PZC Overleg invoering Zeeuwse wietpas 50.000 WINNEN? s Keuken mm %n i WALCHEREN 26 en 27 2S 26 COFFEESHOPS Burgemeesters vier grote gemeenten willen uniforme aanpak in Zuid-Nederland Uitkijktoren almanak - Zaterdag 5 februari 2011 'Het is super dat die nieuwe weg er is' HofKromwege is in oude luister hersteld Tip? walcheren@pzc.nl door Wout Bareman MIDDELBURG - De burgemeesters van Middelburg, Vlissingen, Goes en Terneuzen overleggen met het ministerie van Veiligheid en Justi tie over de invoering van de wiet pas. Met dat pasje kan het drugs toerisme grotendeels de kop wor den ingedrukt, menen ze. Het overleg vindt plaats op initia tief van burgemeester Jan Lonink van Terneuzen, die zich de afgelo pen jaren ontpopte als een vurig pleitbezorger van de invoering van de wietpas. „Een landelijke werk groep - waarvan ook een gespecia liseerde jurist van Terneuzen deel uitmaakt - bereidt momenteel de regels voor de invoering van het pasje voor. Minister Opstelten heeft daarover al overleg gepleegd met de Limburgse en Brabantse ge meenten en ik vond het niet meer dan logisch dat ook wij daarbij be trokken zouden worden." Volgens Lonink is het van groot be lang dat het drugsbeleid in de drie zuidelijke provincies, zeker wat be treft de aanpak van het drugstoeris me, op elkaar wordt afgestemd. „We moeten voorkomen dat er een waterbed-effect ontstaat, dat maatregelen in een bepaalde regio dus tot grotere overlast elders lei den." De invoering van de wietpas is op genomen in het regeerakkoord, maar werd vertraagd door een zaak voor het Europese Hof van Justitie. Het ging om een geschil tussen een coffeeshophouder en de gemeente Maastricht over de vraag of die invoering in strijd was met de Europese regelgeving. Met de pas zouden coffeeshops alleen nog toegankelijk zijn voor meer derjarige Nederlanders. Het Hof oordeelde begin decem ber dat dit niet het geval was. Aan vankelijk verzetten de Brabantse en Limburgse gemeenten zich te gen het pasje, omdat het de illega le straathandel, vooral gericht op drugstoerisme, zou stimuleren. Uit eindelijk trok Opstelten hen over de streep. Volgens Lonink moet vóór de in voering van het pasjessysteem nog een aantal hobbels worden geno men. Vraag is bijvoorbeeld wie de operatie moet betalen. „We verbin den er ook de voorwaarde aan dat er extra politie beschikbaar komt om tegen mogelijk groeiende ille gale straathandel op te treden." Binnenkort praten de gemeenten opnieuw met directeur Veiligheid en Bestuur Afke van Rijn. De Terneuzense liet vorig jaar april een nieuwe keuken plaatsen. On langs ontdekte ze dat er vocht in de schouw zat, hoewel ze volgens de ver koper 'de beste afzuigkap die er is' had gekocht. Dit kan niet, dit mag niet acht maanden na oplevering, oordeelde ze. Het keukenbedrijf had daarop een andere visie. Al snel nam de verko per de term 'kantongerecht' in de mond. „U bent schuldig, want u kookt verkeerd. Zonder deksels op de pannen", klonk het aan de andere kant van de lijn. De Terneuzense had daarmee het kookpunt bereikt. „Ik moet even stoom afblazen", zei ze na het gesprek. Haar man wist daarop wel raad. „Ik zou even onder de afzuigkap gaan staan." dag begonnen en nu al zo ver gevorderd. Vol gende week gaat de toren open, zodat de Vlis- singers en andere geïnteresseerden de restau ratie van het Dokje van Perry van dichtbij kun nen volgen. De toren dient niet uitsluitend als uitkijkpost. Er komt ook een bord te hangen met informatie over de restauratiewerkzaam heden. Dat werd als voorwaarde gesteld aan de subsidie die de gemeente Vlissingen kreeg voor de restauratie van het oudste dokje van Nederland. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - In een mum van tijd is 'ie opge trokken: de uitkijktoren bij het Dokje van Per ry op het Scheldeterrein in Vlissingen. De bouw van de zes meter hoge toren is donder- Kijk verderop in deze krant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25