PZCI t Hiswa: havens moeten commercieel SCH0UWEN-DU1VELAND 18 en 19 20 en 21 WATERSPORT Gemeente geeft voorkeur aan verenigingen als exploitant Geen vergunning bouw van silo 'Verstoren lepelaars niet in strijd met wet' Politie zoekt getuigen van brand treincoupé almanak Zwanenkoppels spreken tot de verbeelding Donderdag 3 februari 2011 Fotobloggers richten lens op de mooiste Zeeuwse plekjes Finse woning kreeg naam die oorsprong vond in Rotterdam Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Hiswa, de brancheorga nisatie voor de watersport, wil dat te privatiseren jachthavens op Schouwen-Duiveland in commer ciële handen komen, Hiswa wil van de gemeente weten waarom die de haven van Scharendijke wil overdoen aan de watersportvereni ging- Via een beroep op de wet Open baarheid van Bestuur heeft Hiswa geprobeerd de argumenten hier voor bij de gemeente boven water te krijgen. Dat verzoek is afgewe zen. Hiswa tekent hiertegen be zwaar aan. „We hebben een deel van de opge vraagde documenten gehad. Onze advocaat bestudeert ze. Maar de ge meente gaat niet inhoudelijk in op de door haar gemaakte keuze", zegt Lizet Baars, beleidsmedewer ker branchebelangen van Hiswa. Volgens haar moet de gemeente dat in het kader van eerlijke con currentie en het streven naar trans parantie echter wel doen. „De ge meente zegt dat de huurder het eerste recht van kopen heeft. Wij vragen ons af of dat wel terecht en volgens de wet is." Hiswa stelt zich op het standpunt dat het beter voor de werkgelegen heid, de lokale economie en het in komend toerisme is, als een onder nemer de haven van Scharendijke exploiteert. In 2007 liet Marina Port Zélande blijken interesse te hebben in deze jachthaven. Wethouder Ad Verseput gaat niet in op de economische motieven van Hiswa: „Dat de watersportver eniging in aanmerking komt voor overname van de haven is door de gemeenteraad besloten. Wij heb ben daarom geen behoefte aan an dere partijen. Het staat Hiswa ove rigens vrij tegen dit besluit be zwaar te maken." Verseput zegt verder alle openbaar heid te hebben betracht. „Voor zo ver ik weet, heeft Hiswa inmiddels alle gegevens." Volgens hem wordt het bezwaar van Hiswa te gen het niet vrijgeven van de infor matie eind deze maand behandeld door de gemeentelijke Bezwaren- commissie. De gemeente Schouwen-Duive land ziet geen mogelijkheden voor een gezonde exploitatie van haar jachthavens en wil ze daarom af stoten. Die van Scharendijke en Brouwershaven staan als eerste in de etalage. Beide lokale watersport verenigingen hebben wel oren naar overname. NIEUWERKERK - Her en der op de akkers op Schouwen-Duiveland zijn ze neergestreken: zwanen, zoals onder meer in de buurt van Nieuwerkerk. In talrijke koppels trekken ze de aandacht van voorbijgangers. De vogels ver toeven in deze periode van het jaar tot onge veer eind maart graag op de akkers en het grasland. Zwanenkoppels spreken vaak tot de verbeel ding. Zwanen zijn immers monogaam. Een mannetje en vrouwtje, die een paar vormen, blijven hun hele leven bij elkaar. Volgens een NIEUWERKERK De gemeente weigert mee te wer ken aan de bouw van een sleufsilo en een mestsilo aan de Stolpweg in Nieuwerkerk. Het verzoek is in strijd met het bestemmingsplan. Op het adres zijn twee intensieve veehouderijen gevestigd, terwijl er volgens het bestemmingsplan maar een mag staan. De gemeente is tegen uitbreiding van het aantal intensieve veehouderijen. MIDDELBURG De minister van Landbouw heeft terecht niet opgetreden tegen Zee land Seaports wegens het versto ren van een kolonie lepelaars en vernieling van nesten. Dat heeft de rechtbank bepaald. De Koninklijke Natuurhistorische Vereniging had om handhaving gevraagd, maar de rechter vindt dat buiten het broed- seizoen geen beroep kan worden gedaan op de Flora- en faunawet. GOES GOES - De politie zoekt mensen die iets weten over een brand in een trein op de lijn Goes-Vlissingen tus sen 0.30 en 0.45 uur donder dagnacht 27 januari. Er is een coupé uitgebrand, de schade is groot. De conducteur zag na ver trek uit Goes een man met lang grijs haar die kranten bij zich had. De spoorwegpolitie Rotterdam wil hem spreken: 010-2433300. overlevering zorgt een zwanenveer die in het hoofdkussen van een man wordt genaaid er voor dat deze zijn eega altijd trouw blijft. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl 'Como te llamas?', 'La cuenta por fa vor'... Veel verder dan standaard zin netjes uit de beknopte taaireisgids reikte de Spaanse taalkennis van de twee meiden niet. Toch wisten ze zich in Zuid-Amerika aardig te redden met wat handgeba ren, woordenboekje en een brede, on schuldige glimlach. Na een wandeling bestelden ze op het terras in hun beste Spaans een si naasappelsap en een appelsap, met het woordenboek in de hand. De ober keek hen enigszins fronsend aan, maar vertrok toch richting de keuken. Enkele minuten later kwam hij weife lend terug, en zette de bestelling op tafel. Een appel en een sinaasappel. Keurig in de schil.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47