PZCLs Overleg invoering Zeeuwse wietpas 50.000 WINNEN? Warme trui spaart veel energie fls "v, - 'PÈÊÊM %|jf* Wê$ W$*m. HI Sh %i$il ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 28 en 29 COFFEESHOPS Burgemeesters vier grote gemeenten willen uniforme aanpak in Zuid-Nederland Triggerfinger in juni op Vestrock Verkoop stadhuis is nog geen gelopen race C- Zaterdag 5 februari 2011 Joy is in trek bij bewoners én toeristen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - De burgemeesters van Terneuzen, Vlissingen, Middel burg en Goes overleggen met het ministerie van Veiligheid en Justi tie over de invoering van de wiet pas. Met dat pasje kan het drugs toerisme grotendeels de kop wor den ingedrukt, menen ze. Het overleg vindt plaats op initia tief van burgemeester Jan Lonink van Terneuzen, die zich de afgelo breskens - Handschoenen, mut sen en dikke winterjassen. De leer lingen en leerkrachten van openba re basisschool Breskens zaten giste ren warm aangekleed in de klas. De verwarming was laag- of uitge draaid om te laten zien dat de scholieren meedoen - net als bij voorbeeld de ambtenaren op het Hulster stadhuis - aan de 'War- me-truiendag'. Het Klimaatver- bond Nederland en Z@pp (jeugd programma's op Nederland 3) wil len Nederlanders bewuster maken van (onnodig) energieverbruik. Als 700 scholen de verwarming een dagje drie graden lager zetten, wordt er 166 ton broeikasgas min der uitgestoten, de hoeveelheid die een auto aan C02 produceert als hij 830.000 kilometer rijdt. Meester Ab Dieleman paste de aardrijkskundelessen van groep 8 gisteren een beetje aan het onder werp aan. De vragen over het weer en het klimaat waren voor de meeste leerlingen een eitje. Ecu ador ligt dicht bij de evenaar, dus daar is het meestal een stuk war mer dan in Breskens. Ook de Hi malaya ligt veel dichter bij de eve naar dan Nederland, weten veel kinderen. Jelmer laat zich niet van gen. „Omdat dat een heel hoog ge bergte is, is het daar weer veel kou der dan bij ons." Met een graadje of negen, tien was het gisteren in Breskens niet echt koud. De warme chocolademelk, die een groepje moeders maakte, ging er echter goed in. pen jaren ontpopte als een vurig pleitbezorger van de invoering van de wietpas. Lonink: „Een landelij ke werkgroep - waarvan ook een gespecialiseerde jurist van Terneu zen deel uitmaakt - bereidt mo menteel de regels voor de invoe ring van het pasje voor. Minister Opstelten heeft daarover al overleg gepleegd met de Limburgse en Bra bantse gemeenten en ik vond het niet meer dan logisch dat ook wij daarbij betrokken zouden wor den." Volgens Lonink is het van groot belang dat het drugsbeleid in de drie zuidelijke provincies, zeker wat betreft de aanpak van het drugstoerisme, op elkaar wordt af gestemd. „We moeten voorkomen dat er een waterbed-effect ont staat, dat maatregelen in een be paalde regio dus tot grotere over last elders leiden." De invoering van de wietpas is opgenomen in het regeerakkoord, maar werd ver traagd door een zaak voor het Eu ropese Hof van Justitie. Het ging om een geschil tussen een coffees hophouder en de gemeente Maas tricht over de vraag of die invoe ring (met de pas zouden coffees hops enkel nog toegankelijk zijn voor meerderjarige Nederlanders) wel of niet in strijd was met de Eu ropese regelgeving. Het Hof oordeelde begin decem ber dat dit niet het geval was. Aan vankelijk verzetten de Brabantse en Limburgse gemeenten zich te gen het pasje, omdat het de illega le straathandel, vooral gericht op drugstoerisme, zou stimuleren. Uit eindelijk trok Opstelten hen over de streep. Volgens Lonink moet vóór de invoering van het pasjes systeem nog wel een aantal hob bels worden genomen. Vraag is bij voorbeeld wie de operatie moet fi nancieren. „En we verbinden er ook de voorwaarde aan dat er extra politie beschikbaar komt om tegen mogelijk groeiende illegale straathandel op te treden." Binnen kort praten de gemeenten op nieuw met directeur Veiligheid en Bestuur Aflce van Rijn. De meisjes van groep 8 van openbare basisschool Breskens kunnen ook met handschoenen aan schrijven. Voor de jongens is dat toch is ook helemaal niet zo koud", zegt Jelmer (vooraan rechts, met muts) stoer. wat moeilijker. „Het foto Peter Nicolai HULST - Triggerfinger, Mintzkov, Shameboy en Krach zijn de eerste bands die Stichting Vestrock heeft vastgelegd voor de komende edi tie, op 4 juni in het eiland in de Hulster Buitenvest. Rockband Trig gerfinger is de bekendste naam uit het rijtje. Het Antwerpse trio stond afgelopen jaar op het hoofd podium van onder meer Pinkpop en Lowlands. Mintzkov, eveneens uit Antwerpen, brengt stevige rock. Shameboy is een Belgisch danceduo, dat al op onder meer Pukkelpop en Rock Werchter stond. Krach, een vijftal uit Arn hem, is een veelbelovende band met verschillende stijlen. Kijk verderop in deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73