na het ongeluk is het wrak binnen 'pompt of verzuipt' zeeland21 2 maart onderdelen Amerikaanse auto's in heel Europa Kies Provinciale SU www.zeelandstemt.nl Arjan Beekman donderdag 3 februari 2011 msmssmma Bernie van den Berg verkoopt ook een heel stel ambulances. Die blijven 'in functie' in het buitenland of worden door een particulier omgebouwd. ca. Zelf repareren of monteren doet American Car Recycling niet. „Mensen die dat vragen, proberen we te koppelen aan werkplaatsen die bij ons klant zijn. Het is im mers ook in ons belang dat een au to-eigenaar een Amerikaanse auto blijft rijden én dat de werkplaats blijft bestaan." Een sterke kant van het bedrijf is dat ze nooit 'nee' hoeft te verko pen. „We zeggen nooit tegen een klant dat we iets niet hebben. Want als het hier niet ligt, bellen we naar Amerika en hebben we het binnen twee, drie dagen als nog in huis." Die snelle levering, gecombineerd met betrouwbaarheid, vormen vol gens Van den Berg de kracht van het bedrijf „We willen ook netjes overkomen, rekening houden met het milieu. Bij veel sloopbedrijven krijg je de boel mee in een vettige doos, en zonder factuur. Zo gaan wij niet met onze klanten om. Daarom hebben we het volgens mij ook zo druk." Het bedrijf American Car Recycling werd in 2003 opgericht door Bernie van den Berg. Het bedrijf heeft vijf mensen in dienst. De onderneming richt zich op het verkopen van onderdelen van Amerikaanse auto's en heeft daar naast enkele honderden 'rijdende' auto's in voorraad. www.vandenbergusacars.com Om ruimte te besparen, hangen de autowrakken bij American Car Recy cling zelfs aan de muur. foto's Mark Neelemans Overigens koopt Van den Berg niet alleen 'slachtoffers' van onge lukken. „Het gaat ook om auto's die bijvoorbeeld niet meer door de apk komen of die een dealer niet kwijt kan." Het bedrijf schaft zo'n twintig voertuigen per week aan. Om snel zaken te kunnen doen, heeft Van den Berg bankrekenin gen in landen als België, Duits land, Frankrijk en Italië. „Laatst hoorden we van een wagen in Ita lië. We waren daar toevallig net in de buurt. Ik belde: kan ik die auto komen halen?. 'Dan moeten we eerst geld zien', zeiden ze daar. Nou, dat is dus zo geregeld." Van den Berg leerde het vak in het garagebedrijf van zijn vader, in Kuitaart. „Daar vond ik slopen ook altijd al het leukste. Boven dien zag ik dat het goed rendeer de. Dat deel heb ik er dus uitge pikt." Zijn klanten bestaan uit par ticulieren en uit autowerkplaatsen. Die bestellen, voornamelijk via in ternet, zaken als bumpers, (onder delen van) motoren en elektroni se Meetjesland, de streek van Eek- lo en Maldegem. De Winne is er volgens d'Hont in geslaagd Esmo- reit op een hoger plan te tillen. d'Hont: „Het merendeel van onze spelers is ondertussen redelijk pro fessioneel." Esmoreit telt twintig leden, van wie er negen in Pompen en verzui pen spelen. De anderen zorgen voor geluid, licht en decor en wat dies meer zij. Het decor is dit jaar 'vrij simpel', het woongedeelte van een vervallen chalet waarin maar weinig meubels staan. In het chalet draait alles om het koppe len van hoofdrolspeler Herwig aan de onwetende Fanny. Wat vijf maanden repeteren heeft opgeleverd, is morgenavond, vrij dag, voor het eerst te zien in De Kaaie. De zaal is open vanaf 19.00 uur. De andere voorstellingen zijn: zaterdag 5 februari (ook 19.00 uur), zondag 6 februari (14.00 uur) en vrijdag 11 en zaterdag 12 februa ri (beide avonden 19.00 uur). De entree voor volwassenen is 7,50 eu ro. Kinderen tot twaalf jaar beta len vier euro. Scène uit toneelstuk Pompen en Verzuipen van Paul Coppens en Guy Dide- lez, gespeeld door toneelclub Esmoreit uit Philippine, foto Mark Neelemans De ChristenUnie staat voor betrouwbare politiek gebaseerd op Bijbelse waarden. Wij staan voor behoud van de Zeeuwse rust en ruimte met een economische ontwikkeling die past bij Zeeland Lijsttrekker ChristenUnie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61