HELP! 'Ik heb een Steun plan Zoutelande Fotobloggers goed idee. 281 zeeland Win 50.000! Depothouder/ Nabezorger Triggerfinger in juni op Vestrock zaterdag 5 februari 2011 Meld uw idee aan via www.DELfAZeelandFonds.nl TOEKOMSTVISIE Dorpsraad is blij met denkrichting gemeente door Annemarie Zevenbergen ZOUTELANDE - De dorpsraad Zoute lande noemt het een 'vlekken- plan', de gemeente Veere spreekt van 'denkrichting'. Het plan voor verplaatsing van de supermarkt, de verschuiving van de voetbalvel den van De Meeuwen en de bouw van een brede school krijgt nu ein delijk meer vorm en steun. Wethouder Jaap Melse: „Wij heb ben nu een definitieve denkrich ting gepresenteerd waarin we de drie grote spelers een plaats gege ven hebben. Ik denk dat je kunt spreken van een doorbraak." Een en ander moet gebeuren op en naast de velden van De Meeuwen, tussen de Westkapelseweg en de Majoorwerf. De voetbalvereniging hoeft dus niet te verhuizen, maar schuift op. Het eerste veld van de club komt daardoor vrij voor su permarkt, brede school met dorps huis en een parkeerplaats met 120 plaatsen. Of de doe-het-zelfmarkt ook mee verhuist is nog niet duidelijk. Het nieuwe eerste veld van de Meeu wen komt achter de huidige ten nisbanen en het tweede veld komt daar haaks op. Voorzitter Jeanette Marcusse van de dorpsraad: „Wij hebben het idee dat Zoutelande nu wel blij is dat er eindelijk iets gaat gebeuren. Het is nog echt een vlekkenplan. De details moeten nog uitgewerkt en er zitten ook nog wat pijnpun ten in. Als dorpsraad hebben we wel het idee dat de bewoners zich in grote lijnen kunnen vinden in wat er nu op tafel ligt. Zoutelande wacht natuurlijk al zo lang. Dat er iets moet gebeuren is voor ieder een wel duidelijk." Het Veerse college van B en W wil tweede helft dit jaar met een uitge werkt bestemmingsplan naar de raad. Als alle procedures voorspoe dig verlopen, zou in 2013 met de bouw begonnen kunnen worden. De PZC is op zoek naar een depothouder. Werkzaamheden In ontvangst nemen van de dagbladen 's ochtends vroeg; Toezicht houden zodat de bezorgers de dagbladen op tijd en op de juiste manier bij de abonnees afleveren; inschakelen van nieuwe bezorgers bij ziekte en afwezigheid; In uitzonderingsgevallen bezorgt u de dagbladen zelf; U bent bereid zelfde nabezorgingte doen. Verdiensten De verdiensten zijn afhankelijk van het aantal bezorgwijken en ligging van het depot. Tevens bieden wij u de mogelijk heid om de PZC zelf gratis te lezen. Aanmelden en informatie Neem tijdens kantooruren contact op met Rayonmanager Edwin Michielsen, telefoonnummer 0118-43 40 92 www.bezorgers.nl HULST - Triggerfinger, Mintzkov, Shameboy en Krach zijn de eerste bands die Stichting Vestrock heeft vastgelegd voor de komende edi tie, op 4 juni in het eiland in de Hulster Buitenvest. Rockband Triggerfinger is de be kendste naam uit het rijtje. Het Antwerpse trio stond afgelopen jaar op het hoofdpodium van on der meer Pinkpop en Lowlands. De eveneens uit Antwerpen af komstige band Mintzkov brengt stevige rock. Shameboy is een Belgisch dance- duo, dat al op onder meer Pukkel pop en Rock Werchter stond. Krach, een vijftal uit Arnhem, is een veelbelovende band met ver schillende stijlen. Meer bereiken. Met Wegener door Esme Soesman De één is gek op men sen, de ander heeft vooral iets met natuur. Sjoerd de Jong en Mar leen Appel uit Oosterland trekken er met enige regelmaat op uit om scherp te stellen op hun favoriete thema's. Een selectie van de door dit twee tal gemaakte prenten is op Zee- landFoto te zien. Sinds de start van dit fotoblog hebben Appel en De Jong rond de 1400 foto's gepu bliceerd. Gemiddeld trekt de websi te tussen de 100 en 150 bezoekers per dag. „Het leuke is dat je het goed merkt als het toeristenseizoen weer be gint. Dan neemt het aantal bezoe kers toe. En je ziet dan ook dat meer Duitsers de site bezoeken", zegt De Jong. Hij legt vooral mensen vast. Zijn vrouw Marleen heeft een sterke voorkeur voor landschappen en natuur. „De weidsheid van een landschap; dat vind ik zo mooi. Zó perfect. Dan vind ik het zelfs jam mer als er een mens in beeld loopt", licht Appel toe. De twee amateurfotografen hebben zo ongeveer stan daard hun camera bij zich. Daarom wordt ZeelandFoto in hoofdzaak gevoed met beelden uit hun directe omgeving. De Jong: „Maar donderdag ben ik voor mijn werk op Zeeuws-Vlaanderen en dan gaat de camera mee." Op de website zijn dan ook foto's van onder meer Goes, Stavenisse, Wilhelminadorp en Vlissingen te zien. Met name Appel trekt er met eni ge regelmaat bewust met de came ra op uit. „Omdat het hier zo mooi is", zegt de vrouw die met man en hun vier kinderen een dik ke vier jaar geleden van Spijkenis- se naar Oosterland verkaste. Van het alsmaar uitdijende Spijke- nisse kreeg zij het 'Spaans be nauwd'. In Zeeland vindt zij de ruimte én Amateurfotografen Sjoerd de Jong kan ze genieten van de bewaard ge bleven historie. „Schouwen-Duive- land is zelfs binnen Zeeland uniek. We lopen hier een jaar of 50 ach ter omdat je geen tram, trein of metro hebt. Daardoor is veel be houden gebleven." Het vastleggen van dat in haar ogen zo mooie Zee land vindt Appel 'hartstik ke leuk'. Temeer omdat zaken ook Walcheren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28