'Gelukkig zit ons bedrijf dicht bij het 'Het is super dat die nieuwe 261 zee rmf <d Trio Aleotti speelt kamermuziek Vriendschappen leren opbouwen via cursus GalleryMaritiem exposeert over boten Man aangehouden voor vernielen auto's Wat verandert er door de nieuwe weg en voor wie? LA Middelbwg zaterdag 5 februari 2011 w VLISSINGEN Trio Aleotti geeft morgen een con cert in concertzaal 't Speelhuus in Ter Reede in Vlissingen. Trio Aleot ti is genoemd naar de 16e eeuwse Italiaanse non/componiste Rafaella Aleotti. Het speelt klassieke kamer muziek. Het trio bestaat uit Saskia Boon op piano, Barbara Kurmann op viool en Harriet Overbeek op cello. Het concert begint om 11.30 uur. Het is toegankelijk voor rol stoelgebruikers. De entreeprijs be draagt 12,50 euro. Na afloop is er ge legenheid met de artiesten kennis te maken en met hen te praten over het concert. VLISSINGEN De Stichting Palladium geeft vanaf dinsdag in de Muziekruimte van Ter Reede aan de Vredehoflaan in Vlissingen een tiendelige vriend schapscursus. In de cursus leren mensen hoe ze een nieuwe vriendschap kunnen opbouwen en hoe ze moeten om gaan met conflicten, het aangeven van de eigen grenzen, verlangens en verwachtingen. De kosten voor de cursus zijn 7,50 euro per les. Aanmelden kan bij de Stichting Palladium: 0118-420470. De bijeenkomsten worden gehou den van 14.00 tot 16.00 uur. MIDDELBURG De maanden februari en maart staan bij GalleryMaritiem in de Gortstraat in Middelburg in het te ken van de boot. Zo'n elf kunste naars tonen hun kijk op het begrip 'boot', dat dikwijls gepaard gaat met het gevoel van vrij zijn en even niks hoeven. Daarnaast kan in de galerie gebladerd worden in maritieme boeken en in boeken over maritieme kunst. De exposi tie is te zien vanaf morgen 13.0,0 uur en loopt tot en met 31 maart. De galerie is daarna geopend van donderdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN De politie heeft in Vlissingen in de nacht van donderdag op vrijdag een 20-jarige man uit die plaats aan gehouden voor vandalisme. Bij de meldkamer van de politie was een melding binnengekomen dat een jongeman aan het schop pen en slaan was tegen geparkeer de auto's ter hoogte van de Strand- wal in.Vlissingen. Na een kleine zoektocht zagen agenten een jongeman lopen die aan het signalement voldeed. Hij kon vervolgens worden aangehou den. De man heeft bekend. Loonbedrijf Brasser bij Sint Laurens. door Carla van de Merbel De nieuwe N57 heeft op Walcheren een scheids lijn getrokken die slechts op enkele plekken door het plaat selijke autoverkeer te doorkruisen OOST-SOUBURG - Van verval tot trots. De restauratie van Hof Krom wege, aan de gelijknamige singel in Souburg, is afgerond. De Walcherse woningcorporatie Woonburg heeft de buitenkant van het boerenhof uit 1644 hele maal in ere laten herstellen. De pannen zijn terug op het zadeldak, het hout- en metselwerk is her steld, de ramen hebben weer lui ken en het monument is van twee naar één voordeur gegaan. Zoals het was. Ook de binnenkant van het boerenhof wordt aangepakt, maar een definitieve bestemming is. Dat wordt wennen, ook voor de Walcherse loonbedrijven die met hun grote machines over de polderwegen aan beide zijden van de weg naar de boeren gaan. „We zullen wat meer moeten omrij den", zeggen Peter en Jako Brasser van loonbedrijf Brasser aan de Van 't Hoflweg, net buiten Sint Laurens. „Gelukkig zitten wij is nog niet bepaald. Mogelijk gaat de boerderij deel uitmaken van de tweede brede school van Oost-Sou burg, die op het achterterrein moet verrijzen. Tot die tijd is het hof een informatiecentrum voor de vernieuwing van de wijk rond om 't Zwaantje. Daar worden 130 woningen in de Vlissingsestraat, de De Deckerestraat, de Willem Alexanderstraat en de Kromwege- singel gerenoveerd of gesloopt en opnieuw gebouwd. In Hof Krom wege kunnen bewoners terecht bij een medewerker van Woonburg. foto Ruben Oreel dicht bij het tunneltje." Door de tunnel in de Van 't Hoffweg rijden ze zo onder de nieuwe N57 door naar de oostkant van Walcheren. De broers zien verder weinig nade len van de nieuwe weg voor hun bedrijf Tenminste, nu de weg er ligt. Van de werkzaamheden heb ben ze wel veel overlast gehad. Groot voordeel van de nieuwe weg voor het loonbedrijf is dat de nabij gelegen Noordweg een stuk rustiger wordt. Deze oude door gaande route naar Middelburg wordt ook straks nog door de ge broeders Brasser met hun land bouwmachines gebruikt. Zij zul len dan, zeker in de drukke zomer maanden, minder last hebben van ander verkeer. Ze hopen wel dat „Het is hier altijd al druk geweest. Dat was ook al toen ik hier zelf nog op school zat. En in de zomer is het nog drukker. Dan zie je hier ook allemaal witte nummerpla ten." Dat zal vanaf nu, nu de nieu we N57 open is, wel anders wor den. Het doorgaande verkeer op Walcheren kiest dan eerder deze nieuwe route. „Het zal hier een stuk rustiger worden. Ik denk dat het de helft scheelt. Het is moei lijk in te schatten. In de zomer zul len er minder toeristen over deze weg komen. Die volgen de borden en gaan over de nieuwe N57. En het vrachtverkeer zal hier niet meer langskomen. Dat is nu ook het gevaarlijkst. Het lokale verkeer zal natuurlijk nog wel gebruik blij ven maken van deze weg." Na de herinrichting van de over steek bij de Palmenhof, ruim een jaar geleden, is het al wel veiliger iiiii I 'i - --.■.,^ oudeN57 j nieuwe N57 Het verkeer in Sint Lau rens. door Carla van de Merbel Iwan de Pagter staat voor ba sisschool Palmenhof in Sint Laurens te wachten tot zijn dochter Nima uit school komt. Op de naastgelegen doorgaande weg door het dorp is het druk met verkeer. De Pagter: Het Middelburgse deel van de nieu we N57, tussen Nieuw- en Sint Joos- land en Serooskerke, is vanaf van daag open. De PZC laat in een kor te serie betrokkenen aan het woord langs de oude en nieuwe doorgaan de route op Walcheren. Vandaag de laatste afleveringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26