Groen licht voor plan Bierkaai Hulst PZCIr Frietgeuren in oude Rabobank Gemeente krijgt 7 'Op sloopschepen wonen mensen' RAAD VAN STATE Bestemmingsplan akkoord ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 voor dienstverlening Fietsvoetveer vaart tijdelijk minder vaak Donderdag 3 februari 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harold de Puysseleijr DEN HAAG/HULST - De bouwhoog te op het terrein van het voormali ge postkantoor aan de Minderbroe dersstraat in Hulst moet beperkt blijven. Dat heeft de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State in Den Haag gisteren bepaald in haar uitspraak over het bestem mingsplan De Nieuwe Bierkaai. De raad is het eens met de Stich- mm a <- t mmm ting Bescherming Stadsgezicht en deskundigen, dat een bouwhoogte van zestien meter op de plaats van het vroegere postkantoor het sil houet van de stad aantast. De gemeente is heel tevreden met de uitspraak en moet het bestem mingsplan nu alleen voor dat ge deelte technisch aanpassen. Ook de stichting is blij en wil hierover snel met de gemeente overleggen. Plan De Nieuwe Bierkaai omvat de herinrichting van het noordweste lijk deel van de binnenstad van Hulst, met nieuwe winkels en wo ningen en de heraanleg van de middeleeuwse haven tussen de Keldermanspoort en de Vismarkt. De bezwaren tegen de verhuizing van de supermarkt (AH) aan het 's Gravenhofplein naar het terrein van de gemeentelijke stadsschuur aan de Absdaalseweg zijn door de bestuursrechter van de hand gewe zen en leiden niet tot aanpassing van het bestemmingsplan. Volgens de Raad van State zijn er voldoende waarborgen dat er een kleinere supermarkt terugkomt in de binnenstad na de verhuizing van Albert Heijn. De Stichting Be scherming Stadsgezicht Hulst boekte zoals gezegd gedeeltelijk succes met haar argumenten over de aantasting van het historische karakter van de binnenstad. Kri tiek van de stichting op de wijze waarop de procedure is gevolgd en adviezen over het bestemmings plan zijn ingewonnen, werd door de Raad echter van de hand gewe zen. De bestuursrechter vindt ver der, dat er voldoende garanties voor een goede verkeersafwikke ling in het plan zijn opgenomen. Dat de bouw van 130 nieuwe wo ningen in het plangebied voorziet in een behoefte, wordt ook door de Raad onderschreven. Met de uitspraak in de nu gevoer de bodemprocedure is de strijd over plan De Nieuwe Bierkaai na bijna zeven jaar definitief gestre den. De aanleg van de haven was al volop in voorbereiding en be gint over enkele weken. SLUISKIL - Wim Willemsen uit Sluiskil heeft de laatste dagen bijna dag en nacht gewerkt. En het is niet voor niets geweest. Hij heeft zijn planning gehaald. Van daag opent hij friettent Wimpies Friet aan het Kerkplein in Sluiskil. Willemsen heeft lef om een eigen zaak te beginnen. In veel dorpen neemt het aantal middenstanders alleen maar af Willemsen ziet de opening van zijn ffietzaak niet als een sprong in het diepe. „Ik krijg alleen maar positieve reacties", ver telt hij. En dat niet alleen. Willem sen hield dinsdagavond receptie. Het was er druk, druk, druk. Wimpies Friet zit op een strategi sche plek in het dorp, in de voor malige Rabobank direct naast de Spar-supermarkt. Sluiskil krijgt zo waar een nieuw centrum, nadat het oude zo'n vijftig jaar geleden met de kanaalverbreding in het wa ter is verdwenen. Willemsen werk te eerder als kok bij café-restaurant Dallinga in Sluiskil en de laatste ja ren bij 't Gerecht aan de Markt in Terneuzen. Een mooie bijkomstig heid voor Willemsen is dat Dallin ga een paar maanden geleden is ge stopt met frietverkoop. „Ik was an ders ook begonnen", geeft Willem sen blijk van zelfvertrouwen. Van daag is de friettent voor het eerst geopend vanaf half twaalf Wim Willemsen met dochter Destiny en zijn vrouw Desiree dinsdagavond bij de officiële opening van zijn nieuwe friettent Wimpies Friet in de voormali ge Rabobank aan het Kerkplein in Sluiskil. foto Mark Neelemans Vos zorgt voor gekakel in de kippenkotten van Zuiddorpe Wie een stukje auto zoekt van Amerikaanse makelij moet naar Axel HULST BRESKENS Het fietsvoetveer tussen Vlissin- gen en Breskens vaart volgende week volgens aangepaste dienstre geling vanwege onderhoud aan één van de schepen. Volgens Veolia is dat schip van maandag 7 tot en met maandag 14 februari uit de vaart. Vanuit Vlissingen vervallen de afvaarten van 7.20, 8.20,16.20 en 17.20 uur; vanuit Breskens die van 7.48, 8.48, 16.48 en 17.48 uur. Dins dag 15 februari wordt de gewone dienstregeling hervat. De dienstverlening van de gemeen te Hulst is in een klanttevreden- heidsonderzoek gemiddeld met een zeven beoordeeld. Ook over de klantvriendelijkheid waren de on dervraagden meer dan tevreden. Dat niet aan alle balies in de Ge meentewinkel alle producten wor den verstrekt, bleek een grote er gernis, met name op drukke mo menten. Ook het nummersysteem in de Gemeentewinkel is niet voor iedereen even duidelijk. door Raymond de Frel SLUISKIL - De bewoners van Ka- naalzicht zijn de sloopschepen in de oude kanaalarm bij Sluiskil spuugzat. Punt van discussie blijft echter of het wel sloopschepen zijn. De eigenaar van een groot aantal schepen, Marinus Verboom, zei vo rig jaar in deze krant al eens dat het de bedoeling is de schepen te verbouwen tot woonschepen. De dorpsraad kaartte de kwestie al meerdere keren aan bij de gemeen te Terneuzen en havenschap Zee land Seaports. Ook tijdens de jaar vergadering van de dorpsraad uit ten bewoners dinsdagavond hun ergernis. „In mei 1987 stond al in de krant dat de sloopschepen zou den worden weggehaald, maar ze liggen er nog steeds", foeterde een aanwezige. Een andere toehoorder wist te ver tellen dat er inmiddels op de sloop schepen wordt gewoond. Wethou der Co van Schaik van de gemeen te Terneuzen toonde begrip, maar kan verder niet veel betekenen. „We overleggen met Zeeland Seaports, maar de wetgeving maakt het niet mogelijk de sche pen weg te halen. Het lastige is de interpretatie van een sloopschip. De eigenaren denken er namelijk heel anders over. Zij spreken van opknapschepen. En opknappen? Dat kan heel lang duren."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57