41 binnenland Pacifisten raken uit Wie zijn parkeerkaartje later toont gaat vrijuit Inbreker steelt tabernakel T©©S Zeden-tbs'ers leven lang onder toezicht Meer scholen halen lesnorm duizend uren Extra surveillances na inbraakgolf kerken Nederland helpt Colombia met rivieren Drie provincies bekijken fusie Spanning in bajes door komst Belgen Storten van beton Noord-Zuidlijn zaterdag 5 februari 2011 HOOCEVEEN - Parkeerkaartjes hoe ven niet zichtbaar achter de voor ruit te worden geplaatst. Automobilisten die achteraf kun nen aantonen dat ze hebben be taald, maken met succes bezwaar tegen een boete. Dit blijkt uit een uitspraak van de rechtbank in Assen die zich ba seert op een arrest van de Hoge Raad. Automobilisten in Hoogeveen stapten naar de rechter, omdat ze in de afgelopen twee jaar een par keerboete hadden gekregen terwijl ze achteraf een geldig parkeerkaart je konden tonen. Het was in veel gevallen van het dashboard ge waaid. De gemeente inde de boe tes echter toch en baseerde zich daarbij op de parkeerverordening waarin staat dat de kaartjes altijd zichtbaar achter de voorruit moe ten liggen. De rechter vindt dat aan de belas tingplicht is voldaan als achteraf een kaartje kan worden getoond. In Hoogeveen hebben in 2009 en 2010 240 mensen bezwaar ge maakt tegen een parkeerboete om dat ze achteraf wel een geldig kaartje konden laten zien. Al deze mensen krijgen hun geld terug. Bij elkaar gaat het inclusief rente en griffierechten om 13.000 euro. HELMOND - Uit het katholieke kerk gebouw De Schabbert in Hel mond is het complete tabernakel meegenomen met daarin heilige hosties. De inbreker heeft tussen donderdagmiddag en gistermor gen het met bouten verankerde ta bernakel met veel geweld van het altaar gerukt. Een tabernakel is een kluisje op het altaar waarin de beker met geconsecreerde hosties - de ciborie - wordt bewaard. De diefstal heeft geen.gevolgen voor de eucharistieviering. „Voor gelovi gen is dit respectloze heiligschen nis", zegt pastoor Eric Seidel. PAUL KUSTERS DEN HAAG Tbs'ers die zijn veroordeeld voor een zedendelict kunnen hun hele leven onder toezicht komen te staan. Zo kan beter in de gaten wor den gehouden of ze weer in de fout dreigen te gaan. Staatssecreta ris Teeven (Veiligheid en Justitie) zei dit gisteren. Nu kan een zeden delinquent na tbs hoogstens negen jaar onder toezicht komen te staan. DEN HAAG Scholen voldoen steeds vaker aan de lesnorm van duizend onderwijs- uren. Van alle scholen in het voort gezet onderwijs lukt het momen teel circa 80 procent om aan die tijdnorm te voldoen. Dat zei minis ter Marja van Bijsterveldt (Onder wijs) gisteren naar aanleiding van een rapport van de onderwijsin spectie dat binnenkort verschijnt. DEN HELDER De politie surveilleert de komende tijd extra rond kerkgebouwen in de kop van Noord-Holland. Giste ren zei de politie dat er opnieuw in braken zijn geweest in kerken in Den Helder en Callantsoog. Eerder deze week waren drie ande re kerken in en rond Den Helder al doelwit van inbrekers. Overal is uitgebreid sporenonder zoek gedaan. BOGOTA Nederland gaat Colombia helpen bij het voorkomen van overstro mingen van grote rivieren. De hulp bestaat uit begeleiding bij de zorg voor veiligheid van dijken, het re guleren van het stroomgebied en een betere organisatie van de insti tuten die dit moeten doen. Ook hel pen ze met een waarschuwingssys teem voor hoogwater. Vooral de dij ken langs de Aguablanca, die door de miljoenenstad Cali stroomt, zou den in slechte staat zijn. UTRECHT 23.000 katholieken hebben 2ich uitgeschreven zijn nia het zingen öe kerk u1tgesaan. AMSTERDAM - Op 26 meter diepte werd gisteren bij het toekomstige station Rokin, waar de Amsterdam se Noord-Zuidlijn in 2017 doorheen moet rijden, begonnen met de stort van een gigantische betonnen vloer. Het eerste vloerdeel - in totaal zijn het er veertien - van de metrolijn is het diepste en ook het meest om vangrijk. Voor het eerste deel gaat door Laurens Kok De provincies Noord-Holland, Fle voland en Utrecht onderzoeken een fusie. De komende zes maan den verkennen zij 'welke voorde len er zijn in geval van een bestuur lijke samenvoeging', staat in een brief van de provincies. De aanleiding is de wens van het kabinet tot 'bestuurlijke opscha- ling' in de Randstad, aldus een zegsman. TILBURG 150 gedetineerden uit België wor den de komende maand onderge bracht in de Penitentiaire inrich ting Tilburg (PIT) omdat Belgische gevangenissen vol zitten. Het personeel van de PIT vreest voor de eigen veiligheid, omdat zware criminelen met acht man op cel komen. Er komt een honderdtal extra me dewetkers naar Tilburg. DEN HAAG - Je ziet ze heus nog wel op GroenLinks-congressen: oude re mannen met lang haar en katoe nen tasjes. Maar de kleurrijke expo nenten van de ooit zo sterke paci fistische vleugel zijn in aantallen voorbijgestreefd door hippe, gestu deerde jongens en meisjes die op de bagagedrager van ex-front- vrouw Femke Halsema de partij hebben omarmd. Was in 2002 nog 41 procent van de GroenLinksers ooit lid van een van de moederpartijen (PSP, PPR, CPN en EVP), in 2010 bleek dat aandeel te zijn gedaald naar amper een kwart. Van het traditionele pacifisme bin nen GroenLinks is weinig over. „Het contingent oude PSP'ers wordt steeds kleiner", stelt Paul Lu- cardie, medeauteur van een boek over de geschiedenis van Groen Links. Hun invloed neemt nave nant af Vond in 1992 bijna twee derde van de GroenLinks-leden dat Nederland uit de Navo moet stappen, vorig jaar was nog geen vijfde het daarmee eens. Lucardie: „Ook al vinden veel leden zich nog altijd zeer links, in hun stand punten zijn ze naar het midden opgeschoven." Voor Sietse Bosgra zit het lidmaat schap er bijna op. Vandaag op het congres wil de politiek activist en oprichter van het Angola-comité Jolande Sap foto ANP nog één keer zijn afkeuring laten blijken over de Kunduzmissie en dan laat hij zich uitschrijven. Bos gra werd in het oprichtingsjaar 1957 lid van de PSP en ging na de fiisie mee naar GroenLinks. Hij heeft tot het laatst geprobeerd de fraaie ervan te weerhouden steun te geven aan de missie die in zijn ogen 'gewoon een militaire exerci tie' zal blijken. Een ultiem drie uur durend ge sprek aan de keukentafel van frac tieleider Jolande Sap was 'nuttig', maar de twee zijn niet nader tot el kaar gekomen. Sietse Bosgra vertrekt en hij is niet Het ideale Valentijns.cadeau vind je bij Globe Reisburo! Vraag naar meer spectaculaire aanbiedingen en de voorwaarden. Voor hetzelfde geld een beter advies 220 winkels 0900- 8482 WWW.globe.nl gaat nét even verder 179,-pp Venetië Htl. Stella Alpina Edelweiss" 3 dagen o.b.v. logies ontbijt vertrek in februari maart 189,-pp Hotel Post*** 4 dagen o.b.v. logies ontbijt vertrek februari en maart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4