PZC Discotheek Joy over twee Jaar dicht B en W willen stadhuis Aardenburg verkopen Bert Visscher speelt bijna week lang theater vol ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 17 20 en 21 SLUITING Eigenaar acht bedrijfsvoering onmogelijk door bouw van appartementencomplex voor de deur Koken op de boerderij bij familie Martinez in Heikant Vrijdag 4 februari 2011 Ontspanning brengt bewoners Le Redoute in hoger sferen Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Discotheek en café Joy in Cadzand-Bad sluit over twee jaar de deuren. Dan betrek ken de eerste bewoners het nieu we appartementencomplex Duin hof, op enkele tientallen meters van Joy. Eigenaar Ralf Flemm acht het onmogelijk dan nog een disco te exploiteren. Joy is een begrip in de regio. De discotheek, die aanvankelijk alleen in vakanties in bedrijf was, doet door Wout Bareman terneuzen - Het theaterpubliek in Temeuzen heeft iets met cabare tier Bert Visscher. Drie jaar gele den trok hij er al avond aan avond volle zalen en deze week is het niet anders. Sinds dinsdag zet hij zijn programma Afijn op de plan ken voor een afgeladen zaal, van avond voor het laatst. Vier avonden voor in totaal ruim 2500 toeschouwers, die behalve uit Zeeuws-Vlaanderen afkomstig zijn uit de rest van Zeeland en zeker ook de Vlaamse grensstreek. Theaterdirecteur Frans Lievens: „Die vier voorstellingen waren al heel snel uitverkocht en nog steeds staat de telefoon rood gloeiend. Als we hadden gewild, hadden we wel zes voorstellingen kunnen programmeren." In deze moeilijke economische tijden zijn volle zalen alleen weggelegd voor de echte 'toppers'. Lievens: „En dat is Bert Visscher onmiskenbaar. Er is echt sprake van een click tussen hem en het publiek. Dat heeft ongetwijfeld ook te maken met de initimiteit van het theater. Bert speelt kort op het publiek; daar houdt hij van. En wij schotelen hem als theater iedere avond streekproducten voor. Ook dat schept een band." sinds een jaar of vijftien bijna alle zaterdagen de deuren open. Kort daarna opende Flemm in het voor ste gedeelte van het pand ook een café. Op het terras daarvan kwam een buitenbar. Flemm vecht al jaren een juridi sche strijd tegen de komst van Duinhof op de grote parkeerplaats tegenover Joy. Na een lange voor bereidingsperiode begint de bouw van dit complex, waar 131 apparte menten komen, binnen een .paar weken. „Het is niet te doen mijn zaak open te houden als daar straks mensen slapen. Dan heb ik keer op keer die Vereniging van Ei genaren op m'n nek." Flemm wijst erop dat hij nu soms al klachten over geluidsoverlast krijgt van mensen die nog verder uit de buurt verblijven. „En boven mij, op de duinen, worden de verblijfs mogelijkheden ook nog eens uitge breid." Ook daar zitten potentiële klagers tussen, stelt Flemm. „En uiteindelijk verlies je die zaken al tijd. Dat wil ik voor zijn." De discotheekeigenaar meldt meer dere keren met onder meer de ge meente Sluis te hebben gepraat over mogelijke oplossingen. Daar bij kwam ook de mogelijkheid tot verplaatsing van de disco aan de orde. „Maar ze hebben me pas gele den verteld dat dit de komende vijf jaar niet aan de orde kan zijn." Flemm rekent er overigens op dat 'iemand in het gat springt'. „Maar of ik dat zelfben, weet ik nog niet. Ik kijk de komende tijd wel wat er voorbij komt. Voorlopig richt ik me helemaal op Joy. We zijn im mers nog wel twee jaar open." Overigens koopt Compagnie Het Zoute, één van de initiatiefnemers van Duinhof in 2013 het pand van Flemm. Volgens directeur-generaal Philippe Muylle wil Het Zoute er een winkel- en appartementen- Complex van maken. Toekomstvi sies voor Cadzand-Bad maken dat mogelijk. „Over de precieze invul ling kan ik nog niets zeggen", stelt Muylle. „Je moet het zien als een toekomstaankoop." door René Hoonhorst aardenburg - Burgemeester en wethouders van Sluis willen, het voormalige stadhuis en het ge meentelijk archeologisch museum in Aardenburg verkopen. Door de museumcollectie in de Sint Baafs onder te brengen en de ruim duizend jaar oude kerk ver der te ontwikkelen als toeristische trekker hoopt het college cultuur stad Aardenburg een fikse impuls te geven. Verkoop van stadhuis en museum levert Sluis tussen de vijf en zeven ton op, schat het college. Dat bedrag legt een basis voor (co)financiering voor noodzakelij ke investeringen in de Sint Baafs, stelt het dagelijks bestuur. B en W kiezen voor de uitgangs punten van het adviesbureau Hyp- sos Leisure. Dat bureau concludeer de dat het overbrengen van de mu seale collectie naar de Sint Baafs het meeste kans biedt op sluitende exploitaties. De inzet van perso neel, de onderhoudskosten, het collectiebeheer en de vaste lasten (onder meer gas, water, elektrici teit) zijn het best in de hand te houden, terwijl de kerk ook de bes te mogelijkheden biedt voor collec tiebeheer en andere activiteiten. Het zal ook makkelijker zijn om subsidies binnen te halen of parti culieren tot investeringen te bewe gen voor projecten in de Sint Baafs, een middeleeuws monu ment, dan voor activiteiten in een gebouw van lagere statuur, ver wachten B en W met het adviesbu reau. Overigens gaat het college niet mee met de veronderstelling dat de Sint Baafs jaarlijks meer dan twintigduizend bezoekers trekt, die zeven euro entree beta len. Het is realistischer om een 'voor de regio gebruikelijke en treeprijs' te vragen. En ook dan moet Sluis er niet op rekenen per jaar meer dan vijf- tot tienduizend kaartjes te verkopen. Met die gege vens is het onmogelijk een verant woorde exploitatie op te zetten als de raad jaarlijks niet 20.000 euro extra wil reserveren, meent het col lege. Of de raad die conclusie deelt, is de vraag. Ook sommige coalitiepartijen (CDA en WD) wa ren twee jaar geleden niet (una niem) voor het afstoten van het voormalige stadhuis. Daarom werd het besluit toen uitgesteld. In deze economisch moeilijke tijden zijn volle theaterzalen schaars. Cabaretier Bert Visscher (50 trekt ze wél: het Scheldetheater is vier avonden afgela den. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53