Judoka Rob Kroonen is een laatt 26 >r Groene Ster neemt een voorschot op de titel Mare Riemens stopt met wedstrijdsport KNVB verlengt competitie met week Thomas de Ridder (24) trainer SKNWK Hardlopen voor goed doel in Oostkapelle JUDO In bijna elke kern wonen (oud-)sporters, 'Kris-Kras door Zeeuws-VIaanderen' bestuurders, trainers of vrijwilligers die worden zij in de schijnwerper gezet, een verhaal waard zijn. In de rubriek Vandaag in deel 36: Rob Kroonen. donderdag 3 februari 2011 MIDDELBURG Triatleet Mare Riemens zet na de negende editie van de Zeeuwse Kustmarathon (1 oktober) een punt achter de wedstrijdsport. De dan 41-jarige Middelburger kampt al lange tijd met knieklach ten en denkt dat hij aan het eind van zijn fysieke vermogens zit. Riemens zet tot oktober nog één keer alles op alles en gaat het daar na rustig aan doen. De laatste jaren was hij goed op dreef) getuige zijn vele ereplaatsen bij de mannen 40+ in grote wed strijden. MIDDELBURG De KNVB heeft in verband met de vele afgelastingen en de daardoor ontstane achterstallige wedstrijden in het amateurvoetbal besloten om de competitie van alle poules die op schema 12 spelen met een week te verlengen. Het gaat om wedstrijden die in het district Zuid 1 worden gespeeld. Dit betekent dat de laatste speeldag valt in het weekeinde van 14/15 mei.De nieuwe, aangepaste speelda genkalender is te vinden op de website van de KNVB. NIEUWERKERK Thomas de Ridder is volgend sei zoen trainer van voetbalclub SKNWK. De 24-jarige De Ridder de buteert daarmee als hoofdtrainer van een club. Hij is momenteel voor het derde jaar assistent-trainer bij Duiveland, waar hij samenwerkt met Henk Schouten. Bij zaterdag-derdeklas ser SKNWK wordt De Ridder de opvolger van Gerard Olijhoek. SKNWK neemt na elf van de 22 wedstrijden de laatste plaats in met zeven punten. MIDDELBURG Hans Corbijn organiseert ook dit jaar weer een hardloopwedstrijd waarvan de volledige opbrengst naar de Leprastichting gaat. De Lepraloop staat voor komende zaterdag op het programma. Het is de derde keer dat deze wed strijd wordt gehouden in de bos sen bij Oostkapelle. De start van de Lepraloop is om 14.00 uur. Er worden maximaal 4 ronden van 2.5 kilometer gelopen. Inschrijven en start is bij parkeer terrein Lage Duintjes aan de Strandweg te Oostkapelle. Omdat Ajax en PSV hun topspelers verkopen wordt FC Twente kam pioen. Stem op pzc.nl/sport STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl door René van Stee HULST - Rob Kroonen behoort al ja ren tot de absolute top in het judo ën bij de masters. De 42-jarige Hul stenaar onderstreepte zijn klasse het afgelopen weekeinde door op de hoog aangeschreven Open Fran se kampioenschappen in Wasque- hal de tweede plaats te pakken in de klasse onder de honderd kilo gram. Na drie opeenvolgende winstpar tijen kwam Kroonen in de finale net iets tekort tegen de Fransman Bruno Chaussalet. De Oost- Zeeuws-Vlaamse titelverdediger kon zich na afloop voor het hoofd slaan. „Achteraf had ik te weinig gedronken, waardoor de krachten wegvloeiden. Een beginnersfout. Ik was er héél dicht bij, maar hij slaagde erin om zich uit een houd greep te wringen. Na een waza ari ging die Fransman toch met de ze ge ging lopen. Jammer, want an ders zou ik het toernooi drie keer op rij hebben gewonnen", vertelt de oorspronkelijk uit Kruisland af komstige judoka. Kroonen judoot sinds zijn vroege jeugd. Hij was een aardige midden moter. Echt doorbreken deed hij niet. De Hulstenaar, werkzaam bij een politie-ondersteuningsgroep, wijt dit grotendeels aan het gebrek aan goede begeleiding. Toen hij in 1992 in Zeeuws-VIaanderen kwam wonen, zag hij het licht. „Althans in België. Daar vond ik in Jean-Ma- rie Van De Populier en Patrick De Poorter de trainers die mij de juis te weg wezen." Een kleine aanpassing in Kroo- nens tactiek deed wonderen. In plaats van de revers van het pak pakt hij de tegenstander tegen woordig bij de mouw. „Het lijkt te simpel voor woorden, maar het is echt zo. M'n linkse haraigoshi (zwiepende heupworp) loopt sindsdien als een trein." Kroonen, die zichzelf omschrijft als een aanvallende en daardoor soms te enthousiaste judoka, traint nog altijd over de grens in Kruishoutem. Hoewel hij daar met sprongen vooruit ging, waren de grote toer nooien nog lange tijd een brug te ver. Kroonen gaf echter niet op. „Je zag het groeien. Ook merkte ik dat ik op den duur de middelmaat ontsteeg, waardoor ik m'n gren zen wilde blijven verleggen. Het ju do is ondertussen een levenswijze geworden, inclusief fitness, hardlo pen en heel goed op m'n voeding letten. En ik drink absoluut ook geen alcohol, koffie of thee." Alle arbeid bleek niet voor niks. Zo behaalde Kroonen, verbonden aan sportschool Delta in Hulst, in 2008 in Brussel de derde plaats op het WK masters in de klasse alle categorieën. Later dat jaar was er een vijfde plaats (categorie -100) op het EK masters in Praag, terwijl hij in 2010 in het Italiaanse Ligna- no als derde eindigde. In 2009 en 2010 sprongen ook de algehele ti tels op het NK voor defensie- en politiepersoneel in het oog. Dit kampioenschap krijgt in mei een vervolg op het EK in Parijs. Het is sinds lange tijd nieuw leven ingeblazen. Als Kroonen vormbe houd toont, is hij van de partij. door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Dat het even grim mig en zelfs behoorlijk onvriende lijk was geworden, werd gister avond in Vlissingen snel vergeten. Voor de zaalvoetballers van Groe ne Ster telde alleen het resultaat te gen RKTW. De directe concur rent werd met 5-4 aan de kant ge zet, waardoor de Walcherse forma tie alleen koploper werd. Drie pun ten voorsprong, nog acht wedstrij den te gaan; de vierde promotie op rij lijkt binnen handbereik. De driehonderd toeschouwers in sporthal Baskensburg werden niet zo verwend als in de voorgaande bekerduels met TPP uit Rotterdam en het Brabantse CFE Ciba/VDL Groep. Het duel met RKTW had veel minder opwinden4e momen ten, maar bleef door het scorever loop wel tot de laatste seconde spannend. De Tilburgers wezen vervolgens naar de scheidsrechter, de thuisploeg slaakte een zucht van opluchting en vierde een be scheiden feestje. Duidelijk was wel dat door de nip te overwinning een hoop span ning van de spelers afviel. „We staan nu drie punten los, dat voelt als een beetje speling", zei Salim Ben Sellam. „Toch blijven we van week tot week leven, want er ko men nog genoeg moeilijke wed strijden aan." Alles is gericht op het volgende doel: promoveren naar de eredivi sie, het op één na hoogste niveau van Nederland. Ben Sellam: „Het zaalvoetbal leeft zo enorm in deze groep. Natuurlijk komt dat ook door onze huidige positie. Op het veld zou ik hetzelfde hebben. Als je dan tegen de concurrent speelt, komen er ook emoties los." De groep vrienden wil samen naar een hoger niveau. Maar wat als er ineens interesse is van hoger spe lende teams? „Dan denk ik dat we toch gewoon bij elkaar blijven", vertelde Ben Sellam. „We zijn hier vier jaar geleden samen aan begon nen. Dat kun je niet zomaar losla ten." Etienne Mallie denkt er het zelfde over. De aanvaller komt vrij wel zeker voor een lastige keuze te staan. Op het veld speelt hij bij za terdag-hoofdklasser Kloetinge, waar ze liever niet zien dat hij op vrijdagavond zaalvoetbalt. „En als we promoveren, moeten we van de KNVB de thuiswedstrijden ook op vrijdag gaan spelen. Dan is het dus iedere vrijdag en wordt het nog iets zwaarder. Ik moet daarom nog eens goed gaan nadenken over wat ik ga doen." Mallie was tegen RKTW twee keer trefzeker, Said Bouzambou maakte de overige drie treffers. Groene Ster verzuimde in de slot fase de manmeersituaties fatsoen lijk uit te spelen. Mallie: „Het ont brak aan scherpte en vorm." Dan, met een knipoog: „Hoe zeggen ze dat ook alweer? Als je slechte wed strijden wint word je kampioen?" Rob Kroonen showt enkele van zijn belangrijkste medailles. foto Mare Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64