binnenland 15 Uitzetten naar Iran gestopt beeld Stemmen op andere datum ASIELBELEID Nasleep zaak Bahrami Wandelaar vindt dode langs snelweg A67 fS&È&lM >ADEUR REIST GRAAG MET U MEE! DE OU-AMBA Meld u nu aan voor het maken van een proefreis! zaterdag 5 februari 2011 Nu na de executie van Zahra Bahrami de contacten met Iran zijn bevroren, blijkt het onmogelijk om reispapieren in orde te maken voor uitgepro cedeerde asielzoekers. Beleid kabinet opnieuw ge kraakt door commissie. DEN HAAG - Iraniërs die geen recht hebben om in Nederland te blij ven, worden niet teruggestuurd naar Iran. Ojndat Nederland de di plomatieke contacten met dat land heeft bevroren, is het voorlopig niet mogelijk om benodigde reispa pieren in orde te maken. Dat zegt minister Leers (Immigratie). Met een na de executie van de Neder- lands-Iraanse Zahra Bahrami zijn de banden opgeschort. Om hoe veel mensen het gaat, kon een woordvoerder niet zeggen. Rosenthal noemde Iran tijdens het debat over Bahrami een 'bar baars land'. Toch ziet Leers geen re den asielaanvragen uit Iran anders te beoordelen. Gisteren werd ook bekend dat zie ke uitgeprocedeerde asielzoekers die op medische gronden een ver DE PAGTER ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 SeRecrsstraat 8 MIDDELBURG (1118-634133 blijfsvergunning hadden aange vraagd, kunnen blijven rekenen op onderdak. Tot nu toe hadden ze geen recht op opvang. Gisteren bleek ook dat er opnieuw twijfels zijn gerezen over de plan nen van het kabinet om de immi gratie drastisch te beperken. Juridi sche experts van de commissie- Meijers zetten, opnieuw, grote vraagtekens. Het beleid blijkt op meerdere punten niet in overeen stemming met regelgeving in de EU. „De vraag is eigenlijk wie nou wie voor de gek houdt met deze voornemens", aldus commissielid Kees Groenendijk. Een problema tisch voornemen is het sluiten van de 'Europaroute'. Mensen met een Nederlands paspoort vestigen zich dan tijdelijk in een andere EU-lid- staat waar de regels minder streng zijn. Vervolgens laten ze huri part ner overkomen en keren terug naar Nederland. De commissie stelt dat iemand met een Neder lands paspoort het recht heeft in een andere EU-lidstaat te verblij ven. Dat recht geldt ook voor fami lieleden die geen EU-nationaliteit bezitten. Als het kabinet dat wil veranderen, dient de Europese richtlijn aangepast te worden. BLERICK - Een wandelaar heeft gis teren langs de A67 ter hoogte van de Columbusweg in Blerick, ge meente Venlo, het levenloze lichaam van een vrouw gevonden. De politie zegt een misdrijf niet uit te sluiten. De politie weet niet wie de dode vrouw is. Ook is on duidelijk hoe lang ze al langs de A67 in de richting Eindhoven gele gen heeft. De doodsoorzaak is nog niet bekend. De politie heeft de vluchtstrook van de A67 in de rich ting van Eindhoven deels afgeslo ten voor nader onderzoek. De poli tie zoekt getuigen die langs de snel weg iets verdachts hebben gezien. rand toe gevuld en qua gewicht komt het overeen met 720 olifan ten. Het storten van dit eerste deel nam ongeveer 24 uur in beslag. foto Marcel Antonisse/ANP zo'n 1.500 kuub beton de bouwput in. Dat is volgens de dienst Noord-Zuidiijn qua hoeveelheid ver gelijkbaar met ongeveer drie zwem baden van 25 meter lengte tot de de enige. AI meer dan vijfhonderd leden zegden de afgelopen dagen hun lidmaatschap op. „Dit ont wricht de partij meer dan je in cij fers kunt uitdrukken", sipt hij nog steeds. Niettemin steunen andere promi nente oud-PSP'ers als Andrée van Es en Joost Lagendijk het fractie standpunt juist. En pacifiste Ineke van Gent stemde weliswaar als eni ge van haar fractie tegen, ze roept haar partijgenoten desalniettemin op, vooral de partij trouw te blij ven. Mocht er vandaag op het congres een motie worden aangenomen waarin het fractiestandpunt wordt veroordeeld, dan heeft dat geen ge volgen voor Sap en de andere GroenLinks-Kamerleden. De op volgster van Femke Halsema kon digde eerder deze week al aan dat ze 'hoe dan ook' fractievoorzitter blijft. Maar het is de vraag of die veroordeling van het congres er überhaupt komt. Jongerenorganisa tie DWARS heeft een motie klaar liggen waarin waardering wordt uitgesproken voor Sap. Voor GroenLinks-lid Karei van Broekhoven is het de dag van de waarheid. Hij brengt namens de Midden Oosten-werkgroep van GroenLinks het zwaarste geschut in stelling: een motie van afkeu ring. „We hopen er achter te ko men hoe groot onze stroming nog is." DEN HAAG - De gemeenteraadsver kiezingen van 5 maart 2014 wor den verplaatst. Minister Piet Hein Donner (Binnenlandse Zaken) vindt het 'niet voor de hand lig gen' om de verkiezingen te hou den op Aswoensdag, de dag na car naval. In de zuidelijke provincies zijn scholen, gemeentehuizen"en veel bedrijven en winkels dan dicht. Het is het begin van de vastenpe riode. Donner meldde gisteren dat 'vanuit het belang van een goede organisatie van de verkiezingen en de opkomst' voor een andere dag gekozen zal worden. Hij reageerde daarmee op een oproep van de burgemeesters van Den Bosch en Maastricht, die er op wezen dat het lastig is de stemlokalen daags na carnaval tijdig gereed te heb ben. Welke datum het precies wordt, is nog niet bekend. Volgens de Kieswet mogen de verkiezin gen bij Koninklijk Besluit maxi maal zeven dagen eerder worden gehouden. Maar dan zouden de verkiezingen midden in de voor jaarsvakantie van de noordelijke provincies vallen. Ook dat is geen handige datum, meent Binnen landse Zaken. Donner wil de Kies wet daarom wijzigen. De inzet van een OV-ambassadeur kost u niets. U betaalt alleen uw eigen vervoersbewijs. Aanmelden kan via info@ovambassadeurs.nl of via het telefoonnummer 076-513 66 66. Kijk voor meer informatie op www.degoedekantop.nl/info en klik vervolgens op OV-ambassadeurs. Wiltu als 55-plusser gebruik maken van de bus, trein of Fast Ferries? Maar doet u dit niet, omdat u het te ingewikkeld vindt? Of heeft u zojuist een (Zeeuwse) OV-chipkaart aangevraagd, maar deze door twijfels nog niet in gebruik genomen? De OV-ambassadeurs staan voor u klaar om met u mee te reizen in het Zeeuwse openbaar vervoer! Meld u aan voor een Proefreis. U raakt zo op een persoonlijke en rustige manier vertrouwd met het Zeeuwse openbaar vervoer. OPENBAAR UERUOER ZEELAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5