Dezelfde vis als in de sterrenrestaurants uit 17 Hoeveel kokkels zitten er in deze kilo? Wie kan raden hoeveel kokkels er in deze ki lo zitten die eigenaar Arie Schot van Vishandel Van As in Yerseke op de dag van het interview heeft afgewogen, maakt kans op een gevuld vis- bootje met lekkere producten uit de winkel. Het correcte ant woord kan tot en met maandag 7 februari worden doorgemaild naar info@vanaszeeland.nl. In de UitGids van volgende week donderdag (10 februari) wordt bekendgemaakt wie het aantal heeft geraden. Vorige week stond 't Kralen- hoekje in de Sint Jacobsstraat in Vlissingen in de schijnwer per. De prijsvraag was: hoeveel kralen zitten er in de glazen pot, die in de winkel te zien is? José Crucq zat met haar schat ting van 133 kralen heel dicht bij het precieze aantal. In totaal zaten er namelijk 135 driedimensionale kralen in de pot. De winnares mag deelnemen aan twee workshops naar keuze, die door eigenaresse Chantal Poppe worden gegeven. donderdag 3 februari 2011 milie of vrienden, is hier aan het juiste adres. Mensen van heinde en verre weten de Yersekse viswin kel te vinden en dat is goed te mer ken. 's Zaterdags is het er standaard druk, maar ook op andere dagen kan het zijn dat de klanten in dik ke rijen staan te wachten op hun beurt. „En daar is geen klok op ge lijk te zetten." Voordat de Bel gische supermarkten als Delhaize, Carrefour en Colruyt begonnen met de verkoop van oesters en mosselen, kwamen klanten zelfs van Gent en Antwerpen gereden om bij Van As vis te halen. „Ston den ze hier al om zeven uur voor de deur te wachten tot we open zouden gaan. Echt, hadden ze op een viltje in het café geschreven wat de bestelling moest zijn voor ma, pa, bonpa, d'n Sjors... Zo gek als toen is het niet meer, maar ze komen nog wel. Dat kan ook, we kunnen alles vacuum verpakt mee geven. Danny Moreauw uit Colijnsplaat werkt al jaren voor Van As. Restaurant De Zeelandbrug, 15.00 uur *SPFZ organiseert themadag 'Handelen in harmonie' in het Padmacentrum ZATERDAG 5 FEBRUARI Bruinisse Carnavalsfeest in De Pul. Aanvang 20.00 uur. Goes Museumgids Cees van den Bovenkamp geeft een korte lezing over de Zeeuwse watersnoden bij de expositie 'Blinken en Verzinken'. Historisch museum de Bevelanden, 13.30 uur. Aanmelden via secretariaat@hmdb.nl of telefonisch 0113-228883. Vlissingen Square dancing door een internationaal gezelschap van 70 dansers. Gratis toe gang. Atrium Ter Reede, 16.00 uur *Valentijnsgala, galabal in het teken van Valentijnsdag. Meer info: www.sintja- cobskerk.nl. Sint Jacobskerk, 19.00 uur Ellewoutsdijk Meezingmiddag met smartlappenkoor De Rodoni's. Er is ook een verloting. Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Middelburg De Stichting voor Praktische Filosofie Zee land houdt een themadag rond het India se epos Ramayana. Het thema van de dag is: Handelen in harmonie. Padma-centrum, Verwerijstraat 51a, 9.30 uur tot ongeveer 16.00 uur Goes Nehalennia als beschermgodin van de zeevaarders is het onderwerp van de le zing door Marjan Ruiter, directeur van het Zeeuws Museum. Historisch museum De Bevelanden, 19.45 uur. Aanmelden kan via 0113 -228883. Vlissingen Mr. Bright's Quiz Night, algemene kennis quiz a la Triviant. CineCafé (Spuikomweg) en Café Speyk (Bellamypark 12), beide 20.00 uur Burgh-Haamstede Lezing over Sicilië door Graziëlla Wobben bij de Vrouwen van Schouwen. In de Schutse, aanvang 14.00 uur. Goes Adrie Koppejan geeft een lezing over de Zeeuwse klippers. Met expositie over klipper De Avontuur. Bibliotheek, 20.00 uur Middelburg Prof. dr. R. Diekstra geeft lezing bij Ko ninklijk Zeeuws Genootschap der Weten schappen. Titel: 'Muziek, is het voor de oren van het lichaam of van de ziel?' Zeeuwse Bibliotheek, 16.00 uur Terneuzen Literaire avond HZ Cult met schrijver Joost Zwagerman. Porgy en Bess, 20.00 uur Vlissingen Cine Plus, filmmiddag voor 50-plussers. CineCity, 13.15 uur Zierikzee Taxatie boeken en kaarten door Arie Mo lendijk. Restaurant De Proeverij aan het Kraanplein, van 13.00 tot 16.30 uur. Middelburg Samenzang. Met muzikale begeleiding worden bekende psalmen en geestelijke liederen gezongen. Het orgel wordt be speeld door Sjoerd Sijnstra en de leiding berust bij Theo Davidse. Na afloop is er koffie. De Fontein, Kruitmolenlaan 70, 13.30 uur Oostkapelle Terra Maris houdt het gratis natuurspreek- uur Daar vraag je me wat. In de ontvangst hal van dit museum voor natuur en land schap kunnen belangstellenden aan biolo ge en collectiebeheerder Betty Ras vra gen stellen over hun eigen natuurvond- sten en waarnemingen. Terra Maris, 13.30-15.30 uur Vlissingen Zeeuwse proeverij. Genieten van Zeeuw se hapjes, met muzikale omlijsting. De Schutterij, hoek Spuistraat/ Schutterij straat, 14.00 uur Wissenkerke Quiz Night met vragen over onder meer muziek, sport, actualiteiten, politiek, film, aardrijkskunde en geschiedenis. Hotel-café-restaurant De Kroon, 20.00 tot circa 23.00 uur Zierikzee Bloempotjes inkleuren en bolletjes plan ten. Kinderboerderij De Punt. Van 14.00 tot 16.00 uur. Arie en zijn vrouw Maddy Schot achter de toonbank van hun vishandel Van As in Yerseke. foto's Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73