egen De Graafschap t> Verbannen De Jong terug in selectie Oranje sport 137 Leroy Fer terug bij Feyenoord na blessure Het loket Ajax contracteert jeugdspeler Lukoki zaterdag 5 februari 2011 Ajax heeft Jody Lukoki vastgelegd. De 18-jarige aanvaller ondertekende a u -a een overeenkomst die hem tot de zomer van 2012 aan de Amsterdamse maaoui neen vrijaaga- voetbalclub bindt. Lukoki, die is geboren in Congo, speelt sinds 2008 in de jnderdste competitietreffer jeugdopleiding van Ajax. De buitenspeler debuteerde vorige maand in de voetbal gemaakt. thuiswedstrijd tegen Feyenoord in het eerste elftal van Ajax. door Rudy Boogert Eerst werd Jhon van Beuke ring binnengehengeld en deze week volgden Marcel Meeuwis en Sören Larsen. Maandenlang riep Leo Beenhak ker dat Feyenoord geen geld had. Leo is koud weg en de hand kan plots van de knip. Rara. Voor on der meer twee spitsen uit de C-ca- tegorie: Van Beukering komt van Go Ahead Eagles en Larsen speel de in vijf seizoenen 40 competitie duels... Bij zijn aantreden had Frank de Boer de mond vol van de jeugdop leiding van Ajax. Hij voegde de daad ook bij het woord door spe lers als Christian Eriksen en Loren zo Ebicilio meteen in de basis te zetten. Maar toch heeft de club miljoenen over voor Bas Dost en Dries Mertens. Rara. De klacht on der Martin Jol was juist dat al zijn aankopen de ontwikkeling van de Ajax-jeugd in de weg stond. Er is deze week veel gezegd over het transfer window; klinkt overi gens alsof je bij een loketje staat. De spelersvakbond WCS zou het liefst het hele jaar door spelers on derdak willen brengen, andere par tijen zouden het louter bij de zo merperiode willen houden. Her is lood om oud ijzer, want elke va riant heeft zijn voor- en nadelen. Is het competitievervalsing als Fer nando Torres halverwege de com petitie plots naar een concurrent gaat? Die stelling kun je verdedi gen. Is het eerlijk om een speler die een halfjaar op de bank heeft gezeten, over te laten stappen naar een club met meer perspectief? Ook die stelling is probleemloos te verdedigen. Laten we het sportieve perspectief daarom inruilen voor het publieks- perspectief Voetbal moet mensen vermaken. Met het voetbal zelf lukt dat tegenwoordig mondjes maat. Maar die twee dagen in het jaar, die laatste 24 uur voordat het transferloket sluit, zitten miljoe nen aan de buis (tv en computer) gekluisterd. Spanning, onzekerheid, verras sing, gaat-ie wel, gaat-ie niet, hoe komt Feyenoord aan dat geld, waarom kijkt Ajax nu weer buiten de deur? Entertainment heet dat. Lekker houden zo. is in elk geval niet beschikbaar. Hij wacht nog op een werkvergun ning en is bovendien niet fit. Bony moet naar verwachting nog even rust houden. Op de positie van Matic kiest trainer Albert Fer rer uit twee spelers, zo liet hij we ten. De keus gaat tussen Dalibor Stevanovic en Davy Pröpper. FC Twente kan morgen bij FC Utrecht weer een beroep doen op Luuk de Jong. De aanvaller is her steld van een blessure, die hem vo rige week in de ontmoeting met Feyenoord (2-1) nog aan de kant hield. Oguchi Onyewu is eveneens weer beschikbaar. De Amerikaanse aan winst, gehuurd van AC Milan, ont brak het vorige duel omdat hij last had van zijn rug. Bryan Ruiz maak te vorige week tegen Feyenoord als invaller al zijn rentree. De kans be staat dat hij nu in de basis begint. heeft gezet tegen De Graafschap. Lorenzo Ebecilio viert het feestje mee. foto Olaf Kraak/ANP El Hamdaoui en De Jong, spelend als centrale middenvelder, schoten over. Ajax bleef ook na rust teleurstel- en leed daardoor veel te vaak bal verlies. Een mislukte trap van Enoh leidde na 63 minuten bijna de gelijkmaker in. Steve de Ridder woestend uit maar raakte de lat. Siem de Jong ontnam De Graaf schap in de 79e minuut het uit zicht op een stuntje. In de slotfase len. De formatie acteerde slordig haalde na een lange sprint ver- raakte ook Anita de lat nog. rotterdam - Feyenoord-midden- velder Leroy Fer is voldoende her steld van een blessure aan de knie om te kunnen spelen. De midden velder is opgenomen in de selectie voor de wedstrijd tegen Vitesse. Volgens trainer Mario Been kan Fer, die het letsel in oktober op liep, maximaal een uur meedoen. Het is onzeker of Tim de Cler en Luigi Bruins kunnen spelen. De Cler is ziek, Bruins heeft wat last van de hamstings. De nieuwelin gen Marcel Meeuwis en Sören Lar sen behoren tot de selectie. Been zei dat Meeuwis in elk geval debuteert. Gill Swerts en Jerson Cabral ontbraken gisteren uit voor zorg op de training. Waarschijnlijk kunnen de twee morgen wel in ac tie komen. Vitesse speelt vrijwel zeker zonder Nemanja Matic. Hij heeft een bles sure aan zijn voet. Wilfried Bony door Roel Wiche Kevin Strootman maakt voor het eerst deel uit van selectie Oranje. eindhoven - Eén lang en één kort gesprek bleken genoeg om de kou uit de lucht te halen tussen bonds coach Bert van Marwijk en zijn en fant terrible, Nigel de Jong. De meest besproken speler van de WK-finale maakt zoals verwacht zijn rentree in Oranje, dat woens dag in Eindhoven oefent tegen Oostenrijk. Een ander opvallend gezicht is Kevin Strootman (FC Utrecht), die anderhalve maand ge leden nog in de eerste divisie speel de. Van Marwijk zal het zelf niet hard op uitspreken, maar diep in zijn hart zat hij behoorlijk in zijn maag met de verbanning van De Jong. De bondscoach waarschuwde zijn pitbull weliswaar geregeld dat hij over de schreef ging, maar dichtte hem ook een cruciale rol in zijn elf tal toe. Toen de middenvelder van Manchester City begin oktober echter Newcastle-speler Hatem Ben Arfa naar een dubbele been breuk torpedeerde, kon ook Van Marwijk niet anders dan een disci plinaire schorsing uitspreken. Eer der had De Jong de voetbalwereld geschokt met een aantal keiharde charges, met als dieptepunt zijn be ruchte karatetrap in de WK-finale op de borst van Xabi Alonso. Niettemin eist Van Marwijk niet dat de 50-voudige international nu plots met fluweel om zijn schoe nen gaat spelen, zo zei hij gisteren tijdens de bekendmaking van de Oranje-selectie in het PSV-sta- dion. „Ik heb altijd gezegd dat je je zelf moet blijven. Zijn kracht is dat hij sterk in de duels is, net als Van Bommel. Nigel komt graag, voor mij is de kous af Dat alle aandacht rond de wedstrijd zich nu op hem gaat richten, geloof ik niet." Hoewel de bondscoach een man is die de lat hoog legt, prees hij nu al de kwaliteiten van de enige debu tant in zijn 22-koppige equipe. Ke vin Strootman overleefde de voor lopige selectie, in tegenstelling tot Twente-belofte Luuk de Jong, Stijn Schaars (AZ) en de licht geblesseer de Demy de Zeeuw (Ajax). Stroot man kwijnde voor de winterstop nog met Sparta weg in de eerste di visie, maar maakte na zijn transfer naar FC Utrecht grote indruk op Van Marwijk. „Hij heeft mij de laatste wedstrijden overtuigd. Ik wil hem nu wel eens drie dagen bij me hebben. Kevin is sterk, raakt niet snel in de war en denkt een aantal stappen vooruit. Ik zie hem nog ver komen." Het op hol geslagen transfercircus in de winterstop kon de Oran je-baas niet verontrusten. Integendeel, hij zag goedkeurend toe hoe zijn aanvoerder Mark van Bommel naar Milan vertrok. De positie van Klaas-Jan Huntelaar, die bij Schalke onder vuur ligt en in Oranje een concurrent vindt in de opgebloeide Robin van Persie, baart hem meer zorgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37