houden we liever in Tholen' zeelai 29 'Steun de ondernemers die wel sluiten' Terneuzen moet ook in bureau voor Wabo Piet Vogelaar als je 'm nodig hebt! Bid- en dankdag Getuigen stoppen dronken man Bedreiging Vestrock legt eerste bands voor juni vast Vlaamse premier opent het kreeftenseizoen zaterdag 5 februari 2011 B door Raymond de Frel terneuzen - De Staatkundig Gere formeerde Partij (SGP) wil dat de gemeente Terneuzen zich aansluit bij het Bevelands/Thoolse initia tief voor een Zeeuws Wabo-bu- reau, waarin gemeenten samen werken bij de uitvoering van de Wet algemene bepaling omge- vingsrecht (Wabo). De wet, die op 1 oktober vorig jaar is ingevoerd, integreert zo'n 25 ver gunningen, ontheffingen en mel dingen tot één omgevingsvergun ning. Dat moet de dienstverlening aan inwoners bevorderen. De gemeenten Borsele, Goes, Ka- pelle, Reimerswaal, Tholen en Noord-Beveland willen samen een Wabo-bureau oprichten. „Blijk baar zien zij mogelijkheden om door samenwerking kosten te be sparen", meldt SGP'er Martin Stou ten aan het Terneuzense college van B en W. „Als grootste gemeente is het te overwegen om bij dit initiatief aan te sluiten." De oprichting van een Zeeuws-Vlaams bureau is voor de SGP ook een mogelijkheid. Aan vankelijk zou de provincie de kar trekken om tot één Zeeuwse Regio nale Uitvoeringsdienst te komen. „Maar nu de Tweede Kamer die verplichting uit de wet heeft ge schrapt, is het heel erg stil gewor den", aldus Stouten. Bid- en dankdag vinden in de gemeente Tholen op een andere datum plaats dan op de Bevelanden. Biddag wordt gehouden op de laatste woensdag van fe bruari, terwijl de Bevelanders dat op de tweede woensdag van maart doen. In Tholen is het op de derde woensdag van november dankdag. Op Noord- en Zuid-Beveland is dat op de laatste woensdag van die maand. Arjan van Ommen, uitba ter van de Spar in Sint-Maartensdijk, is niet te spreken over het besluit van de Thoolse onderne mers om op bid- en dankdag open te gaan. „Deze dagen horen bij de Thoolse cultuur. Dat moet je koes teren." Volgens Van Ommen zijn rust en ruimte de kernwoorden van het ei land. „Ik zou daar het woord res pect aan willen toevoegen. Laten we respect hebben voor de christe lijke inwoners, waarvan er nog al tijd heel veel zijn. In dat opzicht is het openen van winkels op bid- en dankdag in mijn ogen een ver keerd signaal." Van Ommen, ook voorzitter van de middenstandsvereniging Smal- stad, benadrukt op eigen titel te spreken. Zeifis hij christelijk opge voed en vindt hij dat het goed is om af en toe een rustdag te heb ben, op zondag of op bid- en dank dag. „Ik ben tegen de 24-uurs-eco- nomie. Dat die elders niet meer te gen te houden is, besefik, maar waarom moeten we hier meegaan met de massa? Bid- en dankdag vormen een mooie traditie, die bij bij de Thoolse cultuur hoort. La ten we daaraan vasthouden, al is het maar uit respect voor elkaar." Van Ommen zegt niet zover te wil len gaan dat hij mensen oproept om winkeliers die op biddag open gaan te boycotten. „Maar ik wil er wel voor pleiten om middenstan ders die de gevoelens van een deel van de bevolking nog wel respecte ren, en hun winkel gewoon slui ten, te steunen." foto Willem Mieras Het overgrote deel van de winkels in Tholen-stad zal tijdens de komende biddag geopend zijn. goes - De politie heeft gisteroch tend in Goes een 49-jarige inwo ner van die plaats aangehouden. De man wordt ervan verdacht een agent van de Zeeuwse politie ver baal te hebben bedreigd. De Goesenaar is ingesloten voor verhoor. hulst - Triggerfinger, Mintzkov, Shameboy en Krach zijn de eerste bands die Stichting Vestrock heeft vastgelegd voor de komende edi tie, op 4 juni in het eiland in de Hulster Buitenvest. Rockband Triggerfinger is de be kendste naam uit het rijtje. Het Antwerpse trio stond afgelopen jaar op het hoofdpodium van on der meer Pinkpop en Lowlands. De eveneens uit Antwerpen af komstige band Mintzkov brengt stevige rock. Shameboy is een Bel gisch danceduo, dat al op onder meer Pukkelpop en Rock Werch- ter stond. Krach, een vijftal uit Arnhem, is een veelbelovende band met verschillende stijlen. oud-vossemeer - Een 66-jarige au tomobilist uit Tholen is donderdag avond rond 22.45 uur aan de Mo lenweg in Oud-Vossemeer aange houden wegens rijden onder in vloed. Getuigen meldden bij de po litie dat er een auto slingerend reed. Door deze getuigen is de man tot stoppen gedwongen waar na een van hen de autosleutel uit het voertuig van de man haalde. Op het politiebureau bleek dat de Tholenaar ruim 3,3 maal te veel had gedronken. Ook bleek dat zijn rijbewijs was verlopen en zijn au to niet verzekerd was. Tegen de man is een verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod van 9 uur. zierikzee - De Vlaamse minister president Kris Peeters opent don derdagochtend 31 maart het kreef tenseizoen in Zierikzee. Balthasar Roessing van de stich ting Promotie Oosterscheldekreeft kreeg de komst van de premier gis termiddag bevestigd. Het seizoen wordt traditioneel in Zierikzee geo pend met het binnenhalen van een fuik op de Oosterschelde door kreeftenvisser Jan van Westenbrug- ge. Hij wordt hierbij geholpen door enkele buitenlandse ambassa deurs. Zij varen vervolgens naar een klassiek zeilschip, waar pre mier Kris Peeters en commissaris van de koningin Karla Peijs de zo juist gevangen kreeft aannemen. Vraagprijs: 495.000,- k.k. Moderne vrijstaande woning mét garage gelegen in de populaire wijk 'Prooijènspark'. De wijk biedt rust en ruimte en en kenmerkt zich door een combinatie van moderne en traditionele architectuur op ruime percelen eigen grond: A. Pouwerstraat 9 Middelburg Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67