cultuur 119 Grondstof in draagbare Bewaerschole KUNSTBOEK Robert Rijbroek brengt hommage aan zes kunstenaars Van Bellen met agenda trio Piacere in De Halle in Axel Verras je geliefde met een Valentijnsconcert Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/popaanhuis zaterdag 5 februari 2011 door Ali Pankow Het bestuur van De Be waerschole wil er graag een traditie mee opbou wen: een kunstboek waar sponsoren, donateurs en Vrienden van de Bewaerschole in kunnen investeren. Beeldend kun stenaar en docent kunstgeschiede nis Robert Rijbroek uit Almere te kent voor het eerste exemplaar Grondstof: Hommage aan zes kunste- De omschrijving 'kunstboek' dekt bij deze primeur overigens niet de lading. Rijbroeks creatie ziet er wel uit als een naslagwerk bestaande uit meerdere delen, maar blijkt veel meer te bieden dan woorden op papier. „Ik heb getracht hier mee een soort draagbare Bewaer schole te maken", zegt de kunste naar. Hij is een groot verzamelaar van boeken 'ais mooi ding', niet om de inhoud dus, maar om de ui terlijke verschijningsvorm. Rijbroek belicht op specifieke wij ze het werk van de zes kunste naars die het afgelopen jaar in De Bewaerschole exposeerden. De fo cus ligt op de grondstoffen waar zij mee werken. Hij bundelt hun solo-tentoonstellingen in drie de len. Ze zien eruit als boeken met dubbele ruggen en worden om huld door een foedraal. „In deel I heb ik de presentaties van Jeroen Doorenweerd en Maartje Korstanje gecombineerd omdat water en dier mooi te ver binden zijn", zegt Rijbroek. Door enweerd legde een ruige vaartocht van Drimmelen naar Schou- wen-Duiveland in beeld vast met camera's op de voor- en achter plecht. Korstanje bouwde in De Bewaerschole een zwevend object met elementen zowel uit de prehis torie als uit een futuristische we reld. De foto's op de omslag verwijzen rechtstreeks naar de installaties van beide kunstenaars. Wie dit deel openslaat, treft een mini- expositie aan grondstoffen die naar beide presentaties verwijzen: Bijvoorbeeld stukjes karton van di verse dikten, de scheikundige for mule van epoxy, een flesje met Oosterscheldewater en de tekst van het lied Slow and Low van de Beastie Boys, verwijzend naar de titel van Doorenweerds expositie Let it flow. „Dat nietige bootje, dat slechte weer tijdens zijn tocht", verzucht Rijbroek en hij erkent dat deze presentatie hem het meest fascineerde. De sculptuur van Korstanje riep bij Rijbroek associaties op met een paard, specifiek met het Ros Beiaard uit de legende van 'de Vier Heemskinderen'. Op de twee fraai AXEL - Violist Mathieu van Bellen uit Hulst wil zich, nadat hij vorig jaar afstudeerde aan the Royal Col lege of Music bij Itzhak Rashkov- sky in Londen, richten op een solo carrière. Kamermuziek is echter zijn grote passie en daarom treedt hij, nu hij in Berlijn studeert aan de Hochschule flir Musik bij Ulf Wallin, regelmatig op als lid van een duo, trio of kwartet. Vanavond speelt hij met het Piano Trio Piacere in Cultureel Centrum De Halle in Axel. Het trio bestaat verder uit pianist Robin Green en celliste Magda Pietraszewska, die net als Van Bellen studeerde in Londen. Het programma omvat het Herzog trio van Ludwig van Beethoven, het Dumky trio van Dvorak en twee korte werken van Dvorak en Rachmaninov. Het concert begint vanavond om 20.00 uur. op elkaar aansluitende ruggen van de omslag laat de kunstenaar het ros over de Maas bij Dinant sprin gen: water en dier gecombineerd. In de eerste omslag van deze uitga ve zit ook een korte omschrijving van alle zes kunstenaars. Wie meer wil weten over het gebruik van grondstoffen door de overige vier exposanten kan terecht in de andere twee 'boeken'. In deel II combineert Rijbroek de grondstoffen waar de kunstenaars Carina Diepens en Aeneas Wilder mee werken: textiel en hout. Bij Diepens begon en eindigde haar installatie Lampblack met draad. Meer agendanieuws en de complete bioscoopagenda zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 5 FEBRUARI Bruinisse Carnavalsfeest. De Pul, 20.00 uur. Goes Cees van den Bovenkamp geeft een korte lezing over de Zeeuwse watersnoden. Hist. Museum.de Bevelanden, 13.30 uur. Ouwerkerk Dansavond. Dorpshuis, 20.30 uur. Vlissingen Square dancing door int. gezelschap. Atrium Ter Reede, 16.00 uur. *Valentijnsgala, galabal. Sint Jacobskerk, 19.00 uur. ZONDAG 6 FEBRUARI Ellewoutsdijk Meezingmiddag met smartlappenkoor De Rodoni's. Er is ook een verloting. Het weefsels dat zij weer uittrok wordt gevisualiseerd met foto's van de 'schering' en de 'inslag' of wel de wijze waarop de draden ge spannen waren. Dit tweede deel biedt onder meer ook een schatkamertje met 51 klei ne stukjes hout om een koepelcon structie te bouwen zoals Aneas Wilder dat op Heiplaat deed. Rijbroek bracht tenslotte Lizan Fre- ijsen met haar installatie van schimmels samen met de bewegen de sculpturen van Christiaan Zwa- nikken in het derde deel van deze specifieke uitgave. „Vanwege het organische in hun grondstof Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur. Middelburg Praktische Filosofie Zeeland houdt thema dag rond het Indiase epos Ramayana. Verwerijstraat 51a, 9.30-16.00 uur. PODIUM ZATERDAG 5 FEBRUARI Axel Trio Piacere speelt werken van Beethoven en Dvorak. Cultureel centrum De Halle, 20.00 uur. Goes Droge humor, scherpe teksten en muziek door Tim Kamps en Arjen Lubach. Podium 't Beest20.30. uur. Kortgene Van Klij, nieuwe Noord-Bevelandse band. Café Graaf van Buren, 21.30 uur. Middelburg Pianist Jos Houtzager treedt op. De Drukkerij, 15.00-16.30 uur. *Duinart presenteert de familiemusical Hans Christian Andersen. 't Spiegeltheater, 20.00 uur. *1953 de Musical Stadsschouwburg, 20.00 uur. *'Jazz meets house', met saxofonist Ijs- brandt van 't Zand, trompettist Koen Min- naert, Mr. Post, Guevara en Ot Steef. fen",motiveert hij zijn keuze. Daar in onder meer een oneindig te le zen fotoboekje van schimmels, een schimmelkweek in mini-vitri ne, een scheikundig procédé uit de jaren 30 en een skeletje van een ge cko. Rijbroek maakt op inschrij ving maximaal 12 exemplaren van deze 'draagbare Bewaerschole'. Met die omschrijving maakt hij een knipoog naar het draagbare museum Boite en valise van de spraakmakende kunstenaar Marcel Duchamp (1887-1968). Een inkijkexemplaar van 'Grond stof is te zien in De Bewaerschole, wo. t/m zon. 14.00 -17.00 uur. De Spot, 21.00 uur (zaal open). Nieuw- en Sint Joosland Deelnemers Amsterdam Kleinkunst Festi val treden op. De Wegwijzer, 20.30 uur. Oostburg Première 'Het dagboek van Anne Frank' door De Plattelanders. Ledeltheater, 20.00 uur. *Optreden rockband Mamilla. The Lane, 22.00 uur. Renesse Willem Vermandere brengt theaterpro gramma 'Alles gaat over'. Theater aan Zee, 20.00 uur. Terneuzen Jeans 20 met Let's Celebrate! Scheldetheater, 20.00 uur. *Optreden drie bands: The Hot Stewards, Tuxedo Bandido en The Chimney. De Pit, 21.30 uur. Vlissingen Drie brassbands geven gezamenlijk con cert: Onda Ritthem, Christelijke Brass band Middelburg en Excelsior Kloetinge. Atrium Ter Reede, 19.30 uur. *Generatie 1.5, cabaret van Rachid Larouz. Arsenaaltheater, 20.15 uur. *Ruben Hoeke Band speelt rhythm blues, boogie, soul en rock. Support act: Wild May West. De Piek, 22.00 uur. ZaamsSag W Optreden zangeres Lenny Kuhr. Podium, 20.00 uur. Zierikzee Smartlappengala. Brogum, 21.00 uur. ZONDAG 6 FEBRUARI Goes Het Mendelssohn Trio Berlin speelt pia notrio's. Theater De Mythe (foyer), 15.00 uur. #j Middelburg Duinart presenteert: Hans Christian An dersen, de familiemusical. 't Spiegeltheater, 14.30 uur. *Het Brisk Recorder Quartet brengt zijn nieuwe programma 'Meneer Zwoei' (6+) Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur. Serooskerke (S) Zangdienst met het Interkerkelijk Kerk koor Haamstede o.l.v. C. den Braber. Hervormde kerk, 19.00 uur. Terneuzen Rony Verbiest New Trio brengt 'Suite Co- lometa'. Porgy en Bess, 15.00 uur. Vlissingen Optreden zanggroep ZoKantOok. Atrium Ter Reede, 14.30 uur. Robert Rijbroek, maker van het kunstboek 'Grondstof, hommage aan zes kunstenaars' in De Bewaerschole. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19