V Toerisme Zeeland groeit Exodus uit Egypte PZC sP<Êttrui indaag bij v krant s bijlage VOORSPELLING NIPO Provincie krijgt meer bezoekers terwijl binnenlands toerisme elders daalt Betere informatie Mans is op tijd Word ook abonnee! Drie en zelfs vier keer is scheepsrecht bij doop slepers Multraship Regenachtig Nigel de Jong moet zichzelf blijven van de bondscoach Traditionele pacifisten binnen GroenLinks verdwijnen - ZATERDAG 5 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 30 - los nummer 1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN door Marcel Modde MIDDELBURG - Na twee jaar van lichte groei lijkt de belangstelling voor een vakantie in eigen land weer wat minder te worden. NBTC-Nipo Research voorspelt op dat front een daling van 2 procent, zo'n veertigduizend boekingen. Maar dat geldt niet voor Zeeland, zegt Kees van der Most voorzich tig op basis van de eerste onder zoeksresultaten. Hij benadrukt dat het nog om een indicatie gaat, maar als die voorlopige tendens doorzet, krijgen de campings en bungalowparken komend seizoen zo'n 25.000 extra Nederlandse toe- risten te verwerken. „Zeeland, Gel derland en Drenthe zijn de drie populairste provincies voor een va kantie in eigen land. Zeeland doet het dus goed", stelt Van der Most vast. Het onderzoek naar de vakantie plannen signaleert dat zo'n 71 pro cent van de Nederlanders komen- wmmmmm ii»*wwH'Iiumiimiii' 1 uiiiiwwiiiiiiiiii'iiiiin mm de zomer 'beslist of waarschijnlijk' op vakantie gaat. Bij 16 procent overheerst nog de twijfel en 13 pro cent weet zeker dat ze thuis blijft. Het totale aantal mensen dat de koffers pakt komt daarmee uit op 11,2 miljoen, iets meer dan vorig jaar. De meesten (7,9 miljoen) ver kiezen een buitenlandse vakantie. CAIRO - Meer dan 160.000 buiten landers hebben Egypte verlaten sinds het begin van de massapro testen waarin het vertrek van de Egyptische president Hosni Muba rak wordt geëist. Dat heeft het Egyptische staats- persbureau Mena gezegd. Volgens medewerkers van de luchthaven van Cairo gaat het alleen om ver trekken per vliegtuig vanuit de hoofdstad. Buitenlanders die vanaf kleinere vliegvelden nabij toeristische trek pleisters rond de Rode Zee zijn ver trokken zijn daar niet bijgeteld. Buitenlandse regeringen hebben tientallen vliegtuigen gestuurd om hun burgers te evacueren. De nieuwe vicepresident Omar Su leiman zei donderdag op de Egyp tische staatstelevisie dat zeker een miljoen toeristen het land hebben verlaten sinds de demonstraties op 25 januari begonnen. Volgens hem heeft de onrust de toeristenbranche al zeker een mil jard dollar gekost. pagina 10 en 11: 'Mensen nodig die bereid zijn te sterven' pagina 12 en 13: Voedselprijzen Spectrum: Hoe lang laat een hond zich trappen? TERNEUZEN - Een schip dopen is een vak apart, merkten Eline Muller en haar zus Joan Nuijten- Muller gistermiddag. Bij Het Portaal van Vlaande ren in Terneuzen mochten ze elk een nieuwe sle per van 'hun' sleep- en bergingsbedrijf Multra ship inwijden. Joan slaagde er binnen drie keer in de fles kapot te krijgen op de Multratug 18 (links), Eline deed er zelfs vier keer over. „Het is makkelijker zo'n fles leeg te drinken", verzuchtte ze. De crème de la crème van de sleepwereld was aanwezig bij de doopplechtigheid. „We gaan er volgende week weer geld mee verdienen", stel de één van de kapiteins van de Multratug 3 na af loop nuchter vast. Deze in Vietnam bij een Damenwerf gebouwde sleper (rechts) wordt inge zet in Antwerpen in een joint venture met het Duitse Fairplay. De Multratug 18 is al actief in de offshore. foto Peter Nicolai vmjimmmmmmsmmsmgm, Bus-/stedenreis Engeland 4-daagse reis o.b.v. 3 x Vertrek: van 25 maart t/m 16 december profiteer nu van de lage Britse Pond en boek deze ABSOLUTE PRIJSKNALLER! optioneel vele leuke excursies met officiële Ned.sprekende stadsgids mogelijk, waaronder een stadstour en bezoek aan de Westminster Abbey, de TROUWLOCATIE van prins William en Kate! incl. busreis, overtochten, verblijf in hotel, ontbijt waarom zou je meer betalen MIDDELBURG - De provincie gaat meer informatie geven over de controle van grote chemische be drijven en over de stoffen die ze uitstoten. Dat zei commissaris van de koningin Karla Peijs gisteren tij dens het debat in Provinciale Sta ten over de veiligheid bij chemie concern Dow. Rapporten worden gepubliceerd op de website en de resultaten worden eens in de drie maanden besproken in de vergade ring van Provinciale Staten. pagina 2 en 3: 'Incidenten horen nu eenmaal bij industrie' MIDDELBURG - De commissie Mans is vlak voor de verkiezingen van Provinciale Staten klaar met het onderzoek naar Thermphos. Het rapport van voorzitter ]an Mans wordt vrijdag 25 februari gepresen teerd. Dat is vijf dagen voordat Zee land naar de stembus gaat en twee dagen na het grote verkiezingsde bat van de PZC en Omroep Zee land. Mans onderzoekt de rol van de provincie als toezichthouder. De provincie ligt onder vuur om dat niet werd opgetreden toen Thermphos stelselmatig de milieu regels overtrad. Nigel de Jong past prima in Oranje reageer op www.pzc.nl reacties:279 Spoeddebat over Dow is overdreven 56% oneens i 44% Zaandam Sliedrecht open 10.00 - 17.30 vuww.loods5.nl tel 0900-23556637 Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8"711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1