tijd voor een kippenkot 19 Protest tegen sloop voormalige Irish Pub Murphys afgewezen Toch geen groenstrook aan Schepenstraat RvS wijst bezwaar appartementen af Details info-avonden op website van Scoop Gitaarrockband Mamilla in The Lane Bijeenkomst stadsraad in centrum De Halle Extra fakkelen Dow bij herstart kraker Varkenshouder mag zijn bedrijf niet naar Roomspolderdijk verplaatsen donderdag 3 februari 2011 ze kijken je rustig een tijdje aan." Ook Fons D'Hert kan daar over meepraten. „Ik woon naast café 't Raedt- huys. Het kippenkot staat tegen de muur van het café. Als ze bier over de muur gooien, heb ik de volgen de dag eieren met alcohol, lekker om advocaatjes te maken. Er is bij mij in de buurt dus dikwijls bedrij vigheid, maar dat weerhoudt de vossen er niet van om langs te ko men." Hij vreest dat de overlast in maart, als de vossen volgens hem jongen krijgen, zal toenemen. „Alles wat op de grond loopt, pakken ze dan. Enfin, in de polder is al niets meer. Daarom zoeken ze het nu steeds meer binnen de bebouwde kom. Dat is het ook nog eens, hè. Ze zorgen ervoor dat andere die ren in de natuur geen kans meer hebben." De gedupeerden richtten zich tot de Partij voor Zeeland, in de hoop dat fractievoorzitter Johan Robe sin het dagelijks provinciebestuur ertoe kan bewegen om nachtelijk pluimvee hebben voorzien. foto Mark Neelemans jagen op vossen toe te staan. Af schieten is volgens hen namelijk de enige optie. „Of de provincie moet voor goede afrasteringen zor gen", zegt Herman van Hoecke. Waar de meeste pluimveehouders hun dieren nu binnen houden, is dat voor ganzenhouder Van Hoecke geen optie. „Een gans kan niet continu binnen zitten. Dan gaat hij dood van verdriet." Samen met de twintig gedu peerden wacht hij met span ning af hoe de provinciebe stuurders morgen tijdens de Sta tenvergadering op Robesins plei dooi zullen reageren. Ze gaan niet naar Middelburg, dat zou alleen maar weer extra kosten met zich meebrengen. Roger van Hoecke zocht contact met Robesin. Na tuurlijk is hij blij dat de partij iets voor de pluimveehouders wil doen, al vindt hij dat Robesin zijn vragen wel iets te zwaar heeft aan gezet. „Vandaag of morgen zijn mensen het slachtoffer, zoals in Engeland is gebeurd", schreef Ro besin. „Daar werden baby's uit hun wieg gesleurd en op afschuwe lijke wijze gedood. Waarom het provinciebestuur scherpe maatre gelen uit de weg gaat, is mij een raadsel." Van Hoecke vreest dat de referen tie aan Engeland de aandacht van de discussie afleidt. Het gaat de ge dupeerden er gewoon om dat ze weer met plezier pluimvee kun nen houden, zodat er met regel maat een heerlijk scharreleitje de pan in kan. ,Je mag best weten dat ik de laat ste tijd niet meer zo vast slaap. Als ik nog maar iets hoor, ga ik kij ken", zegt Fons Vandamme. Net als Jozef en Herman van Hoecke heeft hij één van de vossen al eens aan het werk gezien. Bij Vandam me kroop het dier door een klein luikje het kippenhok binnen. Her man van Hoecke zette zijn schijn werper in de nachtelijke uren zelfs eens op twee vossen, die op dat moment een slachtpartij aanricht ten. Roger van Hoecke hoeft nog geen dieren te missen, omdat de vossen bij zijn woning een poging tot in braak staakten. „Maar ik droom er wel over. Dat is ook niet zo gek, mijn vrouw heet De Vos. Ik weet dus wat voor sluwe streken vossen kunnen hebben. Gelukkig heeft zij mijn kop er nog net niet afgebe ten, haha!" AARDENBURG Het Sluise gemeentebestuur ziet af van de aanleg van een groenstrook in de Schepenstraat in Aardenburg. Dat heeft wethouder Jan Schaalje de bewoners dinsdag tijdens een informatiebijeenkomst beloofd. Het college luistert daarmee naar de bewoners. Die kwamen, ge steund door Nieuw Gemeentebe lang, eind vorig jaar in het geweer tegen de strook. Ze waren bang voor verlies van parkeerplaatsen. CADZAND-BAD Josef Reinartz mag zijn plannen voor een appartementencomplex aan Boulevard de Wielingen in Cad- zand-Bad ongewijzigd uitvoeren. Dat heeft de Raad van State giste ren bepaald. Omwonenden hadden geprotesteerd, onder meer omdat het gebouw niet in de omgeving zou passen, er winkels in het ge bouw komen en er te weinig par keergelegenheid zou komen. De bouw is overigens al begonnen. TERNEUZEN De drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten en de provincie houden deze maand verschillende bijeenkom sten voor inwoners van Zeeuws- Vlaanderen. Daar kunnen bezoe kers hun mening geven over de toe komst van voorzieningen in de re gio. Meer informatie over die bij eenkomsten is te vinden op de website van bureau Scoop: www.scoopzld.nl/agenda. SLUIS OOSTBURG De Zeeuwse band Mamilla staat za terdag vanaf 22 uur op het podium van blues- en rockzaal The Lane aan de Nieuwstraat in Oostburg. Het kwartet, dat inspiratie haalt uit de gitaarrock uit de jaren '70 en '80, speelt vooral eigen nummers. Dat doen ze zo goed dat ze al in het voorprogramma stonden van bands als ZZ Top, Wishbone Ash en Uriah Heep. Q www.mamilla.com AXEL De Stadsraad Axel houdt vanavond een openbare vergadering. Gebrui kelijke onderwerpen komen aan bod. Verder zijn vertegenwoordi gers van politie en gemeente aan wezig om antwoord te geven op vragen van inwoners. De raad zoekt bestuursleden; wie interesse heeft, kan zich donderdag melden. De bijeenkomst vindt plaats in cul tureel centrum De Halle en begint om 20.00 uur. TERNEUZEN Boven het Dow-terrein in Terneu- zen is vanaf vandaag, donderdag, een extra grote fakkel te zien. Kra ker 2 die vorige week vrijdag bui ten bedrijf is gesteld voor het on derhoudswerkzaamheden, wordt weer opgestart. Dit proces kan en kele dagen in beslag nemen. Het extra fakkelen is nodig om de druk op leidingen te beperken en de kra ker veilig in werking te stellen. Het voormalige pand van Irish Pub Murphys aan de Sint Annastraat in Sluis mag gewoon worden ge sloopt. Een protest daartegen van vijftien ondernemers is door de ge meente Sluis ongegrond verklaard. Het gebouw moet weg om plaats te maken voor een supermarkt van Aldi. Het Sluise gemeentebestuur heeft daar inmiddels een bouwver gunning voor afgegeven. Onderne mers in de buurt zijn niet allemaal even blij met de komst van de su permarkt. Ze willen het pand van Murphys behouden door te stellen dat het om een 'beeldbepalend ge bouw' gaat. Volgens een woord voerster van de gemeente Sluis kan dat geen reden zijn om de sloopver gunning niet te verlenen. „Alleen als een gebouw een monument is, wordt gekeken naar de beeldbepa lendheid. In dit geval mogen we al leen kijken of de veiligheid niet in het geding komt. We moeten de sloopvergunning dus wel geven." DEN HAAG - Varkenshouder A. Din- gemans uit Sluis moet zich erbij neerleggen dat hij zijn varkensbe drijf aan de Heijleweg niet mag verplaatsen naar de Roomspolder dijk. Dit blijkt uit een uitspraak van de Raad van State die gisteren bekend werd. Dingemans' schoonfamilie heeft aan de Roomspolderdijk een stuk grond. Volgens het bestemmings plan kan daar een flinke varkens houderij gebouwd worden. Toch krijgt Dingemans geen toestem ming van de gemeente en ook niet van de Raad van State waar de agrariër naartoe stapte. Sluis wil de locatie aan de Rooms polderdijk reserveren voor het op lossen van een zogeheten knel punt in de gemeente. Een veehou derij die overlast veroorzaakt of woningbouw tegenhoudt zou daar naartoe verplaatst worden. Het bedrijf dat Dingemans en zijn partner hebben aan Heilleweg is volgens de gemeente geen knel punt. „Het is een marginaal bedrijf je met twintig dieren", zegt de ge meente. De stal aan de Heilleweg is weliswaar in strijd met het be stemmingsplan maar niemand heeft er volgens Sluis last van. De Raad van State is het met de ge meente eens dat het bedrijf aan de Heilleweg geen knelpunt is. Dingemans is niet met de armen over elkaar blijven zitten en kocht terwijl de procedure bij de Raad van State liep een oude veehoude rij in Eede. Daar wil hij een biolo gisch varkensbedrijf vestigen. VIDEO Kijk naar een video over de vossen- plaag, die de gemoederen in Zuiddor- pe bezighoudt op www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1'Vossen bedreiging voor baby's' 2. Bleker mogelijk nogmaals in Hulst 3. Taxibedrijf kan lonen niet betalen TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Bergen op Zoom Goes J Koudekerk» I Krutntngen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59