2 o zeeland Bardame zag er prachtig uit voor een GEVRAAGD: KUNST EN ANTIEK HUISNAAM Schouwen-Duiveland kent veel huizen en boten met bijzondere namen. In deze wekelijkse serie worden ze belicht. City Corner Katsenaar loopt 40 wandeltochten donderdag 3 februari 2011 Het horecabedrijf, bestaande uit café, restaurant en dancing, dat Rita de Koning-Maas en haar inmiddels overleden man Chris jarenlang runden in het Rotter damse centrum heette City CornerRita nam het schild met die naam er op mee naar Sirjansland. door Marijke Vael De tekst op de houten woning doet onmiddel lijk denken aan het Zeeuws meisje in de margarinereclamespot. Maar daar heeft deze huisnaam niets mee te maken benadrukt Rita de Ko ning-Maas uit Sirjansland. „Er staat 'Geen centje te veel hoor!'. Dat 'hoor' met een uitroepteken is typisch Rotterdams. Dat zeggen ze daar te pas en te onpas. Ja, hoor! Nee, hoor! Dat is echt Rotter dams." Rita kan het weten, want zij werd 70 jaar geleden geboren in de Maasstad en runde daar jarenlang met echtgenoot Chris de Koning horecabedrijf City Corner, een be grip in Rotterdam. „Het omvatte acht etalages en een vloeropper vlakte van 880 vierkante meter. We hadden vijf dagen per week 's avonds levende muziek," straalt Ri ta. „Feesten, muziek, stijldansen en omgaan met mensen. Dat is al tijd mijn lust en leven geweest." Omdat ze als gastvrouw en barda me het visitekaartje was van City Corner wilde Rita er altijd prach tig uitzien en steeds anders. „Ik waste en verkleedde me vroeger drie keer per dag. 's Morgens trok ik wat eenvoudigs aan om de toilet ten schoon te maken. Daarna iets moois voor de mensen die kwa men lunchen en koffie drinken. En iedere avond droeg ik een prachtige jurk voor de feestelijke dansavond." Omdat Rita niet steeds dezelfde kleding aan wilde had zij een gro te garderobe, die regelmatig werd aangevuld. „Maar ik wilde daar niet te veel geld aan uitgeven. Daar om vond ik het een sport om er via koopjes altijd mooi uit te zien. Gelukkig had ik mijn figuur mee. Ik kreeg bij wijze van spreken nog complimenten wanneer ik een ju ten zak droeg." Dat bracht haar trotse echtgenoot er toe om aan de lovende opmer kingen van klanten regelmatig de - opmerking: 'En geen centje te veel hoor!' toe te voegen. Een uitspraak die op verzoek van Rita werd aan gebracht op het huis dat het stel in 1983 in Sirjansland kocht. „Heel bij zonder voor ons want het was ons eerste koophuis." Rita en Chris, die meestal werkten van 's morgens vroeg tot 2 a 5 uur 's nachts, namen die stap omdat ze steeds sterker verlangden naar rust. „In de krant zagen we de ad vertentie waarin dit huis te koop werd aangeboden. Het was vlak bij de Grevelingendam waar we wel eens gingen vissen." De rust en stil te in het dorp die ze tegen kwa men op de zondag dat zij een 'rondje Sirjansland' liepen, schrik te Rita en Chris niet af Integen deel. „Dat was waarnaar we ver langden." Ook de Finse woning zelf viel di rect in de smaak. „Chris hield van hout. Ieder plankje dat hij vond nam hij mee om wat van te ma ken." Tot die werkstukken beho ren het huisnaambord en het wa pen van Sirjansland op de voorge vel van het pand, waar Rita tegen woordig woont met haar vriend Jan Spoel. Want echtgenoot Chris begon steeds meer te sukkelen met zijn gezondheid, nadat ze in GOES - Katsenaar Jan Schuurman Hess, 54 jaar, docent en publicist, begint vanmorgen aan een regime waarin hij de komende twee jaar elke donderdag en vrijdag een voet tocht door Nederland maakt. Hij doet dat met Anne Dorst voor het wetenschappelijk bureau van de PvdA, de Wiardi Beekman Stichting. Zij zoeken naar socialis me en solidariteit in Nederland. Er zijn veertig routes uitgezet. Van daag loopt hij van Kats naar Kapel- Ie. Morgen gaat hij verder naar Ril land. Schuurman is te volgen via www.voettochtvanjan.nl. Rita de Koning-Maas met vriend Jan Spoel voor hun Finse woning. foto Dirk-Jan Gjeltema ZEEUWS VEILINGHUIS VOOR 0NZE V°LGENDE VEILINGEN De markt voor kwaliteit is momenteel erg sterk. Met name op het gebied van Chinees antiek (porselein, snijwerk, etc.) worden regelmatig veilingrecords gebroken. Door onze internationale klantenkring kunt u hiervan profiteren! Taxatie en inname: maandag t/m vrijdag, op afspraak. Tel. 0118 - 650 680 STUUR UW TIPS NAAR: schouwen-duiveland@pzc.nl Eén centrale herdenking van de Wa tersnoodramp is genoeg. Reageer op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland. CULTUUR DICHTBIJ Verslaggevers Esme Soesman en Ali Pankow beschrijven hun ervaringen met kunst en cultuur in de regio. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. UW MENING TELT Herengracht 74 4331 PX Middelburg j www.zeeuwsveilingliuis.nl info(^zeeuwsveilinghuis.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50