richten lens op mooiste stekjes 'Tijdelijk exposities in paviljoen Britannia' Reisverhaal voor vrouwenvereniging Politie zoekt getuigen van brand treincoupé Fototentoonstelling Jan en Riet Elen SGP-campagnetour doet Nieuwerkerk aan donderdag 3 februari 2011 door Maurits Sep VLISSINGEN - Het paviljoen van ho tel Britannia wordt mogelijk een tijdelijke expositieruimte. Wethou der Piet Polderman van Vlissingen laat uitzoeken of dat kan, wat het kost om het paviljoen veilig toe gankelijk te maken en hoe de in vesteringen terugverdiend kunnen worden. De Bond Heemschut heeft er dins dag nogmaals bij de gemeente Vlis singen op aangedrongen dat die het paviljoen snel laat restaureren, maar de gemeente voelt daar niks voor. „Wij beschouwen het pavil joen als de kers op de taart van het hotel", zegt wethouder Polder man. Hij houdt daarom vast aan de opzet dat het hotel en het pavil joen als geheel worden opgeknapt en dat de projectontwikkelaar die dat gaat doen, ook zorgt voor een exploitant. „Het paviljoen is eigen lijk de lokker voor het hotel." Maar als het paviljoen lang leeg staat, wordt het er kwalitatief niet beter op, beseft hij. Daarom be kijkt hij de mogelijkheid van een tijdelijk gebruik voor pakweg twee tot drie jaar. „Geen horeca, want dat vergt dure aanpassingen voor een korte tijd. Maar bijvoorbeeld _wel een expositieruimte. Dan hoe ven we niet zo veel kosten te ma ken", verklaart de wethouder. Polderman wil bovendien voorko men dat de gemeente er geld op moet toeleggen. BURGH-HAAMSTEDE Gaziëlla Wobben geeft dinsdagmi- dag 8 februari voor de Vereniging Vrouwen van Schouwen een po- werpoint presentatie over haar thuisland Italië. Zij neemt de belangstellenden daar in mee op een reis rond de steden van Sicilië, de muziek en eetge woonten van de streek. Wobben is docent Italiaans. De bijeenkomst wordt gehouden in dorpshuis De Schutse en begint om 14.00 uur. GOES en Marleen Appel foto Dirk-Jan Gjeltema De politie zoekt mensen die iets weten over een brand die donder dagnacht tussen half één en kwart voor één woedde in de trein tus sen Goes en Vlissingen. Er is een coupé uitgebrand, de schade is groot. De treinconducteur zag na vertrek van station Goes, rond 00.22 uur, in de trein een man met lang grijs haar die kranten in zijn hand had. De politie wil met hem spreken. De spoorwegpolitie Rot terdam is te bellen op 010-2433300. OUDDORP Jan Elen en Riet Elen-Doorduyn ex poseren vanaf maandag 7 maart hun foto's in het gemeentehuis in Goedereede. De tentoonstelling kreeg als titel 'Kleurensymfonie'. Burgemeester Ger van de Velde opent maandagavond om 20.00 uur deze expositie. De foto's van het echtpaar -Elen-Doorduyn uit Spijkenisse zijn daar tot woensdag 6 april te zien tij dens de openingsuren van het ge meentehuis. Zeepeduinen Wandelen op een grauwe namiddag kan best mooi zijn. www.pzc.nl/buutekieke EN VERDER Bekijk ook eens de andere weblogs op de site van de PZC. www.pzc.nl/blogs TIPS? schouwen-duiveland@pzc.nl NIEUWERKERK De SGP statenfractie is vanavond op bezoek in Nieuwerkerk. Lijst trekker George van Heukelom en huidig fractievoorzitter Goos Roe land discussiëren met de aanwezi gen over verschillende thema's, zo als vergrijzing, leefbaarheid, de noord-zuidverbinding, landbouw en openbaar vervoer. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Salem, Molenstraat 15 Nieuwerkerk, aanvang 19.30 uur. 1 Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49