zeeland 127 te ontketenen Burgh Trio manifesteert zich in de Rode Kamer Vlaamse premier komt kreeft eten in Zierikzee Stichting Renesse koopt aquarellen Gezandstraald Lezing bij HCC over redden van video' s Kandidaten van SP op het Havenplein Taizédienst over wijs- en dwaasheid Rabelink geeft aftrap Koos de Vuilnisman CDA-bijeenkomst over kansen en visie op toekomst zaterdag 5 februari 2011 door Ali Pankow zierikzee - Ze speelden drie jaar geleden voor het eerst met z'n drie ën samen in het dorp Burgh en daar is toen direct de naam Burgh Trio geboren. Het gaat om Arjan Kik (viool), Roosmary Cooiman (cello) en Wim Boer (piano). Zij spelen nog steeds samen en ze geven zaterdag 12 februari weer een concert. Dat doen ze in de Rode Kamer in Zie rikzee. Op het programma staan werken van Felix Mendelssohn Bartholdy, Ludwig van Beethoven en Gabriël Fauré. Arjan Kik studeerde aan het Rot terdams Conservatorium. Hij is nu concertmeester bij het RBO Sinfo- nia en speelt daarnaast graag ka mermuziek. Roosmary Cooiman studeerde in 1997 af aan het Brabants Conserva ff 1" qyï -(gvde zuidschor NAUTIO MFEBTYLE WATERSPORT f Gratis 'bont' sokken t.w.v. 39,95* bij aankoop van warme, waterdichte Dubarry laarzen! "x 4'IPBébihb namaak bont. zolang de voorraad strekt. Heren ontvangen een onderhoudsset. Zandkreekweg 5 Jachthavens Wolphaartsdijk 0113-582310 Zondag's altijd open door Ton van den Nouweland zierikzee - De Vlaamse minister president Kris Peeters opent don derdagochtend 31 maart het kreef tenseizoen in Zierikzee. Balthasar Roessing van de stich ting Promotie Oosterscheldekreeft kreeg de komst van de premier gis termiddag bevestigd. Het seizoen wordt traditioneel in Zierikzee geopend met het binnen halen van een fuik op de Ooster- schelde door kreeftenvisser Jan van Westenbrugge. Hij wordt hier bij geholpen door enkele buiten landse ambassadeurs. Zij varen ver volgens naar een klassiek zeilschip, waar premier Kris Peeters en com missaris van de koningin Karla Pe- ijs de zojuist gevangen kreeft aan nemen. De secretaresse van Peet ers heeft zijn agenda op 31 maart tot 13.00 uur vrijgehouden. Moge lijk schuift de premier ook aan voor de lunch. De seizoensopening staat ook op het programma van een driedaag se rondreis voor de culinaire pers. Zij gaan dit jaar onder meer naar de hangcultures bij Bruinisse en de visafslag in Stellendam. zierikzee - De Stichting Renesse heeft haar collectie kunstbezit ver rijkt met negen aquarellen van Ad Kikkert (1914-1995). Deze stichting verwerft regelmatig schilderijen, tekeningen, prenten en boeken die het heden of verle den van Schouwen-Duiveland il lustreren. Zo kocht de Stichting Renesse kort geleden ook een schilderij van het voormalig theater annex restaurant Mondragon in Zierik zee van kunstschilder Martin Im merzeel uit Brijdorpe aan. De wereld van Ad Kikkert werd vooral bepaald door het water en de gebeurtenissen rondom het wa ter. Hij schilderde veelvuldig de kus ten van de Oude Maas, de Nieuwe Waterweg en de wateren die Schouwen-Duiveland omringen. Kikkert verbleef 36 jaar in dit ge bied. In die periode schilderde hij het eiland precies zoals hij het zag. Van de. watersnoodramp in 1953 tot de realisatie van de Deltawer ken. De Stichting Renesse vindt dat Kikkerts werk niet alleen een kunstzinnige waarde heeft, maar ook historisch van belang is. torium. Zij is cellodocente en speelt in de vaste kern van RBO Sinfonia. Tevens zat zij een aantal jaren in de commissie van het cel lofestival in Dordrecht. Wim Boer studeerde aan het Rot terdams Conservatorium orgel bij Arie J. Keijzer en piano bij Frans van Hoek. Boer is onder meer be kend als dirigent van enkele regio nale koren: het Schouws Kamer koor en vocaal ensemble Luscinia. Hij is ook als dirigent-organist ver bonden aan de St. Willibrordus- kerk in Zierikzee. Verder heeft Boer als piano- en orgeldocent zijn privé les-praktijk in Burgh-Haamstede. Zaterdag 12 februari. De Rode Kamer, Havenpark 13-15, Zierikzee, 20.00 uur. Reserveringen op telefoonnummer: 0111-450933 of: derodekamer@monumentenweb.nl. ZIERIKZEE De afdeling Zeeland van de vereni ging van computergebruikers HCC houdt dinsdag 22 februari een le zing in het MFC in Zierikzee. Wout de Ridder vertelt dan over het programma 'Red uw videos' van Magix. De lezing in het MFC begint om 20.00 uur, de zaal is om 20.30 uur geopend. HCC is met bijna 100.000 leden de grootste computerclub van Neder land. ZIERIKZEE De afdeling Zeeland van de SP is vandaag aanwezig op het Haven plein in Zierikzee. Het bezoek wordt afgelegd in het kader van de Statenverkiezingen op 2 maart. De Socialistische Partij heeft vijf kandi daten voor het provinciebestuur. Lijsttrekker is Ger van Unen uit Hulst. Tijdens het bezoek van de SP'ers brengt Yochem Sax enkele deuntjes ten gehore. Het bezoek duurt van 11.00 tot 15.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE In de gereformeerde kerk in Haam stede wordt zondag 13 februari een Taizédienst gehouden. Het thema daarin is 'Wijsheid of Dwaasheid'. In deze dienst ligt de nadruk op stilte, gebed en liederen. Medewer king wordt verleend door het Tai- zékoor onder leiding van ]annie Lemsom. Op symbolische wijze wordt ook aandacht besteed aan het aansteken van een licht en er is gelegenheid een gebed te schrij ven. De dienst begint om 19.30 uur. ZIERIKZEE Burgemeester Gerard Rabelink geeft maandag 14 februari bij obs 't Staepel'of in Renesse de aftrap voor het eilandbrede project 'Afval- en recyclinglessen met Koos de Vuilnisman'. Deze Koos geeft gast lessen op 26 basisscholen in de ge meente om kinderen te stimuleren zoveel mogelijk afval en zwerfval op school en thuis te voorkomen. De kinderen leren oude apparaten te recyclen en ook hoe uit afval kunst gemaakt kan worden. SCHARENDIJKE - Ook een manier om je busje schoon te maken: even zand stralen op de Brouwersdam tussen Scharendijke en Ouddorp. Er stond giste ren een stevige bries op Schouwen-Duiveland. Het was zes Beaufort, met vlagen erbij van windkracht negen. De golven wat verder op zee hadden een hoogte van drie meter, meldde de internetsite Windguru.cz. Het blijft nog tot en met morgen stormachtig in Zeeland met temperaturen van een graad of tien. Begin volgend week wordt het weer wat rustiger en dan is het ook weer wat kouder. foto Dirk-Jan Gjeltema NOORDWELLE - Het CDA houdt in het kader van de verkiezingen voor Provinciale Staten dinsdag 15 februari een bijeenkomst over de sociaal economische ontwikkelin gen op Schouwen-Duiveland. De avond wordt gehouden in strandpark De Zeeuwse Kust aan de Helleweg in Noordwelle. The ma van de bijeenkomst is 'Zonder visie geen toekomst'. Uitgangs punt voor het debat is het rapport 'De Kering, visie op Schou wen-Duiveland 2039'. Voorzitter P. Schotte, voorzitter van Stichting Sociaal Economische Advies Plat form SEAP. De verkiezingsbijeenkomst begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51