!ïsi&s fyÉÉ Een paar uur 2oI zeeland Esmoreit Snel visie nodig op realisering van landgoederen in gemeente Hulst GEVRAAGD: KUNST EN ANTIEK Provincie: Bus Brugge blijft rijden regioagenda Fracties Hulst bezorgd over woningbouw donderdag 3 februari 2011 donderdag 3 februari 2011 axel - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieders- De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 uur: Solo dansen; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; breskens - Goedertijt, 13.00 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Sjoelen; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnastiek, ANBO dansen; graauw - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO bieden; heikant - 't Heike, 13.15 uur; Kaarten, volksdansen; 15.00 uur: Bingo; hulst - Reynaertcollege Gilden straat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Viering; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur; Zangclub; 19.00 uur: Kaarten; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, compute ren, pedicure, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Gymnnastiek; 13.00 uur: Biljarten, computeren, pedicure; 13.30 uur; Hand werken, koersbal; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Bridge, workshop schrijven; Den Dullaert, 13.30 uur: Kaarten; 18.30 uur: Uni hockey; 19.00 uur: Bridge, yoga; 20.00 uur: Volleybal; kloosterzande - WZC Antonius, 10.30 uur: Viering in de kapel; koewacht - De Lange Akkers, 14.00 uur: Bingo; lamswaarde - Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; oostburg - Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; philippine - De Schot se Hoek, 14.00 uur: Koersbal; sas van gent - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; sint jansteen - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 15.30 uur: Kreatieve vor ming; 19.00 uur: FNV belastingcursus; 19.30 uur: Dameskoor, toneel, EHBO; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten dames,koersbal, line dance; terneuzen - De Veste, 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Handwerken, soos; 16.30 uur: repetitie koor; 18.30 uur: Bridge; De Pit, 20.00 uur: Jamsessie; Scheldetheater, 20.00 uur: cabaret Bert Vis- scher (uitverkocht); vogelwaarde - Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; westdorpe - WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoe len, handwerken; hulst - Diverse fracties in de ge meenteraad van Hulst delen de zorg van de provincie over het aan tal nieuwe woningen dat in de ge meente Hulst de komende jaren is gepland. Dat bleek bij de discussie in de raadscommissie Ruimte over het bestemmingsplan Kloosterzan- de-Oost. De bijna tweehonderd nieuwe huizen die volgens dat plan mogen worden gebouwd zijn er volgens de provincie veel te veel. „Iedereen vist in dezelfde vij ver en op deze manier gaan we onszelf beconcurreren", wees onaf hankelijk raadslid Jos van Eek op de geplande woningbouw in het nabijgelegen Plan Perkpolder. De fractie van Progressief Hulst vroeg wat precies de bouwplan nen zijn in Kloosterzande-Oost en voor welke doelgroep ze gemaakt zijn. De SP informeerde naar een nieuwe locatie voor de brandweer kazerne, die moet wijken voor wo ningen in het nieuwe plan. door Harold de Puysseleijr hulst - De gemeente Hulst wil snel duidelijk maken welke bouw- verzoeken in de Sint Janstraat in Kapellebrug wel en welke niet ge honoreerd kunnen worden. Daarnaast probeert het gemeente bestuur snel een visie neer te leg gen over de mogelijkheden voor realisering van zogeheten landgoe deren in de gemeente. Wethouder Diana van Damme zei dat bij de behandeling van het be stemmingsplan voor de realisering van drie door veel groen omgeven vrijstaande woningen op een ter rein van zeven hectare. Veel omwonenden zijn tegen deze zogeheten landgoederen, maar een meerderheid van de gemeenteraad wil de bouw mogelijk maken. Na mens de tientallen bezwaarmakers uit de Heerstraat hield Margot Blanckaert voor de leden van de raadscommissie Ruimte vergeefs een vurig pleidooi om de mede werking te weigeren. In de ogen van de mensen die protesteren, vormt de woningbouw onder meer een aantasting van het oor spronkelijke open polderland schap. PvdA, WD, CDA en Groot Honte- nisse verklaarden zich in de com missievergadering al akkoord met het plan. Algemeen Belang Groot Hulst, Progressief Hulst, de SP en onafhankelijk raadslid Jos van Eek zijn er nog niet uit of ze het voor stel van het college steunen. Met de bezwaarmakers twijfelde Alex de Rechter (Progressief Hulst) aan arts 'Z&Ri-p-ÏS- sgjng; ie»l' Sip? tü iHSLi ZEEUWS VEILINGHUIS VOOR ONZE VOLGENDE VEILINGEN SIERADEN SCHILDERIJEN CHINEES PORSELEIN De markt voor kwaliteit is momenteel erg sterk. Met name op het gehied van Chinees antiek (porselein, snijwerk, etc.) worden regelmatig veilingrecords gebroken. Door onze internationale klantenkring kunt u hiervan profiteren! Taxatie en inname: maandag t/m vrijdag, op afspraak. Tel. 0118 - 650 680 Herengracht 74 4331 PX Middelburg www.zeeuwsveilinghuis.nl j info@zeeuwsveilinghuis.nl SLOOPAUTO'S American Car Recycling verkoopt door Martijn de Koning Tientallen ambulances op een bedrijventerrein: dat is meestal geen goed te ken. Op Drieschouwen bij Axel is het volkomen normaal. De ziekenwagens behoren tot de voorraad van American Car Recy cling. De verkoop van ambulances is een klein, maar opvallend onderdeel van de werkzaamheden van het bedrijf van Bernie van den Berg. Hij koopt ze op als ze ergens hun functie verliezen en verkoopt ze door aan mensen die er bijvoor beeld een camper van willen ma ken. Ook zijn er vaak klanten die de functie van de wagens willen de noodzaak en de toegevoegde waarde van het bouwplan. Gino Depauw (Algemeen Belang Groot Hulst) merkte op dat de communicatie naar de omwonen den niet de schoonheidsprijs ver diende. Ook Van Eek gaf er blijk van dat hij moeite had met het voorstel, maar was anderzijds blij met de toezegging van de wethouder om alle bouwaanvragen voor de Sint Janstraat gebundeld te beoordelen. De wethouder toonde zich ver baasd over de kritiek, aangezien al le fracties een jaar geleden bij de presentatie lovende woorden voor het landgoedplan hadden. Be zwaarmakers hadden volgens haar ruim de tijd en de gelegenheid ge had om hun grieven kenbaar te maken. Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam- se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: American Car Recy cling in Axel breskens - De lijnbus tussen Bres- kens en Brugge blijft rijden. Pro vinciaal bestuurder George van Heukelom (SGP, openbaar ver voer) geeft die verzekering. Over de toekomst van één van de weinige grensoverschrijdende bus verbindingen in Zeeuws-Vlaande- ren, ontstond vorige week onrust. PvdA-fracties in Terneuzen en Sluis trokken aan de bel. Ze wisten te melden dat de Vlaamse vervoer der De Lijn - die met Veolia de busdienst rijdt - geen apparatuur voor de ov-chipkaart in de bussen wil plaatsen. Dat zou bij de defini tieve invoering van de chipkaart in Zeeland het einde van de directe buslijn betekenen. Gedeputeerde Van Heukelom kent het probleem. De Lijn vindt vol gens hem dat de ov-chipkaartappa- ratuur te veel ruimte inneemt in de bussen. „We gaan bekijken of plaatsing van kleinere apparatuur mogelijk is, zoals ook in buurtbus sen wordt gebruikt. Breskens-Brug- ge moet absoluut blijven." Het is overigens onduidelijk wanneer de strippenkaart in Zeeland voorgoed door de ov-chipkaart wordt ver vangen. De planning was gericht op mei. Dit staat op losse schroe ven door de discussie over de frau degevoeligheid van de kaart. behouden. „De ambassadeur van Ghana is hier laatst geweest", ver telt Van den Berg. „Die heeft er tien gekocht, die nu dus in Afrika rondrijden. En grote, buitenlandse bedrijven zijn soms ook geïnteres seerd voor het gebruik ervan op ei gen terrein." Naast de ambulances heeft het bedrijf nog enkele hon derden Amerikaanse auto's op voorraad. Belangrijkste werk van American Car Recycling is echter de verkoop van onderdelen van Amerikaanse auto's. Het terrein van het bedrijf ('we zijn hier sinds 2003, maar zitten nu al in een te krap jasje') staat vol met restanten van wat eens trotse en vaak om vangrijke wagens waren. Vaak ont daan van hun motor en de elektro nica. „Die mogen niet nat worden, dus die slaan we binnen op", zegt Van den Berg. „De rest blijft bui ten staan en halen we eruit als we het nodig hebben." De auto's komen uit heel Europa. „Als er ergens een tje wordt platgereden, pro beren wij die te kopen", verklaart Van den Berg. „We hebben daar af spraken over met verzekerings maatschappijen. Die weten dat ze ons moéten hebben op het mo ment dat ze zo'n auto moeten op halen." De maatschappij stuurt foto's, Van den Berg doet een bod en de deal is gemaakt. „Vaak hebben we zo'n auto een paar uur na een ongeluk al gekocht." Dat moet ook wel, want de concurrentie is groot. „Als zo'n wagen op internet wordt aangeboden, is-ie zo weg." door Harmen van der Werf PHILIPPINE - Toneelvereniging Esmoreit in Philippine weet wat haar publiek wil: lachen. „We heb ben wel eens een drama op het programma gehad", herinnert pen ningmeester Eric d'Hont zich. „Toen kregen we toch veel opmer kingen. Mensen zijn een avondje uit bij ons. Ze willen dan geen heel serieus toneelstuk voorgescho teld krijgen." Esmoreit geeft dit jaar zeker ge hoor aan de wens van haar trouwe bezoekers. De toneelclub zet vijf keer een als 'vrolijke komedie' om schreven stuk op de planken: Pom pen of verzuipen. De eerste voorstel ling is morgen vanaf 19.00 uur in De Kaaie aan de Waterpoortstraat in Philippine. Al sinds september zijn de leden van Esmoreit bezig met de voorbe reidingen. „Fred De Winne, onze regisseur, kiest altijd het stuk", ver telt d'Hont. „We repeteren dan vanaf september tot december één avond in de week, vervolgens twee avonden en de week voor de eerste voorstelling elke avond. Voor de spelers is dat redelijk ver moeiend, maar we willen het echt goed doen." Met De Winne uit het Belgische Watervliet heeft Esmoreit een door de wol geverfde regisseur in huis. Hij vervult die rol al jaren bij diverse toneelverenigingen in Zeeuws-Vlaanderen en het Vlaam-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60