18 Cafés Zelzate gaan straks eerder dicht Vos zorgt in mum van 'Bomenprotocol' moet kapruzies voorkomen Sap almanak Aanpak overlast water Bosjesweg in voorjaar 2012 donderdag 3 februari 2011 OVERLAST Schepencollege neemt maatregel door Wout Bareman zelzate - De cafés in Zelzate moe ten eerder dicht. Op die manier wil het gemeentebestuur voorko men dat drinkebroers uit de buur gemeenten, na sluitingstijd van de cafés daar, afzakken naar de kanaal gemeente. Daar zijn de meeste ho recagelegenheden - vooral in het weekeinde - nu nog tot vier uur 's nachts open. Burgemeester Jan Lonink van Ter- neuzen vindt dat Zelzate bij het treffen van maatregelen rekening moet houden met de buurgemeen ten. „Zoals wij dat hebben gedaan in ons drugsbeleid. Ik betwijfel overigens of je de schuld wel bij de buren moet leggen." Zelzate kampt al jaren met over last van (vooral) groepen jonge ren, die in het uitgaanscentrum op en om de Markt regelmatig over de schreef gaan. Dat leidde al eer der tot tijdelijke maatregelen tegen een aantal 'probleemkroegen', maar dat lijkt niet toereikend. Vo rig najaar werd, na een aantal inci denten waarbij een groep hangjon geren was betrokken, een speciale commissie geïnstalleerd, die het ge weld onder jongeren moest terug dringen. De commissie Preventie door Raymond de Frel Jeugdbeleid heeft het schepencolle ge nu onder meer geadviseerd de sluitingstijd van de horeca te ver vroegen. De cafés zouden mogelijk al om één uur 's nachts de deur moeten sluiten. Welke gevolgen dat heeft voor het cafébezoek in bijvoorbeeld buurge meente Terneuzen - en dan vooral in Sas van Gent - is nog onduide lijk. In de gemeente Terneuzen moet de horeca om drie uur 's morgens dicht. Een uur voor slui ting moet de deur al dicht, maar krijgen de bezoekers nog een uur de tijd hun glas leeg te drinken. Carlo Sandrini van café De Rijn vaart in Sas van Gent heeft niet de indruk dat veel van zijn klanten na sluitingstijd nog een afzakker nemen in Zelzate. „Ach, het zal wel eens voorkomen, maar het gaat niet om grote aantallen. Tja, gaan ze in Zelzate om één uur dicht, dan heb je wel kans dat de Zelzatenaren naar hier komen..." In Zelzate worden ook andere maatregelen voorbereid in de strijd tegen de overlast. Ouders van baldadige jongeren worden door de politie straks actief betrok ken bij de aanpak en riskeren zelfs een boete plus vergoeding van de kosten van politievervoer. Vind je het gek dat een aantal vossen Zuiddor- pe terroriseert? Het dorp ligt nota bene aan de Reynaertroute! Alle gekheid op een stokje, de hob bypluimveehouders in het dorp praten al weken over niets anders meer. Zet er zeven bij elkaar, laat het woord 'vos' vallen en in een mum van tijd waan je je in een kippenkot. Aangenaam, Herman van Hoecke (7 ganzen, 2 zwanen), Etienne La Heije (2 kippen), Roger van Hoecke (poging tot inbraak), Fons d'Hert (6 kippen, 1 haan), Harry de Mul (4 kippen), Jozef van Hoecke (4 kippen, 1 duif) en Fons Vandamme (8 kippen). Allemaal slachtoffer van sluwe vossenstre- ken. Net als zo'n dertien andere in woners van het dorp. Hoewel, echt sluw zijn de vossen niet meer te noemen. Ook op klaarlichte dag laten ze het pluim vee niet met rust. Honderddertig dieren kunnen een bezoekje van het roofdier niet meer navertellen. „Een jaar of vijf geleden heb ik voor het eerst een vos in het dorp gezien. Het was nu een jaartje rus tig, maar twee maanden geleden trof ik 's ochtends mijn oudste gans dood aan. Dat was mijn 'troe telgans', 21 jaar oud, je mag gerust stellen dat ik er verdriet van heb. Die gans was 's ochtends altijd veel vriendelijker dan ik", zegt Her man van Hoecke met een knip oog. „Die vossen worden steeds brutaler", zegt Fons Vandamme. „Ze zijn voor niemand meer bang, door Martijn de Koning draaibrug - Het zou niet nodig hoeven zijn, maar als er dan be hoefte is aan regels over het kap pen van bomen, wil Theo Buijsse wel een handje helpen met de op stelling. De inwoner van Draai brug, ook trekker van de officieuze dorpsraad Draaibruggeraat, lever de de afgelopen tijd strijd om drie bomen in zijn straat gekapt te krij gen. De hele straat is voor het ver dwijnen van die overlastgevende bomen, stelt Buijsse. De gemeente Sluis wilde er echter niet aan, 'om geen precedenten te scheppen'. Onbegrijpelijk, stelt Buijsse, die wijst op vergelijkbare situaties in de gemeente Sluis. Om zulke za- ken in de toekomst te voorkomen, heeft hij nu een 'bomenprotocol' opgesteld. Buijsse vindt dat bo men gekapt kunnen worden als voldaan wordt aan de volgende voorwaarden: ze staan niet op de lijst 'waardevolle bomen', de over last is langdurig en herhaalt zich, een meerderheid van de bewoners van de straat is voor kap én met hen kan overeenstemming bereikt worden over vervangende aan plant. Lukt dat niet allemaal, dan blijven de bomen staan. Over de invulling van precieze cij fers (bijvoorbeeld de benodigde omvang van de meerderheid) wil Buijsse graag praten met, onder an deren, gemeentebestuurders. Die moeten nog reageren. Tip? redactie@pzc.nl 'Como te llamas?', 'La cuenta por fa vor'... Veel verder dan standaard zin netjes uit de beknopte taaireisgids reikte de Spaanse taalkennis van de twee meiden-niet. Toch wisten ze zich in Zuid-Amerïka aardig te redden met wat handgeba renwoordenboekje en een brede, on schuldige glimlach. Na een wandeling bestelden ze op het terras in hun beste Spaans een si naasappelsap en een appelsap, met het woordenboek in de hand. De ober keek hen enigszins fronsend aan, maar vertrok toch richting de keuken. Enkele minuten later kwam hij weife lend terug, en zette de bestelling op tafel. Een appel en een sinaasappel. Keurig in de schil. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaar- der L. de Braai te Terneuzen d.d. 31 januari 2011 blijkt, dat ten verzoeke van Josephine Hanse, wonende te Hulst, aan Robert Steven Stark, zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vesti gingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend een afschrift van de beschikking d.d. 26 januari 2011 gegeven door de recht bank Middelburg, sector civiel recht, en waarin is bepaald dat het ouderlijk gezag over de daarin genoemde minderjarige voortaan zal worden uitgeoefend door de vrouw. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl sluiskil - De aanpak van de steeds terugkerende wateroverlast in en rond de Bosjesweg in Sluiskil be gint in het voorjaar van 2012. Dat meldde ambtenaar Luc Beeckman van de gemeente Terneuzen tij dens de jaarvergadering van de dorpsraad in Sluiskil. Bij stortbuien moet de brandweer vaak uitrukken om de overlast op de Bosjesweg weg te nemen. De gemeente bereidt dit jaar een plan voor, waarin een onderwaterber ging (voor tijdelijke^ opslag), ver vanging van een slecht functione rende terugslagklep door een schuif en twee pompen met een grote capaciteit zijn opgenomen. Uit een exploot van t.k.-gerechtsdeurwaarder L. de Braai te Terneuzen d.d. 31 januari 2011 blijkt, dat ten verzoeke van Margaretha Jacqueline Vondeling, wonende te OOST BURG, gemeente Sluis, aan Peter Brandt, zonder bekende woon- en of verblijfplaats, danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de grosse van de beschikking d.d. 10 november 2010, gegeven door de rechtbank Middelburg, sector civiel recht, in de zaak van requirante als verzoekster en gerequireerde als verweerder en bij welke beschikking (ondermeer) werd uitgesproken de echtschei ding in. het tussen partijen gesloten huwelijk. Van dit exploot kan belanghebbende een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Zeven van de twintig gedupeerden in Zuiddorpe die hun buik vol hebben van de vossen, die het regelmatig op hun

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58