zeeland 127 AAN DE BAR van minder goed imago Sluiting van Joy is een aderlating voor jongeren veiligheid boven alles SV Artemis Quadrofonische Kong én podium 't Beest Kinderen treden op met Continental Kids Ziekenhuis krijgt praktijk huidtherapie Aanhouding wegens huisvredebreuk Jaap de Hoop Scheffer op seminar in Mythe Man aangehouden voor vernielen auto's zaterdag 5 februari 2011 Pols. „Er hoeft maar dit fout te zijn of je kunt je boeltje inleve ren." De Hansweertenaar is zelf al van jongs af aan geboeid door alles wat met het onderwerp te maken heeft. „Ik ben op mijn achttiende het leger ingegaan, dat was mijn droombaan. Door een ongeval ben ik afgekeurd, waarna Defen sie me heeft bedankt" Pols werkt nu bij de Betho, maar je kunt hem uittekenen in legerbroek en bomber jack. Hij begrijpt dat dat bij sommige mensen op onbe grip stuit en vooroordelen in de hand werkt. „Mensen denken al gauw: 'dat zal wel een skinhead zijn'. Maar ik vind het een eer om in die kleding rond te lopen. Het liefst was ik mijn hele leven beroepsmilitair gebleven." Veel le den van schietverenigingen zijn volgens Pols overigens ook verza melaars van oorlogsspul. Het le denbestand van Artemis bestaat desalniettemin uit een gemêleerd gezelschap. „Van hoog tot laag, maar de sfeer is perfect. Wel zijn we altijd alert, als iemand bijvoor beeld niet goed in zijn vel zit kan dat aanleiding zijn om diegene te vragen zijn spullen uit voorzorg in te leveren. Maar dat is hier ge lukkig nog nooit voorgeko men." Schietsport Vereniging Artemis is opgericht in 1982 uit 3 verenigin gen: S.V. Artemis uit Kloetinge, S.V. Wolphaart uit Woiphaartsdijk en S.V. 's-Heer Hendrikskinderen. Er wordt geschoten met klein kali ber geweer .22, karabijn .22 en .30; zwartkruit geweer voorladers tot .50; zwartkruit revolver 10mm; klein kaliber pistool en re volver .22; zwaar kaliber pistool én revolver 7.65; .32; 9mm; .38 en .45; luchtgeweer en luchtpis- tool. Web: www.svartemis.nl De bordjes die in de kantine van het clubhuis hangen, laten aan dui delijkheid niets te wensen over. 1 -GO)-DE ZUIDSCHOR NAUTIC LIFESTYLE WATERSPORT 1 HF 1 Gratis 'bont' sokken p.": t.w.v. 39,95* bij aankoop van warme, waterdichte Dubarry i laarzen! L namaak bont, zolang de voorraad strekt. Heren ontvangen een onderhoudsset. Zandkreekweg 5 Jachthavens Woiphaartsdijk 0113-582310 Zondag's altijd open foto's Willem Mieras GOES De Nederlandse formatie Kong speelt vrijdag 11 februari in 't Beest in Goes. Kong maakte in de jaren negentig furore met optredens die ze quadrofonisch uitvoerden, dat wil zeggen een muzikant in elke hoek van de zaal. In het voorpro gramma staat de jonge band Atlan tis uit Utrecht. Het optreden be gint om 20.30 uur, entree 10 euro. GOES Vier Goese kinderen treden zater dag 12 februari op met het landelijk bekende gezelschap Continental Kids. Dat zijn Carlien van dertien jaar oud en Marjolein, Neline en Jurre van twaalf. Het optreden vindt plaats in het gebouw van het Leger des Heils aan het Ravelijn de Groene Jager in Goes. De christelij ke zang- en dansmiddag begint om 16.00 uur. De zaal gaat een half uur eerder al open. ZIERIKZEE Huidtherapeute Annemarie Zuide rent houdt maandag 7 en dinsdag 8 februari open dagen in haar prak tijk Dermiz in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis in Zierikzee. Belangstellenden kunnen maandag van 12.00 tot 16.00 uur terecht voor informatie over laseren van onge wenste haargroei en ontsierende vaatjes in het gelaat of op de be nen. Voor een privéconsult zijn nog plaatsen beschikbaar dient men vooraf een afspraak te maken. RILLAND In de Hontestraat in Rilland is don derdag omstreeks 23.20 uur een 21-jarige man uit de gemeente Rei- merswaal aangehouden voor huis vredebreuk. De verdachte bevond zich in een woning in die straat terwijl hem de toegang ontzegd is. De man is door de politie meegenomen en in gesloten in Torentijd. GOES Jaap de Hoop Scheffer spreekt woensdag 9 februari over Vertrou wen' tijdens een seminar van berk Accountants in theater De Mythe in Goes. Naast hem spreken Peter Essers, Eerste Kamerlid en hoogle raar Belastingrecht, Kid Schwarz, hoogleraar Ondernemingsrecht en Esther Crombag, universitair do cente in Maastricht en succesvol tandemwielrenster. Aanmelden kan via goes@bakertillyberk.nl. VLISSINGEN De politie heeft in Vlissingen in de nacht van donderdag op vrijdag een 20-jarige man uit die plaats aan gehouden voor vandalisme. Bij de meldkamer van de politie was een melding binnengekomen dat een jongeman aan het schoppen en slaan was tegen geparkeerde auto's ter hoogte van de Strandwal in Vlissingen. Na een kleine zoek tocht zagen agenten een jongeman lopen die aan het signalement vol deed. door Martijn de Koning De nacht van oud- op nieuwjaar is traditioneel goed voor een stampvolle Joy. De discotheek gaat echter verdwijnen. foto Peter Nicolai CADZAND - Bezoekers die er voor de eerste keer komen, kijken soms wat vreemd op: moet je via de nooduitgang naar binnen bij disco Joy in Cadzand-Bad? De wat onooglijke inkom via een zijdeur in het gebouw doet inder daad niet vermoeden dat zich daar achter één van de populairste uit gaansgelegenheden uit de regio schuilhoudt Dat is Joy wél. De me dedeling dat de zaak over twee jaar sluit, is dan ook een fikse ader lating voor bewoners én vakantie- vierders in de regio. Disco Joy, in het pand van voorma lig hotel-restaurant Zeebad, maak te aanvankelijk naam als 'zomerdis- co'. De deuren gingen immers al leen in de vakantie open. Toen Ralf Flemm een jaar of vijftien ge leden besloot het wekelijks te pro beren, koos de jeugd uit de regio al snel voor Cadzand-Bad in plaats van Sluis of Vlaanderen. En dat doet ze nog steeds vrij massaal. De kracht van Joy is dat de zaak grote ellende altijd buiten de deur heeft weten te houden. De sfeer bleef er altijd één van vrolijkheid en vakantie, ook toen de disco bui ten de zomer open ging. Gouden greep was daarbij de ope ning van het café aan de voorzijde van het pand. Dat bleek al snel ge liefd bij zowel jongeren als cafégan gers van middelbare leeftijd. De buitenbar zorgde ervoor dat gas ten tot diep in de nacht buiten konden zitten. Kortom: de zaak trekt jong en min der jong uitgaanspubliek uit de re gio én is een trekker voor jongeren die aan de West-Zeeuws-Vlaamse kust op vakantie gaan. Ondanks de omvorming van voormalige camping De Wildhof van jonge ren- naar gezinscamping, in 2004, zijn die nog steeds jaarlijks in flin ke mate aanwezig. Wethouder jan Schaalje betreurt het verdwijnen van de Joy. „En het is ook een aderlating voor de jongeren uit de gemeente. Die heb ben al niet zoveel." Schaalje zei te hopen dat er bin nen twee jaar elders in de gemeen te een disco komt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65