel weg van een dictaat: wij weten wat het beste is voor de eurozone en als je wilt dat wij zwakke broeders met veel geld steunen, doe dan wat wij willen. „Het land dat dit het beste doet, moet de norm zijn", zei Merkel, en iedereen weet welk land dat is. De EU-economie moet naar Duits voorbeeld worden hervormd. Premier Mark Rutte omarmt haar 'Pact voor het concurrentievermo gen', maar andere leiders willen niet zo voor het blok gezet wor den. De eurolanden buigen zich de komende weken over voorstel len om de economische groei te verbeteren, maar geen van hen wil zich nu al binden aan de Frans-Duitse ideeën daarover. Be gin maart houden de leiders van de eurozohe een speciale top om daarover te praten. „De Frans-Duitse as is sterk", zei Sarkozy. „2011 moet het jaar van het nieuwe vertrouwen in de euro worden", vond Merkel. De lidstaten moeten hun econo misch beleid veel meer op elkaar afstemmen. Goed presterende lan den als Duitsland en Nederland zijn daarbij de norm. Maar de wij ze waarop ligt nog open. Ook Rutte voelt niet voor het Duit se idee om vennootschapsbelastin gen te harmoniëren of de pen- sioenregels gelijk te trekken. Bij an dere landen stuit het afzien van loonindexering of de Duitse wette lijke rem op de staatsschuld op be zwaren. Maar het gaat er volgens Rutte om dat de eurolanden sa men dezelfde weg inslaan. Niet ie dereen deelt die wens. De Bel gische premier Leterme noemde economische samenwerking pri ma 'mits elk land zijn eigen beleid kan voeren'. Maar dat is nu juist het probleem. Er is ook zorg over het intergouver nementele karakter van de Frans-Duitse aanpak, waarin de re geringsleiders alles beslissen en de rol van de Europese Commissie en het Europees Parlement marginaal wordt. Dat wordt de komende we ken nog een stevig debat en eind maart moeten op een nieuwe top van alle EU-landen de knopen worden doorgehakt. zie onze website:buitenland Video: Merkel en Sarkozy lich ten hun plannen toe. PARIJS - De Franse president Nico las Sarkozy ligt zwaar onder vuur van politie en justitie. Hij had don derdag gezegd dat hun incompe tentie ertoe had geleid dat een re cent vrijgelaten zedendelinquent een tienermeisje kon vermoorden en in stukken snijden. Volgens Sarkozy hebben 'ernstige tekortkomingen' ertoe geleid dat de verdachte, die momenteel vast zit, niet goed in de gaten werd ge houden na zijn vrijlating. De presi dent dreigt met maatregelen tegen de verantwoordelijken. Politie en justitie menen juist dat zij hun taken zo goed mogelijk hebben uitgevoerd. Zij geven de re gering er de schuld van dat zij niet over genoeg personeel beschikken om zedendelinquenten na vrijla ting in de gaten te houden. De vakbond van juristen heeft alle rechtbanken opgeroepen tot een KAPOETA - Mannen van de Taposa-stam, met traditionele hoofdbekleding en pantervellen, staan voor een elektriciteitscentrale die gisteren officieel werd geopend in het Sudanese Kapoeta. De stad ligt in het zuiden van het INCLUSIEF vliegreis KLM transfers tZ 18 nachten cruise incl. alle maaltijden 2 nachten Kaapstad excursie Robbeneiland K excursie Cape Peninsula TOPDEAL: Inclusief excursies in KAAPSTAD! Supervoordelige 22-daagse reis per MSC Melody**** Wegens groot succes opnieuw in ons programma... Alléén op 18 november vertrekt het MSC Melody* vanuit Italië naar bruisend Barcelona, Cadiz en Tenerife. Vervolgens over de Atlantische Oceaan naar Dakar (Senegal), Namibië en Kaapstad in Zuid-Afrika. En alléén bij KRAS.NL verblijft u ook nog eens 2 nachten in Kaapstad in een luxe hotel. Bovendien zijn excursies naar Robbeneiland en Cape Peninsula inbegrepen! Wat een TOPDEAL! Dag 1: vliegreis Milaan, transfer, inscheping, vertrek vanuit Genua. Dag 2: middag ter vrije besteding iri bruisend Barcelona. Dag 3-6: via de stad Cadiz naar Santa Cruz de Tenerife. Dag 7-9: Ontdek de indrukwekkende, kleurrijke stad Dakar. Dag 10-16: paar heerlijke dagen op zee, ontdek het schip. Dag 17: tijd voor Namibië, met haar prachtige natuur. Dag 18-19: op naar kaapstad, uitschepen, 2 hotelnachten. Dag 20-21: ontdek Cape Peninsula en de Tafelberg. Dag 22: einde van een indrukwekkende reis. Nachtvlucht terug. Zeecruise per MSC MELODY*Dit intieme schip is ontworpen met het comfort voor de passagier in gedachten: prachtige en sfeervolle publieke ruimtes en hutten en suites met opvallend grote afmetingen. Geniet van een heerlijk zonnedek met twee zwembaden, wellness en ontspanning. Binnenhut Nove. 18 v.a. 1699 Burtenhut Minisuite Normale suite 1964 2264 2364 Zie www.kras.nl/italienaarzuidafrika /re*) Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. LONDEN - De BBC heeft de Mexi caanse ambassadeur in Gröot-Brit- tannië verontschuldigingen aange boden voor uitlatingen van de pre sentatoren van het populaire auto programma Top Gear. De ambassadeur had eerder een klacht ingediend over de 'schande lijke' opmerkingen van Jeremy Clarkson, Richard Hammond en Ja mes May. Hammond beschreef Mexicanen als lui, waardeloos en 'leunend tegen een hek terwijl ze slapend naar een cactus kijken'. May noemde de Mexicaanse keu ken braaksel met kaas. De BBC probeerde de ambassadeur uit te leggen dat het geven van een stereotiep beeld van nationalitei ten onderdeel is van de Britse hu mor en dat de presentatoren beledi gend wilden zijn. Na de uitlatingen van de drie stroomden duizenden klachten binnen bij de BBC, vooral vanuit het buitenland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8