261 sport Het gele bloed van de familie 1 Groene Ster neemt een voorschot op de titel Mare Riemens stopt met wedstrijdsport Thomas de Ridder (24) trainer SKNWK KNVB verlengt competitie met week Hardlopen voor goed doel in Oostkapelle VOETBAL Sport zit in de genen, wordt vaak gezegd. Dit anders. Wekelijks zet de PZC sport sportgen wordt overgegeven van generatie op familieleden in de schijnwerpers. V generatie. Op Schouwen-Duiveland is dat niet voetbalfamilie Zwager. donderdag 3 februari 2011 MIDDELBURG Triatleet Mare Riemens zet na de negende editie van de Zeeuwse Kustmarathon (1 oktober) een punt achter de wedstrijdsport. De dan 41-jarige Middelburger kampt al lange tijd met knieklach ten en denkt dat hij aan het eind van zijn fysieke vermogens zit Riemens zet tot oktober nog één keer alles op alles en gaat het daar na rustig aan doen. De laatste jaren was hij goed op dreef, getuige zijn vele ereplaatsen bij de mannen 40+in grote wedstrijden. NIEUWERKERK Thomas de Ridder is volgend sei zoen trainer van voetbalclub SKNWK. De 24-jarige De Ridder de buteert daarmee als hoofdtrainer van een club. Hij is momenteel voor het derde jaar assistent-trainer bij Duiveland, waar hij samenwerkt met Henk Schouten. Bij zaterdag-derdeklas ser SKNWK wordt De Ridder de opvolger van Gerard Olijhoek. SKNWK neemt na elf van de 22 wedstrijden de laatste plaats in met zeven punten. MIDDELBURG De KNVB heeft in verband met de vele afgelastingen en de daardoor ontstane achterstallige wedstrijden in het amateurvoetbal besloten om de competitie van alle poules die op schema 12 spelen met een week te verlengen. Het gaat om wedstrijden die in het district Zuid 1 worden gespeeld. Dit betekent dat de laatste speeldag valt in het weekeinde van 14/15 mei. De nieuwe, aangepaste speel dagenkalender is te vinden op de website van de KNVB. MIDDELBURG Hans Corbijn organiseert ook dit jaar weer een hardloopwedstrijd waarvan de volledige opbrengst naar de Leprastichting gaat. De Lepraloop staat voor komende zaterdag op het programma. Het is de derde keer dat deze wed strijd wordt gehouden in de bos sen bij Oostkapelle. De start van de Lepraloop is om 14.00 uur. Er worden maximaal 4 ronden van 2.5 kilometer gelopen. Inschrijven en start is bij parkeer terrein Lage Duintjes aan de Strandweg te Oostkapelle. SPORTSTELLING Omdat Ajax en PSV hun topspelers verkopen wordt FC Twente kam pioen. Stem op pzc.nl/sport STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto s door Barry van der Hooft vlissingen - Dat het even grim mig en zelfs behoorlijk onvriende lijk was geworden, werd gister avond in Vlissingen snel vergeten. Voor de zaalvoetballers van Groe ne Ster telde alleen het resultaat te gen RKTW. De directe concur rent werd met 5-4 aan de kant ge zet, waardoor de Walcherse forma tie alleen koploper werd. Drie pun ten voorsprong, nog acht wedstrij den te gaan; de vierde promotie op rij lijkt binnen handbereik. De driehonderd toeschouwers in sporthal Baskensburg werden niet zo verwend als in de voorgaande bekerduels met TPP uit Rotterdam en het Brabantse CFE Ciba/VDL Groep. Het duel met RKTW had veel minder opwindende momen ten, maar bleef door het scorever loop wel tot de laatste seconde spannend. De Tilburgers wezen vervolgens naar de scheidsrechter, de thuisploeg slaakte een zucht van opluchting en vierde een be scheiden feestje. Duidelijk was wel dat door de nip te overwinning een hoop span ning van de spelers afviel. „We staan nu drie punten los, dat voelt als een beetje speling", zei Salim Ben Sellam. „Toch blijven we van week tot week leven, want er ko men nog genoeg moeilijke wed strijden aan." Alles is gericht op het volgende doel: promoveren naar de eredivi sie, het op één na hoogste niveau van Nederland. Ben Sellam: „Het zaalvoetbal leeft zo enorm in deze groep. Natuurlijk komt dat ook door onze huidige positie. Op het veld zou ik hetzelfde hebben. Als je dan tegen de concurrent speelt, komen er ook emoties los." De groep vrienden wil samen naar een hoger niveau. Maar wat als er ineens interesse is van hoger spe lende teams? „Dan denk ik dat we toch gewoon bij elkaar blijven", vertelde Ben Sellam. „We zijn hier vier jaar geleden samen aan begon nen. Dat kun je niet zomaar losla ten." Etienne Mallie denkt er het zelfde over. De aanvaller komt vrij wel zeker voor een lastige keuze te staan. Op het veld speelt hij bij za terdag-hoofdklasser Kloetinge, waar ze liever niet zien dat hij op vrijdagavond zaalvoetbalt. „En als we promoveren, moeten we van de KNVB de thuiswedstrijden ook op vrijdag gaan spelen. Dan is het dus iedere vrijdag en wordt het nog iets zwaarder. Ik moet daarom nog eens goed gaan nadenken over wat ik ga doen." Mallie was tegen RKTW twee keer trefzeker, Said Bouzambou maakte de overige drie treffers. Groene Ster verzuimde in de slot fase de manmeersituaties fatsoen lijk uit te spelen. Mallie: „Het ont brak aan scherpte en vorm." Dan, met een knipoog: „Hoe zeggen ze dat ook alweer? Als je slechte wed strijden wint word je kampioen?" door Ben Hameeteman OOSTERLAND - - Hij heeft geluk. Mister Duiveland Kees Zwager zag onder een gunstig gesternte het le venslicht: 1949. Dit rechtvaardigt namelijk nog net een vervroegde uittreding. Een jaar later geboren en de gas- en watermonteur had momenteel nog elke ochtend met de broodtrommel in de weer ge moeten. Delta doet het na 36 jaar voortaan echter zonder de eminen te 'gele kraai'. Door het vervroegde pensioen heeft Kees Zwager (61) alle tijd van de wereld. Om niet in een gat te vallen is hij aan het klussen ge slagen. In de Oosterlandse woning is de afgelopen weken ondermeer een spiksplinternieuwe keuken verrezen. „Laten we daar maar gaan zitten. Er hangt hier nog geen lamp zoals je ziet, ik ben nog niet helemaal klaar. Kijk in die stoel zit je precies in het licht." De beide zonen Ronald (27) en Marcel (24) zijn al eerder in het comfortabele bankstel neergestre ken. Hun moeder Lia (55) zoekt een strategisch plekje voor de open haard. Startklaar om fotoboeken te pakken, koffie te zetten, limonade in te schenken, de deurbel te be antwoorden en meer van dat soort dingen. Alsof ze van tevoren wist wat er komen zou. Want 'wanneer was het ook alweer Lia toen we kampioen werden en pro moveerde naar de eerste klasse?' „Oh ja, ik weet het weer. Het was in 1980 tegen DFS. Ik moest de an dere dag examen doen, dat is waar ook. Een pijn in mijn kop dat ik had," lacht Kees. Dertig jaar later klopt er nog im mer geel bloed door de aderen van Zwager senior. „Er wordt regelma tig voor hem gebeld, maar als ik zeg dat hij er niet is, weten ze al waar ze Kees wel kunnen vinden. Op de club," zegt vrouwlief Kees Zwager is al 52 jaar lid van Duiveland en nog bijna dagelijks te vinden op het Oostersportpark. mmmmamBemmmmsm^ismKSKaÊuaaKisssss foto Dirk-Jan Gjeltema twee zonen al helemaal into voet bal. Ronald Zwager begon op zijn vierde en schopte het op zijn tien de jaar zelfs tot een opleiding bij de betaalde voetbalorganisatie RBC. „in die tijd ging ik naar school, eten, met het busje naar Roosen daal, voetballen en slapen," herin nert Ronald zijn jonge jaren. „Ik kwam nooit op het dorp. Maar het was wel wat ik graag deed." Het Brabantse avontuur duurde vervol- Niet meer als voetballer natuurlijk. De watervlugge linksbuiten van weleer speelde 775 wedstrijden voor de geel-zwarte club en hing in 1992 zijn kicks definitief aan de wilgen. Ondertussen waren de De familie Zwager, met links Ronald en rechts Marcel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54