Oosterschelde, gouden Wilders op Woelige Woensdag in Zeeland 22 brieven Na 13 jaar is er weer een nieuwe docu mentaire over het leven in de Ooster- schelde gemaakt. De film staat op dvd. donderdag 3 februari 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Spinning Reactie op het krantenbericht over de spinning actie voor het Sophia Kinderziekenhuis: Met grote af schuw heb ik vernomen over de be ledigingen die geuit zijn tegen de organisatie van de Spinning actie. Zo'n organisatie vergt veel, en dan kan je het nu eenmaal niet ieder een naar de zin maken, en Disco is een lastig thema. Mijn zoon was za terdag in het Sohpia KZH op be zoek bij iemand met een erfelijke ziekte, die de 30 nooit zal halen - Ik weet waarvoor ik fietste! Organi satie hartelijk Dank! M.P.L. Cloet-Schoonderwoerd De Sav. Lohmanlaan 3, Vlissingen Axelse duiven Alexse duiven hoeven valken niet te vrezen, Hoekse duiven des te meer. Al meer dan dertig jaar heb ik postduiven als hobby, ervaring genoeg daar kan het niet aan lig gen. Zomer of winter, de duiven vlogen een uurtje per dag lekker vrij rond de boerderij. Maar helaas nestelt er sinds enkele jaren op twee kilometer afstand ook een koppeltje slechtvalken. Prachtige vogels, niks van te zeggen maar 's winters en in het voorjaar kan ik geen duif meer uitlaten. Al drie jaar achtereen word zeker tien procent van mijn volwassen duiven gepakt door deze rovers. Waar het mij om gaat is: vertel ge woon de waarheid, er zijn al groe ne leugens genoeg. Peter de Jonge Noorddijk 6, Hoek Harpe 2 Als er verkiezingen zijn, moet je als politicus tegen een stootje kun nen, dat is het probleem niet, maar de krant lijkt ervoor te kiezen Leen Harpe (statenlid GroenLinks) neer te zetten als, zoals de cartoon ook laat zien, een hulk. Eerst verschijnt er naar mijn mening een tenden tieus stuk over wat eigenlijk een kennelijk lastige privésituatie is, al leen maar omdat het woord rech ter erin valt. Iets waar je je moei lijk tegen kunt verdedigen. Dan ver schijnt er een suggestief stuk over zijn karakter en zijn optreden in de Staten, waarbij zijn tegenstan ders een schop voor open doel mo gen geven. Dat noem ik geen objec tieve journalistiek, want dan mag ik hopen dat er nog een paar politi ci 'uitgelicht' worden. Er zijn onge twijfeld mensen die Leen Harpe anders kennen. Dit lijkt meer op Harpebashing. Dat verdient hij niet naar mijn bescheiden mening. P. Clijsen Donzevisserstraat 61, Terneuzen Aghanistan 4 Afghanistan 5 OOSTERSCHELDE door Marcel Modde Papieren realiteit, kopt de krant over Afghanistan. Als de zaak niet zo ernstig was zou men eerder spreken van Klucht. Onvoorstel baar dat hooggeplaatste lieden, sommige met uniformen met alle mogelijke toeters en bellen, zulk een naïef gedrag vertonen als werd opgevoerd tijdens bespreking van een mogelijk vervolg op een reeds door het vorige kabinet afgeblazen zaak. 'Oppositie eist harde garan ties', lees ik dan. Van middeleeu wers wordt verwacht dat ze bin nen achttien weken leren lezen, schrijven en schieten. De ernst van deze hele affaire is, dat Nederland door het gedrag van deze lieden weef in de gevarenzone voor aan slagen wordt gebracht. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg De krijgsheren van het CDA en de WD hebben met papieren toezeg gingen toch hun zin kunnen door drijven! Hebben onze buitenland se missies nog niet genoeg levens en beschadigde jonge mensen ge kost? Is de Iraakse missie, 'het para depaardje' van Balkenende, Blair en Bush, dan zo'n succes gewor den? Vorige week waren er door aanslagen nog honderden doden en zwaargewonden! Kosten van die missie was 1000 miljoen euro! Defensie-specialisten schatten de Afghanistan missies op ruim 3000 miljoen euro! De politie missie kost 500 miljoen euro, (lees 1000 miljoen). Als de Taliban aanvalt, moet de politie dan roepen 'oprut- ten'. Van Mark mogen we niet schieten; we hebben het te druk met Aap, Noot, Mies en onze telra- men! Beter hier één tulband op je bord, dan daar tien rond je fort! Tjerk Westerterp Populierenlaan 3, Middelburg De snotolf tuit z'n dik ke lippen voor de lens, bijna alsof hij de gasten bedankt voor het bezoek en een goede reis terug naar boven wenst. Gewillig poseert de grote vis nog één keer voor het oog van de videocamera, draait om en zwemt langzaam weg tussen de kleurrijke anemonen in het helde re groenblauwe water. De Oosterschelde, gouden rand van de Noordzee, is weer een do cumentaire rijker. Na drie jaar fil men en monteren is maker en pro ducent Edward Snijders tevreden over het resultaat. Meer dan zestig duiken zijn teruggebracht tot zes uur bruikbaar beeldmateriaal, waaruit uiteindelijk een fascine rende 26 minuten durende ont moeting met het dieren- en plan tenleven in de Zeeuwse zeearm is ontsproten. „Het werd weer tijd. Sinds de laatste films van Harmen van den Heuvel (1991 en 1998) is er weer een hoop veranderd in de Oosterschelde." Pure passie, anders dan dat kan de in Limburg woonachtige Hagenaar zijn gedrevenheid tot het filmen onder water niet omschrijven. Na zijn arbeidzaam leven als luchtver- keerleider richtte hij de Stichting Submarines op. Onder die noemer produceert hij één tot twee korte films per jaar in binnen- en buiten land. Op zijn nog verse palmares staat onder meer een documentai re over de Zenobia, een Cyprioti sche veerboot die ruim dertig jaar geleden net buiten de thuishaven zonk. In opdracht van het toeris tisch bureau op het eiland dook Snijders samen met zijn dochter Veerle in de geschiedenis van het schip en trachtte ook de oorzaak van het zinken te achterhalen. „De Israëlische geheime dienst, een ver zekeringskwestie of gewoon een technisch mankement?" Snijders is ook de initiatiefnemer achter het North Sea Film Festival in Amsterdam, dat afgelopen no vember z'n vierde editie beleefde. Een mooi platform om zijn nieuw ste productie 'Oosterschelde Ont dekking Onderwater' te presente ren. De film is specifiek bedoeld om te laten zien hoe bijzonder Zeeland onder water is, zegt Snij ders. Hij verwijst naar een verken nend marktonderzoek van duik- bond NOB, waaruit blijkt dat de doorsnee toerist geen idee heeft wat zich in de Oosterschelde be weegt. „Als ze over de Zeeland- brug rijden, zien ze vooral een grij zige bak water waar de wind over heen jaagt. Toen ik dat las, dacht ik: nu heb ik mijn doelgroep! We gaan die film maken voor de niet-duiker. Ik had geen behoorlijk script. Maar ik wist uit ervaring al Jeannette Parramore kan de parende sepia's ongestoord naderen. MIDDELBURG - PW-leider Geert Wilders komt woensdag 23 februa ri naar Zeeland. Hij toert deze we ken langs alle twaalf provincies om de campagne van zijn partij voor de Statenverkiezingen op 2 maart te ondersteunen. Om veiligheidsredenen maakt de PW nog niet bekend wat het pro gramma van Wilders' bezoek aan Zeeland is en waar hij verschijnt. De beveiliging van het PW-kop- stuk bepaalt in belangrijke mate wat wel en niet kan. Het is in elk geval de bedoeling dat Wilders de tweede helft van de middag in Zee land is. De komst van de PW-leider maakt 23 februari tot de Woelige Woensdag van de verkiezingscam Geert Wilders pagne. Die dag zijn nog drie lande lijke kopstukken van politieke par tijen op bezoek in Zeeland: Job Co- hen (PvdA), Maxime Verhagen (CDA) en Alexander Pechtold (D66). Cohen gaat naar de week markt in Terneuzen en verdiept Job Cohen zich in de op groene grondstoffen gebaseerde economie in de Zeeuws-Vlaamse kanaalzone. De programma's van Verhagen en Pechtold staan nog niet vast. Daar komen dan 's avonds nog twee belangrijke debatten bij. De Maxime Verhagen PZC, Omroep Zeeland, de Zeeuw se Bibliotheek en Scoop houden een verkiezingsdebat met de lijst trekkers van de partijen die aan de Statenverkiezingen meedoen. Dit debat krijgt de vorm van het tv-programma Het Lagerhuis. Het Alexander Pechtold wordt gehouden in de Zeeuwse Bi bliotheek en begint om 19.30 uur. Op hetzelfde tijdstip begint in het Ledeltheater in Oostburg een door de PvZ georganiseerd debat over ontpoldering, waarvoor een aantal deskundigen is uitgenodigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62