afrekenen s sport 127 Driebandenteam Verbrugge verhuist van Sluiskil naar Kapelle ster Bessèges Let op! Geld lenen kost geld Vuurwerk op ZK driebanden -in eerste etappe FORD FOCUS COMFORT VANAF 18.391,- 4 jaar- O rente 199,- p.mnd. Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40. Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. donderdag 3 februari 2011 gens acht jaar. Broer Marcel luis tert vol ontzag naar de verhalen van de oudere Ronald. „Natuurlijk vind ik het jammer nooit zo'n kans gekregen te hebben. Je vraagt je wel eens afi hoever je had kun nen komen. Maar balen doe ik er niet van hoor. Ik ben heel veel bij Ronald wezen kijken en heb daar enorm van genoten," antwoordt rechtspoot Marcel, daar waar zijn broer en vader puur links zijn. Hij geniet vooral met volle teugen van de tegenwoordige tijd, waarin de beide broers het huidige eerste elf tal mede naar grote hoogtes stu wen. Af en toe bekruipt Ronald Zwager wel eens een onbehaaglijk gevoel over zijn beslissing. „Het was mijn eigen keuze om te stoppen bij RBC. Maar soms denk je wel eens 'heb ik mijn toekomst niet ver gooid toen'. Hoe was het gelopen als ik naar een andere dub was ge gaan?" Senior ziet de interne strijd bij de oudste stamhouder. „Het was ook wel erg zwaar hoor in die tijd voor Ronald. Hij studeerde in Tilburg en moest telkens heen en weer rei zen naar Roosendaal. Hij had geen eens tijd om te eten. We hebben nog geprobeerd om hem bij Wil lem 2 te laten trainen. Maar dat vonden ze bij RBC niet goed." Het voetballen is voor Ronald Zwa ger inmiddels tot een aangenaam tijdverdrijf verworden. Hij is als fi nancieel adviseur werkzaam voor de ABNAmro op Schouwen-Dui- veland. Is vorig jaar getrouwd en verwacht in juli het eerste kindje. Marcel woont nog thuis („Ik mag niet weg.") en is werkzaam in de ICT. Ook hij accepteert het voetbal intussen als hobby. Daarnaast krijgt ook het bloed van beide broers langzaamaan de kleur van dat van hun vader. Ze zitten onder meer allebei in de sponsorcommis sie en pakken steeds meer clubacti viteiten op. Om over moeder Lia maar niet te zwijgen. Zij staat al ja ren achter de bar en vervult vele hand- en spandiensten. „Ik doe het graag. Anders zit ik toch ook maar alleen thuis." kwadendamme - Het Zeeuws kam pioenschap driebanden op de klei ne tafel is nog maar amper begon nen of de spetters vliegen er vanaf Dé verrassing was de uitschakeling van een van de topfavorieten, Ton- ny van Iwaarden uit Krabbendijke. Hij werd door plaats- en clubge noot Eric Niewenhuyse na een ij zingwekkende driesetter geklopt. Ook Rinus en Kimmo Pankow, Wim de Kok, Martin Steketee, Bram de Waard, Eddy Hoondert, Richard de Bruin en Arjo Hollestel- le plaatsten zich voor de achtste fi nales. Laatstgenoemde ondervond hevige tegenstand van Theo Freyzer uit Clinge maar won dank zij het hoogste gemiddelde tot nu toe: 1.200. kapelle - Zuid-Beveland keert te rug op de kaart van het topdrie banden. Met ingang van volgend seizoen speelt het team van Gara ge Verbrugge/Hyundai niet meer in Sluiskil, maar in De Vroone in Kapelle. Gisteravond werden daartoe de contracten ondertekend. Het team dat momenteel rodelantaarndra ger is in de eredivisie, krijgt wel een andere naam. Welke dat is, is nog niet bekend. Dat hangt af van de sponsors, die nog moeten wor den aangetrokken. Garage Verbrugge blijft de Zeeuws-Vlaamse teams sponso ren, waaronder Delta/Fast dat in de top van de eredivisie mee draait. Verbrugge/Hyundai is een van de teams die onder de vlag van de Stichting Promotie Drie banden Zeeland (SDZ) spelen. Ze hebben Hotel Dallinga in Sluiskil als thuishaven, maar daar wordt het te druk. Martin Spoormans speelt volgend seizoen in Kapelle. Om het driebanden ook buiten Zeeuws-Vlaanderen te promoten, werd voor het team onderdak el ders in Zeeland gezocht. De ge meente Kapelle en De Vroone had den interesse. Namens SDZ zette voorzitter Meerten Dallinga zijn handtekening onder een contract, namens De Vroone exploitant José van Rijsbergen. De accommo datie moet nog wel aangepast wor den. Binnenkort wordt er ver bouwd. Daarmee keert het top-drieban- den terug in de regio waar het ooit beginnen is.-Zo'n twintig jaar gele den bouwde de familie Nicodem vanuit Goes aan sterke Zeeuwse driebandenteams. Later verhuis den de teams naar Sluiskil. Het team dat straks in Kapelle gaat spelen ziet er waarschijnlijk net zo uit als nu, met Ron Daniëls, Kees Wittens, Martin Spoormans en Henk Habraken. Het staat na vijftien van de 22 wed strijden met acht punten onder aan in de eredivisie. Mocht het de graderen dan probeert het zo snel mogelijk weer terug te keren op het hoogste niveau van Nederland. middelburg - Johnny Hoogerland is in de eerste etappe van de Ster van Bessèges als 23e geëindigd. De wielrenner uit Yerseke maakte lan ge tijd deel uit van een kopgroep van vier, maar werden veertig kilo meter voor de finish gegrepen door het eerste deel van het pelo ton. De kopgroep ontstond na vijftig ki lometer. Naast Hoogerland (Vacan- soleil) maakten daar Daniel Diaz (La Pomme Marseille), Steven Van Vooren (TopsportVlaanderen) en Laszlo Bodrogi (Team Type 1) deel van'uit. De etappe eindigde in de straten van het Zuid-Franse Bellegarde in een massasprint, die gewonnen werd door de Wit-Rus Yauheni Hutarovich. De Fransman Antho ny Ravard werd tweede, Hooger- lands ploeggenoot Björn Leuke mans derde. De Ster van Bessèges telt vijf etap pes en duurt tot en met zondag. De Ford Focus blijft toonaangevend in zijn klasse. Naast onovertroffen rijeigenschappen en schitterend kinetic Design is er namelijk zoveel meer. Zoals de zeer complete standaarduitrusting met ABS, ESP en 6 airbags voor extra veiligheid. En dat alles voor een heel scherpe prijs. Daarbovenop profiteert u bij de Focus Comfort van een financiering met 0% rente gedurende een unieke periode van 4 jaar. Zo begint Ford het nieuwe jaar meteen goed met een prijs-kwaliteitverhouding waar u niet om heen kunt. Zorg ook voor een goede start. Overtuig uzelf van de Ford Focus Comfort bij de Ford dealer. Deze nettopri]sIs Inclusief 1.000- inrullpremle. FOCUS STYLE PAKKET: 16 inch 5-spaaks lichtmetalen velgen Achterspoiler (5-deurs) Mistlampen vóór Premium midden console inclusief middenarmsteun Stoelbekleding zwart/zilver inclusief lendensteunverstelling aan de bestüurderszijde Vloermatten vóór L3503 NU VOOR 500,- Feel the difference Alle bedragen in euro's. Prijzen zijn incl BTW/BPM. exd kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven Wijzigingen voorbehouden Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties Gemiddeld brandstofverbruik en C02-uitstoot: km/liter: 10,1-26,3; liter/100 km: 3,8-9,9; C02 gr/km: 99-235.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55