61 binnenland Onzichtbare sms'jes sporen boeven op Nu 3 liter voor de prijs van 2,5 liter! Rage als les in assertiviteit voor kinderen matis 20% extk Meer leden verlaten de kerk International PRIVACY Justitie peilt locatie van gsm al jarenlang op deze manier Heffingen KvK's omlaag, banen op de tocht Stel mishandelt jarenlang adoptiekinderen zaterdag 5 februari 2011 De politie stuurt onzichtba re sms'jes naar mobieltjes van criminelen om hen te traceren. Aan de telefoon is niets te zien, maar hij geeft wel een signaaltje af. den haag - Een leek klinkt het in de oren als een James Bondfilm: een onzichtbaar sms'je dat de schuilplaats van een crimineel ver raadt. Op deze manier werden in december ook de Somalische terro rismeverdachten opgespoord. Op internet zoeken mensen al manie ren om deze verraderlijke, lege tekstboodschappen van de politie te dwarsbomen. Regelmatig de simkaart van het mobieltje verwis selen, is er eentje. Een ander ad vies: „Om het traceren tegen te gaan, kan je altijd een crypto-gsm kopen" (een telefoon die alle infor matie versleutelt). Het is niet voor niets dat top-crimi- nelen zich verre houden van mo bieltjes. Overigens is het zoge noemde stealth-sms'je, vernoemd naar de voor de radar vrijwel on zichtbare stealth-bommenwerper, niet nieuw. Justitie zegt het al ja ren te gebruiken om verdachten op te sporen als traceren via afluis teren niet kan. Tijdens een gesprek verstuurt een telefoon namelijk al tijd een signaaltje. Aan de hand daarvan kan de politie heel nauw keurig de schuilplaats van de ver dachte traceren. Voor hët geval een verdachte niet belt, biedt de stealth-sms uitkomst. De politie stuurt een stil sms'je dat ervoor zorgt dat de telefoon alsnog een 'signaaltje' terugstuurt om aan te geven dat het berichtje is ontvan gen. Daarmee wordt automatisch de locatie van de telefoon prijsge geven. Stille sms'jes worden onder andere ingezet in grote onderzoe ken naar georganiseerde misdaad. De politie heeft voor het versturen ervan wel toestemming nodig van de officier van justitie die het straf onderzoek leidt. Voor het afluiste ren van gesprekken is het fiat van de rechter-nodig. Hoogleraar straf recht Ybo Buruma denkt dat het sturen van onzichtbare berichten legaal is. „In mijn ogen bekijkt de politie alleen waar de verdachte is, het is vergelijkbaar met het volgen van een verdachte." De stille sms' jes roepen vragen op bij de PvdA. Die wil weten of burgers elkaar hierdoor kunnen bespioneren. In de VS bestaat een levendige han del in een programmaatje dat je op de mobiel van je echtgenoot kan plaatsen. Zonder dat die het doorheeft, worden al zijn bericht jes en belletjes naar jouw telefoon doorgestuurd. zie onze websiteibinnenland Amerikaanse reclamespot voor afluisterprogramma per sms. «mmsmggsaisemfss^mmswsmiti yachtpaint.com O.a. verkrijgbaar bij: Jachtwerf Oostwatering - Veere Van der Rest Nautic - Kats Hansa Watersport - Wilhelminadorp den haag - Verplichte heffingen die de Kamer van Koophandel on dernemers in rekening brengt, gaan fors omlaag. Er komt een ein de aan grote zelfstandige regionale kantoren met een eigen directie. Daarmee komt een nog onbepaald aantal banen op de tocht te staan. Dat blijkt uit plannen voor het be drijfsleven die minister Verhagen (Economische Zaken) gisteren be kendmaakte. De grote reorganisa tie die op stapel staat bij de Kamer van Koophandel is het gevolg van de invoering van het Onderne- mingsplein. Bij dit loket, waar veel taken van de Kamer van Koophan del worden ondergebracht, kun nen ondernemers straks voor veel van hun zaken terecht. Hoeveel de verplichte afdracht voor ondernemers naar beneden kan, is nog niet helemaal duidelijk. Maar volgens goed geïnformeerde bronnen is dit zeker 25 procent en waarschijnlijk nog veel meer. De verplichte nota's zouden het be drijfsleven nu jaarlijks ongeveer 200 miljoen euro kosten. In Nederland zijn twaalf Kamers van Koophandel met ongeveer 280 bestuurders. dordrecht - De politie heeft deze week een echtpaar uit Hen- drik-Ido-Ambacht aangehouden dat zijn geadopteerde kinderen ja renlang zou hebben mishandeld. Het gaat om een 58-jarige man en zijn 53-jarige vrouw, aldus het Openbaar Ministerie (OM) in Dord recht gisteren. Het echtpaar adopteerde de kinde ren eind jaren negentig. De mishan deling van de nu 18-jarige jongen en het 16-jarige meisje zouden vrij wel direct zijn begonnen. Van het meisje zou onder andere een arm zijn gebroken. De jongen werd in 2010 in een op vanginstelling geplaatst. Daar ver telde hij over de mishandelingen. Het meisje was toen ook al uit huis. De politie startte het onder zoek, nadat de jongen aangifte had gedaan. Volgens het OM kwamen bij het gezin verscheidene hulpver leningsinstanties over dé vloer. Met grote volharding be waakt de elfjarige, ran ke Cynthia uit Zoeter- meer haar plek achter het hek, voor de deur van dé Al- bert Heijn. Elke middag staat ze daar om het winkelend publiek om voetbalplaatjes te vragen. En met succes. Haar stickerboek is 'nu al bijna vol', ze heeft ruim drie honderd van de in totaal 326 ver schillende voetbalplaatjes. Ze heeft er wel urenlang voor in de kou ge staan. „Woensdagmiddag stond ik hier vier uur lang. Maar ik kreeg wel bijna 25 voetbalpakjes", vertelt ze trots. Haar klasgenoot, de tienjari ge Jesse, toont zijn opbrengst van de afgelopen dagen: een vuist vol plaatjes. „Dit zijn de kaartjes die ik dubbel heb. En dat zijn er al een paar honderd." De afgelopen da gen heeft het tweetal een tactiek bedacht. „Mensen met kinderen of met kleine tasjes boodschappen hoefje het niet te vragen", legt Cynthia uit. „Maar oude mensen wel. Die geven bijna altijd", vult Jesse aan. Massaal staan kinderen sinds vorige week weer voor de su permarkten van Albert Heijn. Ze vragen om de voetbalplaatjes die klanten bij iedere 10 euro aan boodschappen krijgen. Vorige maand stonden ze nog voor de C1000, voor eenzelfde soort plaat jes. De acties moeten ouders over halen boodschappen te doen bij de supermarkt. Maar veel kinde ren wachten daar niet meer op en gaan voor de deur staan. Dit tot er gernis van de ene volwassene en vertedering van de andere. Vol gens Arline Spierenburg van Ouders8tCOO vindt het meren deel van de ouders de spaaracties goed voor kinderen. Eén op de drie ouders is echter resoluut te gen. „Zij vinden dat een kind niet hoort te bedelen. Dat is mensen ongevraagd lastigvallen." Dat argu ment heeft Albert Heijn ter harte genomen na de ervaringen van vo rig jaar. „Sommige kinderen ston den zelfs bij de kassa's en bood- schappenbanden mensen op te wachten. En dat vindt niet ieder een leuk", legt een woordvoerder uit. Daarom hanteert het concern den haag - Een groeiende groep mensen laat zich uitschrijven uit de katholieke kerk. Vorig jaar steeg het aantal mensen dat de kerk ver liet met een kwart in vergelijking met 2009. De toename wordt toe geschreven aan de schandalen in de katholieke kerk. Van een massale kerkverlating is geen sprake, meldt het Kaski, on derzoeksinstituut voor religie in Nederland. Vorig jaar lieten 23.251 katholieken weten niet langer tot de kerk te willen behoren, het jaar daarvoor waren dat er 18.829. Op vallend was dat mensen zich het hele jaar door lieten uitschrijven, terwijl dit in voorgaande jaren vooral gebeurde in de eerste maan den van het jaar. Het Kaski wijt dit aan de onthullingen over seksueel misbruik, maar ook aan kwesties als de 'hostierel', waarbij een pas toor in het Brabantse Reusel vorig jaar februari de hostie weigerde aan de lokale homoseksuele Prins Carnaval. Vooral jonge mensen tussen de twintig en veertig jaar la ten zich uitschrijven. Het Blad voor Katholiek Nederland, dat de cijfers gisteren publiceerde, signa leert dat het hier mogelijk mensen betreft die toch al als 'randlid' gety peerd konden worden, mensen die al niet naar de kerk gingen. sinds vorig jaar hekken en spelre gels voor de kinderen. „Idioot", vindt Justine Pardoen, hoofdredacteur van de online vraagbaak Ouders Online. „Eerst gebruik je die kinderen om de winst te maximaliseren, en als kin deren dan zelf het heft in handen nemen, wordt er ineens geklaagd dat loslopende kinderen een last zijn." Pardoen juicht de assertieve acties van de kinderen luid toe. „Eindelijk spelen er weer kinderen buitenshuis, en met elkaar. Dat is toch geweldig. Door te vragen om die kaartjes leren kinderen hoe ze kunnen krijgen wat ze willen. Een eigenschap die kinderen nodig hebben in deze competitieve we reld." Van Dongen Verf B,V. Gerard Walschapstraat 14 3245 MO Sommelsdijk T: 0187 - 482381 F: 0187 - 482878 E: info@vandongenverf.n! De Zuidschor Watersport - Wolphaartsdijk Jos Boone B.V. - Middelburg De Arne - Amemuiden Busmariteam - SintAnnaland Delta Marina - Kortgene Delta Yacht - Colijnsplaat Jachtwerf Duivendijk - Tholen Jachtwerf de Grevelingen - Scharendijke Aricom -Temeuzen Bijl Watersport - Brouwershaven Mulder Yachtservice - Zierikzee Vermeulens Jachtwerf - Temeuzen Visser Watersport - Bruinïsse Luteijn - Axel Zwemer Watersport - Kamperland Yerseke Watersportservice - Yerseke Kosten Watersport - Breskens Jachtwerf Delta - Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6