geen gelopen race zeeland 127 Herdenking IJzendijke in september Het regent onderscheidingen in de kazerne WÊÈtt®;* Trio Rony Verbiest op podium Porgy en Bess Beurs modeltreinen in centrum De Speye Bomen knotten aan oevers Croote Gat Dansen en live muziek aan Oostelijk Bolwerk Koper gestolen uit bedrijfsloods zaterdag 5 februari 2011 mmmamusaam De Sint Baafskerk groeit, als ook de archeologische museumcollectie er in wordt ondergebracht, nog meer uit tot het culturele gezicht van de oudste stad van Zeeland. foto Peter Nicolai '„Tit's"1U> Ss 9rv& Sx' -(fe-DE ZUIDSCHOR NAUriC LIFESTYLE WATERSPORT 1 Gratis 'bont' sokken Psar t.w.v. 39,95* bij aankoop van warme, IR!' waterdichte Dubarry 1 laarzen! namaak bont. zolang de voorraad strekt. r mSÊma Heren ontvangen een onderhoudsset. Zandkreekweg 5 Jachthavens Wolphaartsdijk 0113-582310 Zondag's altijd open ijzendijke - De jaarlijkse herden king van de in oktober 1944 bij een grote explosie in IJzendijke omgekomen geallieerde militairen wordt voortaan gehouden op de tweede zaterdag van september. Tot nu toe was dat traditioneel op 20 oktober, de dag waarop het dra ma zich voltrok. De ceremonie, bij het oorlogsmo nument aan de Isabellaweg, wordt vanaf dit jaar georganiseerd door de Royal Canadian Legion. In de loop der jaren nam het aantal na bestaanden van de omgekomen militairen sterk af. Vorig jaar was het ook voor het eerst dat de initia tiefnemer van de jaarlijkse herden king, oud-strijder Martin Reagan, om gezondheidsredenen verstek moest laten gaan. „Martin's afwe zigheid en de afnemende Engelse deelname, zijn een teken dat we nu een ceremonie moeten gaan plannen voor de toekomst, zonder degenen die er de afgelopen 14 jaar bij waren", zegt Geert Aalders, motor achter de jaarlijkse herden- king. Voor het onderhoud van het mo nument staat de IJzendijke Memo rial Trust Fund garant. De verplich ting van de Trust is duidelijk, al dus Aalders. De herdenking op za terdag 10 september 2011 wordt op geluisterd door een doedelzakspe ler, een hoornblazer en een groep vaandeldragers van de Canadian Legion. De ceremonie begint om 14.00 uur en kan door belangstel lenden worden bijgewoond. door Raymond de Frel terneuzen - Burgemeester lan Lo- nink en brandweer Jeroen Mete ring hadden het er gisteravond maar druk mee. Ze moesten maar liefst 65 onderscheidingen uitrei ken aan brandweermannen, veelal vanwege langdurige dienstverban den. Vier brandweerlieden sprongen er tijdens de bindingsavond in de nieuwe brandweerkazerne in de Koegorspolder bovenuit. Edwin van der Bent, Cor Bakker, Jacob de Zeeuw en Cor Maas ontvingen bij hun afscheid een Koninklijke On derscheiding. Terneuzenaar Van der Bent (54) kreeg de onderscheiding vanwege zijn inzet voor de vrijwillige be drijfsbrandweer van Cargill (sinds 1980) en vrijwillige brandweer van de gemeente Terneuzen. Axelaar Bakker was van 1978 tot en met 2010 lid van het vrijwilligerskorps. Ook was hij dertien jaar actief als instructeur voor de opleidingen van Zeeuwse brandweerlieden. Jacob de Zeeuw uit Terneuzen kreeg een koninklijke onderschei ding voor zijn lidmaatschap van 1974 tot 2010 én zijn rol in de per soneelsvereniging De Rode Haan van het Terneuzense brandweer korps. Terneuzenaar Maas maakt sinds 1975 deel uit van het vrijwilligers korps van Yara in Sluiskil. Daar naast behoorde hij van 1981 tot en met 201 bij de blusgroep Sluiskil van de gemeente Terneuzen. Het regende onderscheidingen in de brandweerkazerne, maar deze vier he ren staken er met een koninklijk lintje bovenuit. foto Peter Nicolai TERNEUZEN Het nieuwe trio van Vlaamse jazz musicus Rony Verbiest speelt mor gen vanaf 15.00 uur in café Porgy en Bess in Terneuzen. Het trio be staat naast Verbiest (bandoneon) uit Hans Van Oost (gitaar) en Ma rio Vermandei (contrabas). Het ge zelschap brengt een suite van Ver biest, gelardeerd met romantische verhalen. Entree 15 euro. SAS VAN GENT Centrum De Speye in Sas van Gent biedt vandaag en morgen onder dak aan een modeltreinenbeurs. Modeltrein/Scenery Club Zeeuws- Vlaanderen én modelspoorvereni ging De Hondeko tekenen voor de organisatie. Liefhebbers kunnen er ruilen. En er zijn verkoopstands en modelbanen. Openingstijden: zater dag 10-17 tmr, zondag 10-15 uur. KOEWACHT Wie de natuur een handje wil hel pen, kan vandaag vanaf 9.30 uur aan de slag aan de Fortdijk bij Koe wacht. De kreek Het Groote Gat strekt zich langs die dijk uit en daar zijn knotbomen toe aan een knotbeurt. Iedereen is welkom om mee te helpen. De organisatie, na- tuurvereniging De Steltkluut, zorgt voor koffie en thee. TERNEUZEN De Veste aan het Oostelijk Bolwerk 22 in Terneuzen houdt morgen 'een gezellige middag' met live mu ziek. Ook de dansvloer is geopend. Voor bezoekers staat koffie en thee klaar. Ze kunnen verder allerlei spelletjes doen, zoals kaarten en sjoelen. De entree is één euro. De bijeenkomst vindt plaats van 14.00 tot 17.00 uur. WULPENBEK Uit een loods op het bedrijventer rein in het westelijk van Terneu zen gelegen gehucht Wulpenbek is tussen donderdag 17 uur en vrijdag 07.10 uur koper gestolen. Meegeno men zijn haspels met koperdraad en koperen veerklemmen. Een deur van de loods is opengebroken en om op het terrein te komen is het hek vernield. Het schadebedrag was gisteren nog onbekend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75