Tabitha hoopt met haar foto's een rage 26 land Overleg invoering Zeeuwse wietpas Peuters leren spelend met avonturen van Uk en Puk zaterdag 5 februari 2011 door Joeri Wisse Het idee is simpel. Tabit ha Wagenvoort (19) maakt een fotoshoot van je huisdier, band, bedrijfsgebouw of van jezelf en het enige wat je terug hoeft te doen is 'iets goeds voor een an der'. Met dit concept wil de jonge Zierikzeese een nieuwe rage ontke tenen. „Eerst in deze stad, dan op Schouwen-Duiveland, de rest van Zeeland en uiteindelijk in heel Ne derland", hoopt ze. Het idee ontstond een paar dagen geleden. „Ik las bij de kapper een artikel in een tijdschrift over een Engelse vrouw die werkloos was en gratis dingen voor andere men sen deed. In ruil daarvoor moes ten die mensen vrijwilligerswerk doen." Dit principe sprak Tabitha zo aan dat ze er haar eigen versie op heeft bedacht. „Ik heb het al bij bekenden en vrienden onder de aandacht gebracht. Nu wil ik graag dat meer mensen er van weten." Tabitha heeft voor het aanbieden van een fotoshoot gekozen, omdat ze daar graag haar toekomst van wil maken. „Binnenkort wil ik aan een opleiding in Rotterdam begin nen." Sinds ze een nieuwe digitale spie gelreflexcamera heeft, is haar hob by op een hoger plan gekomen. „Ik fotografeer al vanaf mijn zeven de. Met mijn nieuwe camera wil ik graag gaan experimenteren." Tij dens de 'opdrachten' die ze met haar project wil binnenslepen, wil ze zich verder bekwamen. „Ik maak het liefst portretten van mensen en dieren. Maar ik wil ook natuur, architectuur en ab stract fotograferen." De link met vrijwilligerswerk is ei genlijk vanzelfsprekend voor haar. „Ik ben actiefin vier of vijf ver schillende organisaties, zoals Brogum, het Rode Kruis en Regio- ruis." In het verleden maakte Ta bitha zich ook sterk voor de die ren. Zo had ze haar eigen konijnen- opvang - pension 't Gouden Hart je - en ontfermde ze zich al op haar elfde over verwaarloosde en gewonden dieren zoals reigers en duiven. „Als mensen dus geen vrij willigerswerk weten, heb ik nog wel een paar ideeën", zegt ze. Overigens heeft Tabitha lange tijd met het idee gespeeld om haar pro fessionele carrière in het teken te stellen van de dieren. Aan het Edu- delta College volgde ze een oplei ding dierenverzorging. „Maar toen ik die afgerond had, stortte de die renmarkt in." Een baan vinden die bij haar opleiding aansluit, valt dan ook niet mee. Ik werk nu tij delijk in de schoonmaak." Q Wie een indruk wil krijgen van ander werk van Tabitha Wagenvoort of con tact met haar op wil nemen, kan een kijkje nemen tw-fotografie.hyves.nl door Ali Pankow ZIERIKZEE - Goed kunnen omgaan met taal is van essentieel belang voor de verdere ontwikkeling van een kind. Dat besef ligt ten grond slag aan alle activiteiten op het ge bied van Voor- en Vroegschoolse Educatie (WE) op Schouwen-Dui veland. Het bezoek dat de ambulance dins dag brengt aan peutergroep Isabel la in Zierikzee betreft dan ook niet zomaar een aardig evenement voor de kleintjes, maar past in een breed programma, waarin kinde ren gestimuleerd worden tot geva rieerd taalgebruik. Dat gebeurt spe lenderwijs zo blijkt uit de toelich ting van Lotte Rijk van Kinderop vang De Bevelanden. „Wij werken met het 'Uk en Puk-programmal Dat zijn poppen die de kleintjes tot de verbeelding spreken. De Tabitha Wagenvoort wil van haar hobby haar werk maken foto Ronald den Dekker poppen maken aan de hand van thema's allerlei avonturen mee. In dit geval is Puk in het ziekenhuis geweest en heeft daar baby's ge zien. Eén van de leidsters van deze peutergroep heeft een baby gekre gen vandaar de keus voor het the ma Hoera,een baby", vertelt Rijk. De peuters kunnen zien hoe een ambulance er van binnen uitziet. Ze mogen de zwaailichten uitpro beren en op de bijrijdersstoel zit ten. Op dinsdag 22 februari doet de ambulance ook kinderopvang- groep Pension Dollie in Ooster- land aan. De kleintjes hier zijn be zig met Hatsjoe, een thema waarin ze kennismaken met onderwer pen over ziek zijn. De gemeente stelt geld beschik baar om WE mogelijk te maken. Het budget wordt besteed aan trai ning voor de leidsters en aan aan schaf van leermethodes. a Het gemeentebestuur zou gastvrijer moeten zijn voor de detailhandel reageer op www.pzc.nl/schouwen-duiveland door Wout Bareman BB reacties: 224 Eén centrale rampherdenking is genoeg 40% 60% MIDDELBURG - De burgemeesters van Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen overleggen met het ministerie van Veiligheid en Justi tie over de invoering van de wiet pas. Met dat pasje kan het drugs toerisme grotendeels de kop wor den ingedrukt, menen ze. Het overleg vindt plaats op initia tief van burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. „Een landelijke werkgroep - waarvan ook een ge specialiseerde jurist van Terneu zen deel uitmaakt - bereidt mo menteel de regels voor de invoe ring van het pasje voor. Minister Opstelten heeft daarover al overleg gepleegd met de Limburgse en Bra bantse gemeenten en ik vond het niet meer dan logisch dat ook wij daarbij betrokken zouden wor den", zegt Lonink. Volgens hem is het van groot be lang dat het drugsbeleid in de drie zuidelijke provincies, zeker wat be treft de aanpak van het drugstoeris me, op elkaar wordt afgestemd. „We moeten voorkomen dat er een waterbed-effect ontstaat, dat maatregelen in een bepaalde regio dus tot grotere overlast elders lei den." De invoering van de wietpas is op genomen in het regeerakkoord, maar werd vertraagd door een zaak voor het Europese Hof van Justitie. Het ging om een geschil tussen een coffeeshophouder en de gemeente Maastricht over de vraag of die invoering in strijd was met de Europese regelgeving. Met de pas zouden coffeeshops alleen nog toegankelijk zijn voor meer derjarige Nederlanders. Het Hof oordeelde begin decem ber dat dit niet het geval was.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50