zeeland 127 tunneltje' weg er is' 'Eén dorpshuis zou goed zijn voor Souburg' Rij door de nieuwe tunnel en deel uw ervaringen met de PZC Vlaamse minister Peeters opent het kreeftenseizoen in Zierikzee DE ZUIDSCHOR N&UTIC LIFESTYLE WATERSPORT zaterdag 5 februari 2011 w Gratis 'bont' sokken t.w.v. 39,95* bij aankoop van warme, waterdichte Dubarry laarzen! namaak bont," zolang de voorraad strekt. Heren ontvangen een onderhoudsset. geworden bij de school, zegt De Pagter. In het midden van de weg is toen een vluchtheuvel aapge- legd, zodat voetgangers en fietsers in twee delen de weg kunnen oversteken. Volgens Wilma Tie- man, moeder van lordy en Demi, die ook op de Palmenhof zitten, valt die verbetering van de ver keersveiligheid wel mee. „Ook na de herinrichting zijn hier nog on gelukken gebeurd." Ze verwacht veel van de nieuwe N57. „Het is su per dat die er is. Dan wordt het hier veel rustiger." Sturm van de autodealer annex benzinepomp iets verderop in Sint Laurens maakt zich nog geen zorgen over terugloop van klandizie als er straks minder verkeer bij hem langs komt. Zijn ben- zinepomp moet het voor een groot deel hebben van een vaste Walcherse klantenkring die af komt op de lagere prijzen, zegt Sturm. „En we moeten nog maar zien hoe mensen gaan rijden. Niet iedereen gaat over de nieuwe N57. Er zal wel minder verkeer ko men, maar onze klanten blijven." Sturm is blij dat de weg door Sint Laurens straks van het vrachtver keer verlost is. „Die stoppen bij ons niet voor diesel en ze komen ook geen auto kopen, maar ze zijn wel nadelig voor het andere ver keer." Voor alle afleveringen van de ze serie: www.pzc.nl/N57. Zandkreekweg 5 Jachthavens Wolphaartsdijk 0113-582310 Zondag's altijd open de weg blijft zoals-ie nu is, en dat de herinrichtingsplannen niet doorgaan. „Ze willen de weg smal ler maken en er bomen langszet- ten. Maar dan kunnen wij er niet meer langs met grote machines." Spectrum: Als een streep door Walche- ren Peter Brasser in een spit-zaai-corrïbi- natie bij het tunneltje onder de N57. foto Lex de Meester GEMEENTEHUIS Dorpsplatform wil wel Eindelijk is het zover: de tun nel onder het Kanaal door Walcheren is open. Er is lang op gewacht en getuige de drukte op de open dagen van Rijkswater staat tijdens de bouw van het aqua duct, zullen veel mensen dit week einde hun eerste ritje door de tun nel gaan maken. De redactie van de PZC is benieuwd naar de eerste er varingen van automobilisten. Daar om doen we een oproep aan ieder een die door de tunnel is gereden om zijn of haar reactie te geven op onze site: www.pzc.nl/walcheren. In de krant van maandag presente ren we een selectie uit de reacties. Op dezelfde webpagina - en hieron der - staat ook een stelling over de tunnel. U kunt dus ook stemmen. De (voorlopige) uitslag vindt u ook terug in de krant van maandag. STELLING Tunnel in de nieuwe N57 is een hele vooruitgang reageer op www.pzc.nl/walcheren MEEST GELEZEN 1Nieuwe entree voor Vlissingen 2. Stationsbrug gaat rond april dicht voor auto's (foto) STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Eén groot dorps huis voor Souburg, en dan ook nog eens in het oude gemeente huis? Het dorpsplatform ziet haar droom in vervulling gaan. Het huidige omroepgebouw in de Kanaalstraat, als dorpshuis voor Souburg; het is al vaker utopisch gefluisterd, maar bijna even vaak weggehoond. Want wie moet dat gaan doen? Nou, Woonburg dus. De Walcherse woningcorporatie blijkt bereid het monument te ko pen om er welzijnsinstellingen in onder te brengen. Souburg heeft heel veel buurthui zen en veel daarvan verkeren in slechte staat, 't Zwaantje aan de Kromwegesingel bijvoorbeeld en de Regenboog, in de Middelburgse- straat. Ook het Molukse wijkcen trum Mae Uku rammelt, maar daarvan heeft de stichting het ge bouw in eigen beheer genomen. Dan is er nog de Kwikstaart aan de Nagelenburgsingel, dat in rede lijke staat verkeert. Alle activitei ten voor ouderen zijn er in onder gebracht. En niet te vergeten mini- muziekzolder Razzmatazz, waar van voorzitter Ad Lijnse belangstel lend naar een gesprek over de plan nen zegt uit te kijken. Veel valt er echter nog niet toe te zeggen. Eerst moet de omroep be palen of ze inderdaad haar biezen pakt om naar de Timmerfabriek te verhuizen, moet Woonburg beslis- ZIERIKZEE - De Vlaamse minister president Kris Peeters opent don derdagochtend 31 maart het kreef tenseizoen in Zierikzee. Balthasar Roessing van de stichting Promo tie Oosterscheldekreeft kreeg de komst van de premier gistermid dag bevestigd. Het seizoen wordt traditioneel in Zierikzee geopend met het binnen halen van een fuik op de Ooster- schelde door kreeftenvisser Jan van Westenbrugge. Hij wordt hier bij geholpen door enkele buiten sen of die dan het verlaten ge bouw overneemt en moet de ge meente Vlissingen besluiten wat ze met haar accommodaties in Sou burg van plan is. Toch steekt het dorpsplatform haar blijdschap niet onder stoelen of banken. „Perfect", reageert secre taris Jac van Damme. „Natuurlijk kost het geld, maar dat geldt ook voor de huidige situatie. Het zou mooi zijn als de organisaties nu eens niet alleen naar hun porte monnee zouden kijken. Eén dorps huis zou zo goed zijn voor Sou burg. Of twee, want als de drie scholen het Oranjeplein verlaten voor de brede school in zuid komt daar een groot stuk midden in het centrum vrij." Aan huurders geen gebrek, rede neert Van Damme. „De toneelver eniging, de Kruisvereniging, kleine sportverenigingen, de bibliotheek. Nu zitten ze verspreid over het dorp. Allemaal samen in het cen trum, zouden ze veel meer men sen trekken. Zeker als er een hore- caruimte bij komt die we ook kun nen gebruiken voor feesten en par tijen. Die hebben we nu niet." De bieb was zich toch al aan het heroriënteren op haar vestiging in de Kanaalstraat, aangezien de jeugdafdeling straks niet meer no dig is met al die mediatheken op brede scholen. Daarmee valt de helft weg. „Een plek in een dorps huis, waar veel volwassenen ko men, zou fantastisch zijn." landse ambassadeurs. Zij varen ver volgens naar een klassiek zeilschip, waar premier Kris Peeters en com missaris van de koningin Karla Pe- ijs de zojuist gevangen kreeft aan nemen. Mogelijk schuift de premier ook aan voor de lunch. De seizoensope ning staat ook op het programma van een driedaagse rondreis voor de culinaire pers. Zij gaan dit jaar onder meer naar de hangcultures bij Bruinisse en naar de visafslag in Stellendam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27