meningen 117 <£6en \e zwoez ka?ia K*£LA-zoNf£gCHeM B&W aan om bij de hogere overhe den aan te dringen op een minder strikte toepassing van Natura 2000. Deze motie heeft D66 Sluis uiter aard niet gesteund. Wij zijn en blij ven van mening dat de ontwikke ling van bestaande en nieuwe na tuur van wezenlijk belang is voor het landschapsbeeld, flora en fau na en de variëteit van ons toeris tisch product. Wij juichen het toe als onze gemeente er alles aan doet om de mogelijkheden van Natura 2000 volledig te benutten. Albert de Bruijn Sirius 5, Oostburg Pensioenen Toen ik in 1977 mijn eerste loon- strookje kreeg, stond daarop een in houding ABP. Uit navraag bleek, dat deelname wettelijk verplicht was en ik schikte me. Na jaren elke maand geld betaald te hebben en meegemaakt te hebben, dat: de staat geld pakte om zijn begroting sluitend te maken; reusachtige kan toren werden gebouwd van dat geld; er geprivatiseerd werd; het systeem verandert van eind naar middel en er werd voorgegoocheld over dekkingsgraad. Komt er nu een jong democraatje dat verwijt dat de babyboomers al hakkelend hun verworven rechten opvragen. Handen af van onze rechten, stop met klagen, verdien zelf maar eens iets en bouw het dure huis zelf op. Voor mij een paar jaar geen veran deringen na de sociale afbraak van de vorige kabinetten. L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder Leonardo-onderwijs Het Leonardo-onderwijs heeft een hogere ouderbijdrage nodig. De Ar chipelscholen spreken van 1500 eu ro en de scholen van andere signa tuur die ook Leonardo-onderwijs geven, over 50 euro. De Archipel heeft zoveel meer kosten omdat de ze stichting met onevenredig hoge overheadkosten de bakermat voor namelijk in de organisatie van de gemeente Vlissingen vindt. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Vossen Dat het flink frustrerend is om je kippen en ander pluimvee aan vos sen te verliezen, kan ik snappen, dat de PvZ.zo ver gaat om het ka pen van baby's in te brengen als ar gument om dan maar vossen af te schieten is gewoon een brug te ver. Dit is in de hele Benelux nog nooit gebeurd en elders, in Frankrijk of Duitsland ook niet. Dat hele be toog dient alleen maar om op een ontzettend lompe manier zieltjes te winnen. Sinds wanneer is Robe sin opeens expert op het gebied van vossen en andere predators? Dit probleem vereist overleg met mensen die er verstand van heb ben. Het ligt ook vaak niet alleen aan de vossen, dat zijn nu eenmaal jagers, maar aan vaak slecht bevei ligde kippenhokken, zeker als je in het buitengebied woont. Anderhal ve meter gaas is onvoldoende. P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen Herdenken 1953 Herdenken moet morgen, overmor gen en in de toekomst kopt de krant. Met gemengde gevoelens heb ik dit bericht gelezen. Ik ben zelf als jonge marine-man ingezet tussen Numansdorp en Oude Ton- zaterdag 5 februari 2011 ge om hulp te bieden. Deze datum is lang in mijn geheugen gebleven, de vreselijke kou de machteloos heid tegen al dat geweld en de ver schrikkelijke beelden zijn mij lang bijgebleven. Ik woon nu zelf 28 jaar in Zeeland en het verbaasde mij dat er nooit een vlag halfstok werd gehesen op 1 februari. Na zo'n grote ramp met zoveel slachtoffers. Soms denk ik dat veel Zeeuwen het vergeten zijn,om daar een musical voor te maken is voor mij geen herden king, waar alleen de hoge gasten waren aanwezig als Balkenende, Pe- ijs enzovoort. Gratis entree volgens mij. Het geld van de feestavond in Mid delburg had beter aan het waters noodmuseum geschonken kunnen worden om de eerste februari '53 veilig te stellen en te blijven her denken. Jan de Vries Spaarlingstraat 26, Kapelle Theaterplan Het blijft maar stoeien met wat er nu wel of niet moet gebeuren. Wel ke belangen spelen er? Maar de be hoefte naar een volwaardig A-thea ter voor Walcheren blijft. Waarom blijft de focus op Middelburg lig gen? Kijk naar andere mogelijkheden en denk Walchers. Bijvoorbeeld, de Spuikom in Vlissingen is voor de ontwikkeling van het A-theater, de theaterbezoekers en het spuikomge- bied een win/win situatie. Vol doende ruimte, goed in te vullen in het gebied, voldoende parkeerge legenheid, goede bereikbaarheid en verbinding met het centrum. Geen discussie of er een A-theater wel of niet in het cenrum van een stad hoort. Daar hoort het gewoon thuis. Stop met dralen en denk aan de theaterbezoekers, en maak mooi een modern A-theater. C.R. Walraad Vliedberg 30, Vlissingen Twee kampen Kamerlid Koppejan betreurt (krant, 29 januari) het ontstaan van twee kampen: 'Landbouw te genover natuur'. Het D66-duo Hijgenaar/Boogerd signaleerde een week eerder hetzelfde met Natura 2000: Door de knellende wetge ving voelen mensen zich bena deeld en bedreigd. Tot bijna het eind van de 20e eeuw hieldën bijna alle Zeeuwen van hun eilan dengewest, van de landschappen en de natuur. De natuurorganisa ties werden gewaardeerd. Dat alles in harmonie. Het is spijtig genoeg veranderd. De oorzaak is vooral dat het natuurkamp bij de aanloop naar de derde verdieping van de Westerschelde, via een breed net werk, de eisen is gaan opschroe ven. Men schetste een Schelde die vanaf 1900 achteruitgehold is, om ontpoldering van na 1900 gereali seerde bedijkingen als redding te claimen. Dat viel verkeerd in de landbouw- wereld maar ook bij veel Zeeuwen. Voor Koppejan en zijn collega's de dankbare taak: de knelling in wet en regelgeving terugnemen en een correcte studie naar alternatieven ondersteunen. P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene Musical 1953 Ik zag de uitvoering van '1953 De Musical'. Het is een indrukwek kende musical, maar met één aan zienlijk gebrek: het geluid is veel te sterk. De teksten zijn niet of nau welijks te verstaan. Op dit punt moet de overigens fraaie regie be slist worden aangepast. M.H. Cohen Stuart Westerenban 32, Burgh-Haamstede Toen er in het kader van het Trans formatieplan Wonen, Aantrekke lijk Oostburg 'zoekgebieden' moes ten worden aangewezen, vielen de keuzes voor kern Oostburg op vier targets, te weten het Ledelkwartier, de Kroonwijk, de Oudestad en Om geving Noordwal. Uiteraard betref fen dit enigszins gedateerde wonin gen zoals men in ieder willekeurig provinciedorp aantreft, maar inven tieve bewoners hebben hun hui zen naar eigen inzicht gepimpt of wel 'gevaloriseerd', en wonen er naar volle tevredenheid, met schit terende keukens, badkamers. Nu vind ik het voor de betrokkenen bijna beledigend dat hun wijk wordt gedegradeerd tot een Voge- laarwijk, alsof de bewoners een soort Tokkies zijn, die in de.favelas van Oostburg wonen. Okay, Oost burg is geen Wassenaar, geen Noordwijk, maar de bewoners van deze pilot worden wel voor een fait accompli gesteld. Is dit de ultie me keuze? Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje OV-chipkaart Al sinds de testfase is de OV-chip kaart omstreden. Te weinig oplaad- punten en poortjes, dubbel begin tarief bij overstappen, hoge straf bij verkeerd uitchecken, laadappara- tuur die niet goed werkt, afleesap- paraten die haperen of weigeren, de diefstal van restant tegoed na af loop van de geldigheidsperiode en niet in de laatste plaats de fraudege voeligheid. Gezien alle tekortko mingen zou de invoering van dit vehikel moeten worden uitgesteld of misschien zelfs wel worden afge schaft. Al deze bezwaren geven ech ter niemand het recht om met het onding te frauderen door middel van paslezer, computer of anders zins. Openbaar vervoer is niet gra tis, ook niet na manipulatie van het vervoersbewijs. Met de afne mende moraal zijn mensen kenne lijk tot het kwade geneigd, en de gelegenheid maakt de dief, maar 'zelf opladen' is en blijft diefstal. J.A. Casteleijn Anna Blamanlaan 46, Vlissingen De milieubewegingen zullen zich nog achter de oren krabben wan neer duidelijk wordt dat de vervan gende mosselzaad installaties een veel grotere aanslag op het milieu veroorzaken dan de ouderwetse methoden. Bergen afval van deze voornamelijk en vooralsnog met kunststoffen uitgeruste installaties komen in het milieu terecht om over het fraaie zicht nog maar te zwijgen. Is dit nu wat we met zijn allen willen? Bezint eer ge begint! En voor de vissers: hou je rotzooi binnenboord en doe er alles aan om de voorouderlijke gronden duurzaam te beheren. Tom Hage Steinstraat 25, Bruinisse In het artikel over de Zeeuwse Tong zat een fout. In de proefboerderij wordt on- derzocht hoe zagers, tongen en schelpen gekweekt kunnen worden in bassins op het land. De zagers echter die geëxpor teerd worden naar veertig landen beho ren niet bij het project, wel bij Topsy Baits, een innovatief Zeeuws bedrijf. Krimpgebieden Ecologische ramp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17