zeeland 129 mooie stekjes op richten lens Museum fruitteelt heeft meer hulp nodig Piet Vogelaar Wegwijs op het web als je 'm nodig hebt! 1i.wuu.1imi.iaEE Cursus over valpreventie zaterdag 5 februari 2011 W KAPELLE - Vanaf 1 april gaan de deuren van het Fruitteeltmuseum in Kapelle vaker open. Bezoekers kunnen er dan terecht van maan dag tot en met zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur. De huidige vrijwilligersgroep be staat uit veertig helpende krach ten. Maar dat is niet meer genoeg voor de uitgebreide openingstij den. Bovendien helpt het feit dat de oudere generatie ermee stopt ook niet mee. Hoewel de belangstelling voor vrij willigerswerk klein lijkt te zijn, heeft Adrie Eversdijk, vrijwilligers- coördinator van het museum, er al le vertrouwen in. Zij loopt al vijf tien jaar mee als vrijwilliger en doet het werk nog steeds met alle plezier. „Voor mij lijkt het soms een fiillti- mebaan, maar ieder uurtje hulp is al welkom. Mensen vinden het las tig om de stap te zetten en zich daadwerkelijk als helpende hand aan te melden. De meeste vrijwilli gers blijven overigens wel plakken in Kapelle,. want er heerst een ge zellige werksfeer", is de ervaring van Eversdijk. Met name bij de receptie, de win kel en het café zijn nieuwe man schappen gewenst. Voor het onder houd in de museumtuin zijn ook nog mensen nodig. Dit jaar zal het sowieso aanpoten worden. Het Fruitteeltmuseum be staat vijftien jaar en dat willen ze in Kapelle niet onopgemerkt voor bij laten gaan. Degene die bereid is de handen uit de mouwen te steken voor het Fruitteel- museum, kan zich aanmelden als vrijwil liger via de website of per telefoon op 0113-344904. www.fruitteeltmuseum.nl De foto's zijn te zien op www.zee- landfoto.nl. 6 Columns van Sjoerd de Jong zijn te lezen op www.zeelandcolumn.nl. In programma De Vrijdag van ROSD leest hij wekelijks om 8.30 uur een column voor. Over zijn bedrijf Consilima/Con- ceptueel (strategisch management advies) valt meer te lezen via www.consilima.nl. Meer over galerie ZeeuwsAppeitje en de schilderijen van Marleen Ap pel staat op www.marleenappel.nl. Verder houdt zij zich onder meer bezig met edelstenen (www.edel- stenengids.nl) en katten (www.kit- tensenkatten.nl/forum). veranderingen die ik soms zie." De foto's openbaar maken, is voor het duo een logische vervolgstap. „Het is leuk als je ziet dat foto's veel worden bekeken. Blijbaar vin den ook anderen het leuk om ze te zien." De Jong, die de website bijhoudt, ziet het bijna dagelijks voeden er van niet als bezwaarlijk. „Ik sluit niet uit dat we dit ooit commer cieel gaan doen, maar nu is het ge woon een uit de hand gelopen hobby." door Esther Minnaard en Marleen Appel foto Dirk-Jan Gjeltema .funda A. Pouwerstraat 9 Middelburg Moderne vrijstaande woning met garage gelegen in de populaire wijk 'Prooijenspark'. De wijk biedt rust en ruimte en en kenmerkt zich door een combinatie van moderne en traditionele architectuur op ruime percelen eigen grond. Vraagprijs: 495.000,- k.k. VL1SSINGEN - Stichting Palladium organiseert op donderdag 3, 10, 17 en 24 maart in Grand Café de Schutterij (hoek Spuistraat en Schutterijstraat) in Vlissingen een valpreventiecursus voor 65 plus sers. In deze cursus wordt mensen geleerd hoe ze kunnen voorko men dat ze vallen. Met wat uitleg en enkele gerichte oefeningen kunnen deelnemers hun evenwicht flink verbeteren. Daardoor vermindert ook de angst om te vallen. Elke middag begint theorie en na de pauze wordt geoe fend. De cursus duurt van 14 tot 16 uur. De kosten zijn 7 euro per keer. Aanmelden kan tot 24 februari bij Palladium: 0118-420470. Autobedrijf Tholen B.V. SAAB specialist Ruim 80 jaar een begrip in mobiliteit verkoop onderhoud tuning aircoservice Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29