bewoners én toeristen zeeland I 20 Nog veel grond braak op bedrijventerreinen Sluis 'Ik dacht dat Jan Lonink om sponsoring ging vragen' Piet Vogelaar Dorpsvisie onderdeel van jaarvergadering Gemeenten zoeken naar brandstofkorting Piratenfestival 'Maffe Zondag' in De Kameleon HCC houdt avond in Terneuzen als je 'm nodig hebt! zaterdag 5 februari 2011 lEÏ «8 2 2 w2 7 z De buitenbar bij café Joy zorgt voor 'mediterraanse sferen': tot diep in de nacht drukte op het terras. door Martijn de Koning OOSTBURG - De uitgifte van grond op de bedrijventerreinen in de ge meente Sluis schiet niet op. Dat melden burgemeester en wethou ders aan de gemeenteraad. Er is ook geen zicht op snelle verbete ring. Van de vier gemeentelijke bedrij venterreinen doet Stampershoek in Oostburg het nog het beste. Op de in 2009 opgeleverde vijfde fase begonnen vorig jaar drie bedrijven met bouwen. Verder hebben er twee een bouwvergunning aange vraagd en één een optie genomen. Het college wijst er wel op dat het met name gaat om verhuizende lo kale bedrijven, waardoor elders in de gemeente leegstand ontstaat. Bovendien gaat het vooral om de bouw van loodsen, die weinig werkgelegenheid opleveren. RETRANCHEMENT De dorpsraad Retranchement houdt komende vrijdag de jaarver gadering. Naast de gebruikelijke on derwerpen wordt een nieuwe kan didaat voor het bestuur gekozen, wegens het aftreden van Lucien van Vlaenderen. Het bestuur geeft ook uitleg over het opstellen van een dorpsvisie. Er is ook iemand van het dagelijks gemeentebestuur aanwezig. De bijeenkomst in het dorpshuis begint om 19.30 uur. Op de nieuwste fase van Delta- hoek in Breskens is één bedrijf in aanbouw en heeft er één een optie genomen. Op het nieuwste deel van De Vlaschaard in Eede staat al een poosje één gebouw en lopen drie opties. Voor het tweede deel van het Technopark in Schoondij- ke is helemaal geen interesse. Wel is de eerste fase vol, doordat Hy- driovision het laatste lege stuk vo rig jaar aankocht. Al met al heeft Sluis 19 hectare be- drijfsgrond in de aanbieding. Dat is 14 procent van het totale aan bod in Zeeland. Het gemeentebe stuur vreest dat, door de economi sche situatie, er ook dit jaar weinig interesse zal zijn. Wel vinden B en W dat de Economische Impuls Zeeland, die voor alle Zeeuwse ge meenten acquisitie pleegt, profes sioneler moet gaan werken en meer reclame moet maken. mmemmmmmmemmmumsmmasmBSsm OOSTBURG De drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten gaan uitzoeken of en hoe ze sa men korting kunnen krijgen op brandstof voor bedrijfsauto's. Dat willen ze doen door afspraken te maken met één aanbieder. Dat meldt het Sluise college aan de ge meenteraad. Sluis krijgt nu een aan tal cent korting per liter bij brand stofaanbieder Aers Zoon. Zeven tig procent van alle brandstof die Sluis gebruikt, wordt daar getankt. TERNEUZEN - In buurthuis De Ka meleon in Temeuzen staat zondag 13 februari het piratenfestival Maf fe Zondag op het programma. Het Nederlandstalige lied staat van 15.00 tot 19.00 uur centraal in het centrum aan de Leliestraat. De Maffoo's vormen het klapstuk van het festijn. Daarnaast zijn er optre dens van laap Smoor uit Breskens en het jonge talent Karlijn Verha gen (13). Zij doet al vanaf haar achtste jaar mee aan zangwedstrij den. De Kameleon is toegankelijk voor een bedrag van vijf euro. Meer in formatie is verkrijgbaar op tele foonnummer 06-17387298. buitenbar zorgde ervoor dat gas ten tot diep in de nacht buiten konden zitten. Kortom: de zaak trekt jong en min der jong uitgaanspubliek uit de re gio, mede dankzij de discobus, én is een trekker voor jongeren die aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust op vakantie gaan. Ondanks de om vorming van voormalige camping De Wildhof van jongeren- naar ge zinscamping, in 2004, zijn die nog steeds jaarlijks in flinke mate aan wezig. Belangrijk, zeggen bestuur ders en ondernemers vaak, want: de vakantievierende jongeren van nu vormen later, als ze een gezin hebben, weer een belangrijke doel groep. Niet voor niets is het meren deel van de kopers van huisjes in park Noordzee Residence bij Cad- zand-Bad Brabantse gezinnen, die het dorp kennen van vroeger. Wethouder Jan Schaalje betreurt mede daarom het verdwijnen van de Joy, geeft hij via een woordvoer ster aan. „En het is ook een aderla ting voor de jongeren uit de ge meente. Die hebben al niet zo veel." Schaalje zei te hopen dat er binnen twee jaar elders in de ge meente een disco komt. TERNEUZEN - Vereniging van com putergebruikers HCC Zeeland houdt komende donderdag een clubavond in scholengemeenschap De Wingerd aan de Leeuwenlaan in Terneuzen. Willem van Heemskerk-Düker geeft een presentatie over 'backup filosofie', met de nadruk op Acro- nis 2011. De computeravond be gint om 20.00 uur. http://groepen.hcc.nl/home/ hcczeeland-home.html door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Of het een echte ver rassing was, liet Kees Muller niet blijken. Na het dopen van twee nieuwe slepers van zijn sleep- en bergingsbedrijf Multraship in Ter- neuzen speldde burgemeester Jan Lonink hem gistermiddag een ko ninklijke onderscheiding op. Mul ler mag zich voortaan Ridder in de Orde van Oranje noemen. Na j de toespraak van Lonink merkte Kees Muller alleen gekscherend op. „Ik dacht dat je om sponsoring ging vragen." „Ach", zei Muller (66) na het in I ontvangst nemen van tal van felici- Btaties, „dat was een grapje." Lo- Bnink kwam nog even langs om het Blintje recht te hangen. Kees Muller onderging het gelaten. „Ik zie dit", wees hij op de decoratie, „niet zo zeer als erkenning voor mijzelf, maar voor alle mensen die bij Mul traship werken." Twee jubilea bij het Terneuzense familiebedrijf zijn met het lintje voor Kees Muller bekroond. De fa milie stapte in 1911 - dus precies een eeuw geleden - de sleepwereld binnen. En Kees is zelf al een hal ve eeuw actief. „Ik ben gaan varen toen ik zestien jaar was en al vanaf mijn tiende ging ik mee." In een tijd dat heel wat sleepbedrijven het loodje legden, slaagden Kees en zijn vrouw Heieen er juist in Multraship uit te bouwen. En daar naast is Kees ook nog, wist burge meester Lonink uit eigen ervaring, een verdienstelijk pianist. waren er af en toe de onvermijde lijke vechtpartijtjes en kwam de disco eens negatief in het nieuws vanwege vermeende discriminatie door de portiers, maar verhalen over grote knokpartijen en veelvul dig drugsgebruik kwamen nauwe lijks voor. De sfeer bleef er altijd één van vrolijkheid en vakantie, ook toen de disco buiten de zomer open ging. Gouden greep was daarbij de ope ning van het café aan de voorzijde van het pand. Dat bleek al snel ge liefd bij zowel jongeren als cafégan gers van middelbare leeftijd. De Kees Muller en zijn vrouw Heieen glunderen na de uitreiking van de konink lijke onderscheiding door burgemeester Jan Lonink. foto Peter Nicolai Winston Post, op dat moment 'hot' vanwege zijn rol in Goede Tijden, Slechte Tijden, bezoekt Joy (2004).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 77