uitenlam 9 verandert in een slagveld StlP Altijd de leukste aanbiedingen 'Waarborg privacy reizigers' Hoogtepunten van Maleisië donderdag 3 februari 2011 tends lijkt er nog niets aan de hand. Op het Tahrirplein, waar nu al een week lang protesten plaats vinden tegen de Egyptische presi dent, bevinden zich ongeveer vijf tienduizend demonstranten die rustig in tentjes zitten of een broodje eten. Rida, een 43-jarige vrouw in een boerka, vertelt nog strijdvaardig BRUSSEL - Luchtvaartmaatschappij en moeten gegevens van passa giers die de EU verlaten of binnen komen doorgeven aan de lidstaat van vertrek of aankomst. De gege vens worden geanalyseerd en opge slagen met het oog op het bestrij den van zware criminaliteit en ter rorisme. De privacy van passagiers moet gewaarborgd zijn en hun rechten dienen volledig te worden beschermd. Dat staat in een voorstel dat euro commissaris Cecilia Malmström (Binnenlandse Zaken) gisteren pre senteerde. Het schrijft voor dat de passagiersgegevens uitsluitend voor bestrijding van misdaden mo gen worden gebruikt. Eén maand na de vlucht moeten staten de da ta anonimiseren en ze mogen ze niet langer dan vijf jaar bewaren. D66-Europarlementariër Sophie in 't Veld noemt het voorstel een duidelijke verbetering vergeleken met een eerder plan. Daarin stond onder meer dat gegevens dertien jaar opgeslagen konden worden. 'dat ze bereid is te sterven voor de revolutie'. Een jongen met een Che Guevara-vlag staat naast haar. „Er moet iets veranderen", zegt Ri da. „Mubarak moet weg." Plotse ling arriveren er in de nabijheid van het plein groepjes mannen die juist pro-Mubarak zijn en leuzen roepen tegen de demonstranten. Ze krijgen een deel van de omstan ders mee. Een taxichauffeur roept fanatiek: „Leve Mubarak, leve Mu barak!" Een vrouw vertelt dat Mu barak de vader des vaderlands is. „De demonstranten proberen hem te vernederen, kapot te ma ken", zegt ze terwijl ze begint te huilen: „Mubarak is mijn presi dent, ik houd van hem." Vanaf dat moment is er geen houden meer aan. Honderden Mubarak-aanhan- gers worden er duizenden. Duizen den zwellen aan tot honderddui zenden. Binnen een paar uur is de Miljoenmensenmars van dinsdag vergeten en marcheren er over de zelfde straten vele aanhangers van de president. „We gaan het Tahrir plein schoonvegen", roepen som migen. Natuurlijk kan dat niet goed gaan. Zo'n veertigduizend te genstanders van Mubarak op het plein, zo'n honderdduizend aan hangers van de president erom heen. Het begint met scheldpar tijen, maar al snel is te zien hoe de eerste steen door de lucht gaat. Binnen een half uur is het hele centrum van Cairo veranderd in een slagveld. ronon A nl foto Tara Todras-Whitehill/AP Een anti-Mubarakdemonstrant krijgt hulp aangeboden nadat hij gewond is geraakt op het Tahrirplein. '^LvoorZtfis voordelh \NeSens s in ons complete 15-daagse rondreis Vertrek apr. t/m okt. Inclusief: vliegreis per Singapore Airlines transfers, excursieprogramma, hotels met ontbijt en Ned.spr reisleiding. Met bezoek aan o.a. Kuala Lumpur, Malakka, Taman Negara, Cameron Highlands, Penang Langkawi, waar u geniet van zon, zee en strand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9