361 sport Info-dagen Ajax verveelt publiek t< Hoogerland aan de macht in Bessèges Tennissters winnen laatste groepsduel Ebecilio debuteert in Jong Oranje Djokovic zegt af voor ABN Amro-toernooi RKC Waalwijk klimt naar tweede plaats 11 en 12 februari, Terneuzen EREDIVISIE Ajax heeft het lastig tegen De Graafschap, maar wint wel: 2-0. Mounir El Hamdaoui en Siem de Jong maken de Amsterdamse treffers. zaterdag 5 februari 2011 El LAT De Nederlandse tennissters heb ben ook de laatste poulewedstrijd in het toernooi om de Fed Cup (groep 1 Europa/Afrika) gewonnen. Oranje versloeg Letland. Net als in de voorgaande duels tegen Roeme nië en Hongarije stond de zege al na de enkelspelen vast. Van belang was dat overigens niet meer. Het team van captain Manon Bollegraf was in Eilat al zeker van een plek in de play-offs. Bollegraf gunde Arantxa Rus rust. Kiki Bertens verving haar en won. Michaëlla Krajicek, wier vorm groeiende is, behield het juiste rit me tegen Liga Dekmeijere. Ze stond slechts vier games af: 6-2 6-2. EINDHOVEN Bondscoach Cor Pot van Jong Oran je heeft Lorenzo Ebecilio opgeroe pen voor de oefeninterland van woensdag tegen Jong Tsjechië. De vleugelaanvaller van Ajax behoor de nog niet eerder tot Jong Oranje. Pot heeft twee spelers opgeroepen die vanwege hun leeftijd eigenlijk niet meer in de ploeg mogen spe len: Tim Krul (Newcastle United) en Bas Dost (sc Heerenveen). Krul keert net als Luuk de Jong en Georginio Wijnaldum terug in de selectie. Dit trio ontbrak tijdens de vorige interland vanwege blessu res. Jong Oranje heeft zich in tegen stelling tot de leeftijdgenoten van Tsjechië niet geplaatst voor het EK. ROTTERDAM De Servische tennisser Novak Djo kovic doet niet mee aan het ABN Amro tennistoernooi in Rotter dam. Het hoofdtoernooi begint maandag. Djokovic, die vorige week de Au stralian Open won, is geblesseerd aan zijn schouder. Thiemo de Bak ker neemt in het hoofdtoernooi de plaats van Djokovic over. De Neder lander was tot het toernooi toegela ten met een wildcard. Vier Nederlanders maken in elk ge val hun opwachting in het hoofd toernooi. Naast Thiemo de Bakker en Robin Haase hebben ook Tho mas Schoorel en Jesse Huta Galung een startbewijs ontvangen. WAALWIJK RKC Waalwijk heeft in de Jupiler League de tweede plaats ingeno men. De ploeg versloeg gisteren voor eigen publiek directe concur rent Helmond Sport met 1-0 en pas seerde daardoor de Helmonders op de ranglijst. Derk Boerrigter beslis te de topper in de eerste divisie tien minuten voor het einde. De Waalwijkers liepen ook in op koploper Zwolle. De Zwollenaren kwamen op bezoek bij Fortuna Sit- tard niet verder dan 0-0. RBC Roosendaal "kwam thuis tegen Veendam niet verder dan 0-0. Verdediger Ruben Hollemans uit Sint Laurens speelde de hele wed strijd. Hogeschool Zeeland Vrijdag 11 februari 2011 18.00 - 21.00 uur met voorlichtingsrondes om 18.15, 19.15 en 20.15 uur. Economie in D205 Pabo in A103 Voltijd Bedrijfseconomie Commerciële Economie Management, Economie en Recht Leraar Basisonderwijs; Jaar 1 en 2 Deeltijd Bedrijfseconomie Commerciële Economie Management, Economie en Recht Combi MBO-HBO Economie Leraar Basisonderwijs EVC-procedure Verkorte deeltijd-trajecten mogelijk op basis van EVC-procedure. Informatie hierover is aanwezig tijdens de Info-avond. Zaterdag 12 februari 2011 10.00 - 14.00 uur met voorlichtingsrondes om 10.15, 11.15 en 13.00 uur. Propedeuse Volledige opleiding in Terneuzen Meer weten? Vlierstraat 11a, Ternêuzen {ROC Westerschelde) Tel: 0115 - 64 1600 of e-mail: info@hz.nl door Jochem Lippman AMSTERDAM - Ajax wekte gistera vond voor eigen publiek de indruk dat het sportief niet veel wijzer is geworden van een maandje onder handelen op de transfermarkt. De formatie' uit Amsterdam verveelde tijdens het competitieduel met De Graafschap het publiek en mocht niet mopperen over de uiteindelij ke uitslag (2-0). Mounir El Hamdaoui bekroonde een basisplaats vlak voor rust met zijn honderdste competitietreffer in het betaalde voetbal. Siem de long stelde na 79 minuten de zege voor Ajax helemaal veilig. De num mer drie van de eredivisie blijft daardoor nog enigszins in het spoor van koploper PSV en num mer twee FC Twente, die respectie velijk zes en vijf verliespunten minder hebben. Rik van den Boog, algemeen direc teur van Ajax, benadrukte dinsdag na mislukte onderhandelingen over vervangers voor de vertrok ken Luis Suarez (Liverpool) en Ur- by Emanuelson (AC Milan) dat de Amsterdamse club nog voldoende kwaliteit heeft om voor de prijzen te strijden. Trainer Frank de Boer nuanceerde die opmerking door te zeggen dat zijn ploeg daarvoor niet te veel last van blessures en schorsingen moet krijgen. „Want het wordt nu allemaal wel een beetje dun", zei hij. Als het allemaal niet zo loopt als het moet, beschikt de opvolger van de vertrokken Martin Jol in derdaad over weinig alternatieven om naar een ander strijdplan over te schakelen. Daarom was het voor trainer De Boer prettig dat Mounir El Hamdaoui vlak voor rust voor opluchting zorgde door de ope ningstreffer te maken. Het was het eerste doelpunt van de Marokkaan sinds 30 oktober vorig jaar, toen hij bij Heracles doel trof El Hamdaoui schonk Ajax een rui me beloning voor een helftje heel pover voetballen. De thuisclub ac teerde tot grote ergernis van het publiek in een veel te laag tempo. Eenmaal in de buurt van het straf schopgebied miste Ajax een speler als Suarez, die met onvoorspelbare acties de defensie van de tegenstan der kan ontregelen. Boy Water man, de doelman van De Graaf schap, beleefde voor de openings treffer slechts twee hachelijke mo menten. Mounir El Hamdaoui schreeuwt het uit van vreugde nadat hij Ajax op voorspron; door Koen de Vries LAUDUN/MIDDELBURG - Johnny Hoogerland is de nieuwe leider in de Ster van Bessèges. De 27-jarige wielrenner uit Yerseke eindigde gis teren als tweede in de derde etap pe, een rit van 152,5 kilometer naar Laudun. Dat was net genoeg om de Fransman Ravard de leider strui te ontnemen. Hoogerland kleunde er gisteren weer ouderwets in. Hij was aan het begin betrokken bij een lange uitlooppoging met elf renners. Bij die vlucht pakte hij twee keer twee bonusseconden. Toen er in de slotronde zeventien man wegre den, was hij opnieuw van de par tij. Het peloton kon de leiders niet achterhalen. In de eindsprint heu- velop kwam Hoogerland net te kort voor de etappezege. Die ging naar de Fransman Dumoulin, die de etappe ook vorig jaar won. De tweede plaats leverde echter zes bonificatieseconden op, met de an dere vier net genoeg om de oranje leiderstrui aan te mogen trekken. Dat gebeurde echter niet omdat de jury Hoogerland wilde declasse ren. Hij zou onrechtmatig hebben gesprint. „Volledig onterecht", foe terde hij gisteravond. „Ik ben nooit van m'n lijn afgeweken. Ze hebben mijn ploeggenoot Marcato en mij. waarschijnlijk verwisseld." Marcato werd derde. Ravard, die in de kopgroep als zevende finish te, mocht de leiderstrui opnieuw aantrekken. Uiteindelijk werd het protest van ploegleider Vander- schueren toegewezen. Pas om een uur of negen gisteravond kreeg Hoogerland het tricot overhan digd. De Yersekenaar heeft in het algemeen klassement één tel voor sprong op Ravard. Die ene tel is waarschijnlijk niet voldoende voor de eindzege. Mor gen eindigt de koers waarschijnlijk met een sprintersbal, waarin Ra vard seconden terug kan winnen. „We zuilen Ravard er vandaag af moeten rijden", plant Hoogerland. „Hij is geen klimmer. Er zijn zes bergen, waarvan twee van de eer ste categorie. De laatste 25 kilome ter zijn vlak. De ploeg moet tem po blijven maken. Maar dan nog. „De eerste 73 staan binnen de mi nuut. Het wordt een seconden- spel." pagina 41de week van Johnny

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36