Zeeland PZC Onderzoek lang bruikbaar als excuus 50.000 WINNEN?ff Keuken SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 2S 28 en 29 almanak Prachtig project opgeleverd Tabitha hoopt met haar foto's een rage te ontketenen Bid- en dankdag op Tholen wordt nooit meer zoals het was Zaterdag 5 februari 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Zonder geld blijkt het moei lijk losse elementen als mu ren, hekken, bankjes te on derhouden. De gemeente moet eerst inventariseren hoeveel objecten het betreft. We weten niet eens wat we hebben", zegt wethouder Wim Stouten in reactie op het in verval raken van door Ali Pankow de Zierikzeese vestingmuur aan 't Luitje. Volgens hem moet dat eerst onderzocht worden voordat er een plan van aanpak wordt opgesteld. Dat klinkt aannemelijk. Beleid moet gebaseerd zijn op feiten. In dit geval echter dringt de vraag zich op hoeveel onderzoek er ei genlijk nodig is voordat het college tot een concreet voorstel komt? Onderzoek blijkt lang bruikbaar als excuus, maar intussen brokke len wel steeds meer stukjes cul tuurhistorie letterlijk af Dat is op merkelijk in een gemeente die zo juist de aanpak van verpaupering speerpunt heeft gemaakt van handhaving. Vervallen huizen en andere gebou wen zijn de bestuurders een doorn in het oog. Zij willen daar om bij de eigenaren van die pan den herstel gaan afdwingen. Goed voorbeeld doet goed volgen, dus zou je van de gemeente mogen ver wachten dat zij haar straatmeubi- lair en klein cultureel erfgoed ook in goede staat houdt. Het gaat niet alleen om muren, hekken en bankjes, maar om veel meer 'losse elementen' als drink putten, picknicktafels, beelden, trappen en travaljes. Dat blijkt uit de honderden foto's die de ge meentelijke buitendienst enkele ja ren geleden maakte in opdracht van wethouder Wijnand Renden, Stoutens voorganger. Het onder zoek toen gold als onderbouwing voor een onderhoudsbudget, zoals de gemeente dat ook heeft voor onderhoud van haar gebouwen. Mogelijk is die inventarisatie in middels in een la verdwenen. Dat zou jammer zijn,want het kan de huidige wethouder misschien aar dig inzicht bieden in wat er zoal is op dit gebied. Veel straatmeubilair en andere losse elementen zullen er de afgelopen jaren niet zijn bij gekomen. Verdwenen wel waar schijnlijk, omdat de tand des tijds nou eenmaal stevig door knaagt. SB 8MB BBMMHBB8I ri Kijk verderop in deze krant! Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzense liet vorig jaar april een nieuwe keuken plaatsen. On langs ontdekte ze dat er vocht in de schouw zat, ondanks dat ze volgens de verkoper 'de beste afzuigkap die er is' had gekocht. Dit kan niet, dit mag niet acht maanden na opleve ring, oordeelde ze. Het keukenbedrijf had daarop een andere visie. Al snel nam de verko per de term 'kantongerecht' in de mond. „U bent schuldig, want u kookt verkeerd. Zonder deksels op de pannen", klonk het aan de andere kant van de lijn. De Terneuzense had daarmee het kookpunt bereikt. „Ik moet even stoom afblazen", zei ze-na het gesprek. Haar man wist daarop wel raad. „Ik zou even onder de afzuigkap gaan staan." ZIERIKZEE - „Ik krijg veel reacties, ledereen deur," zegt jonge moeder Léanne Wandel. Wandel, die in de bouw werkt, leek het een Zierikzee een bord te hangen zoals je die bij vindt het leuk. Soms staan er files voor de Haar zoon Jaime werd 4 januari geboren. Opa leuk idee om aan het huis van zijn dochter in bouwprojecten ziet. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49