Verkoop voormalig stadhuis is nog 2 6 Voormalig stadhuis test voor Sluise gemeenteraad Keuken MUSEUMCOLLECTIE Bundelen cultuurfuncties maakt van Sint Baafs trekker en helpt gemeente van gebouwen af V o,. Sjaak de Wit exposeert in Hoek almanak Financiële situatie Den Dullaert alleen voor ingewijden duidelijk zaterdag 5 februari 2011 t i C=É i door René Hoonhorst Het voormalige stadhuisje van Aardenburg, zoals het momenteel aan de Markt prijkt. foto Peter Nicolai Tot aan de verwoesting in de Tweede Wereldoorlog, zag het Aardenburgse gemeentehuis er zo uit. foto Zeeuwse Bibliotheek/Beeldbank Zeeland erkoop van het voor malige stadhuis van Aardenburg is nog niet 'voorgekookt'. Burgemeester en wet houders van Sluis hebben geen vooroverleg met de vijf coalitiepar tijen gehad om te verzekeren dat hun voorstel de Sint Baafs om te vormen tot dé cultuurtempel van Aardenburg op een meerderheid kan rekenen, benadrukt wethou der Jan Schaalje. Het college schotelt de raad een vi sie voor op de toekomst van stad huis, museum en Sint Baafs. De vorige gemeenteraad besloot in mei -2008 dat verkoop van het oude stadhuis over de verkiezin gen heen getild moest worden. Be langrijkste overweging - naast de onenigheid tussen de diverse frac ties over het al dan niet behouden van het stadhuis - was de onduide lijkheid over de financiële gevol gen. Die zijn nu door het college op een rijtje gezet. Het aanhouden van het stadhuis is te duur, vindt het college, evenals het vorige dage lijkse bestuur. Het kost veel geld om er een multifunctioneel ge bouw van te maken. En ideaal voor huisvesting van een museale collectie wordt het dan nog niet; het nu in het gebouw gehuisveste archief moet op termijn elders worden ondergebracht, omdat de oude bomkelder geen goedgekeur de bewaarplaats is. De monumentencommissie Zee land vindt het voormalig ambtena- renbolwerk cultuurhistorisch inte ressant, maar meldt ook dat het niet de statuur van een Rijksmonu ment heeft. Het college kan zich voorstellen dat de raad een even tuele koper verplicht om een deel van de gevel te behouden of in de zelfde stijl te herbouwen, maar ziet geen kans het gebouw zelf in bezit te houden. Ook al omdat de opbrengst nodig is voor omvor ming van de Sint Baafs. De drie grootste coalitiepar tijen hebben nog geen fractieoverleg over het col legevoorstel gehad, lieten de frac tievoorzitters gisteren weten. PvdA'er Robert Evers, de enige Aardenburger in de raad, hecht niet zo aan het stadhuis. „Er moet natuurlijk wel iets terugkomen dat bij de Markt past." Ook CDA'er Sjaak Quaak heeft er 'persoonlijk' geen bezwaar tegen dat het stadhuisje tegen de vlakte gaat en de Sint Baafs naast kerk ook cultuurtempel wordt. Net als Evers twijfelt hij een beetje, omdat in het coalitieakkoord uitdrukke lijk is opgenomen dat er geen (ge meentelijk) gemeenschapsgeld naar de Sint Baafs gaat. WD'er Stan Lauret is nog lang niet zo ver. Hij wil eerst met de dorpsraad pra ten om te horen wat de bevolking wil. „We moeten de juiste keus voor Aardenburg maken. Dat ver eist zorgvuldigheid, want die keus kunnen we maar één keer ma ken." De Sluise gemeenteraad staat voor de taak eventuele verko'op van het voormalige stadhuis van Aardenburg niet opnieuw tot splijt zwam te laten uitgroeien. De sfeer in het Sluise bel fort wordt per raadsver gadering beter. Onmin over eikaars omgangs vormen is onlangs uitgepraat en al door René Hoonhorst le acht fracties hebben zich heilig voorgenomen 'goed en construc tief samen te werken'. Coalitie én oppositie zijn het na tuurlijk niet overal en altijd eens, HOEK - In de bibliotheek in Hoek hangen tot 9 maart schilderijen van Sjaak de Wit. Met herhaling van vlakken en lijnen en het afwis selen van warme en koele kleuren creëert de kunstschilder samen hangende composities. De Wit ver zorgt lessen in het dorpshuis. Aan melden via www.bibliotheek- zeeuwsvlaanderen.nl. Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense liet vorig jaar april een nieuwe keuken plaatsen. On langs ontdekte ze-dat er vocht in de schouw zat, hoewel ze volgens de ver koper 'de beste afzuigkap die er is' had gekocht. Dit kan niet, dit mag niet acht maanden na oplevering, oordeelde ze. Het keukenbedrijf had daarop een andere visie. Al snel nam de verko per de term. 'kantongerecht' in de mond. „U bent schuldig, want u kookt verkeerd. Zonder deksels op de pannen", klonk het aan de andere kant van de lijn. De Terneuzense had daarmee het kookpunt bereikt. „Ik moet even stoom afblazen", zei ze na het gesprek. Haar man wist daarop wel raad. „Ik zou even onder de afzuigkap gaan staan." maar - benadrukten zij de laatste vergadering tot vervelens toe - waarderen eikaars inspanningen en voorstellen zeer. Ook tijdens het coalitiecafé bezwoeren de meeste raadsleden met zijn allen samen te willen werken voor de belangen van de inwoners. Wat al die beloftes over respect en samenwerking waard zijn, moet deze maand blijken nu een belang rijk 'pijnpunt' uit de vorige raads periode op de agenda staat: ver koop van het voormalige stadhuis van Aardenburg en het gemeente lijk archeologisch museum. Door de museale collectie in de de Sint Baafs onder te brengen, wordt die historische kerk de culturele tem pel van Aardenburg. Verkoop van het stadhuis was twee jaar terug voor diverse raadsfracties onbe spreekbaar. B en W concluderen - na uitgebreid onderzoek - dat het financieel niet haalbaar is om het beeldbepalende gebouw in ge meentelijk eigendom te houden. Of alle raadsleden zich achter die conclusie scharen, is de vraag. Ook bestuurders van coalitiepartijen - CDA en WD voorop - willen het stadhuis nog steeds behouden. door Harold de Puysseleijr HULST - „De financiële situatie van Den Dullaert in Hulst was zorge lijk en zal dat zonder verdere actie ook blijven." Dat laat de gemeente Hulst weten in een persbericht na dat donderdagavond urenlang in beslotenheid over de financiële si tuatie bij het gemeenschapscen trum is gesproken tussen het ge meentebestuur, de accountant van de gemeente en de stichting Den Dullaert en haar adviseur. Wethouder Adri Totté (Middelen) wil in een toelichting alleen kwijt, dat Den Dullaert draait met 'een negatief werkkapitaal'. Hoe groot de financiële zorgen van Den Dul laert zijn, wil hij niet kwijt. Het ge meentebestuur en het bestuur van den Dullaert zijn overeengekomen samen op zoek te gaan naar een oplossing om het tij te keren. De meerjarenprognose van Stich ting Den Dullaert laat momenteel overigens een positieve ontwikke ling zien. Daarnaast laat de ge meente weten dat zij hecht aan de functie van Den Dullaert en zich daar ook sterk voor wil maken. Het bestuur van Stichting Den Dullaert ziet de toekomst met ver trouwen tegemoet. Het streven is erop gericht om nog voor de zo mer spijkers met koppen te slaan. Besluitvorming die dan moet wor den genomen over de toekomst van Den Dullaert, zal wél in open baarheid moeten gebeuren. De stichting krijgt jaarlijks 210.000 eu ro subsidie. MEEST CELEZEN 1. Disco Joy over twee jaar dicht 2. Taxibedrijf kan lonen niet betalen 3. Friettent in vroegere Rabobank KELDERVOETBAL Ook voetballen dit weekeinde? Stuur je ervaringen op de velden naar de Zeeuwse Kelder via kelder@pzc.nl TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74