mooiste stekjes Zeg 'vos' en je hebt al snel een kippenkot 2 maart PLAAG Pluimveehouders in Zuiddorpe vrezen voor hun dieren Extra fakkelen Dow bij herstart kraker 'Tijdelijk exposities in paviljoen Britannia' Slordig geparkeerde fietsen bij station weg Soroptimisten werven museumvriendinnen Kies Provinciale Statei www.zeelandstemt.nl Arjan Beekman donderdag 3 februari 2011 door Raymond de Frel Vind je het gek dat een aantal vossen Zuiddor pe terroriseert? Het dorp ligt nota bene aan de Reynaertroute! Alle gekheid op een stokje, de hob bypluimveehouders in het dorp praten al weken over niets anders meer. Zet er zeven bij elkaar, laat hét woord 'vos' vallen en in een mum van tijd waan je je in een kippenkot. Aangenaam, Herman van Hoecke (7 ganzen, 2 zwanen), Etienne La Heije (2 kippen), Roger van Hoecke (poging tot inbraak), Fons d'Hert (6 kippen, 1 haan), Harry de Mul (4 kippen), Jozef van Hoecke (4 kippen, 1 duif) en Fons Vandamme (8 kippen). Allemaal slachtoffer van sluwe vossenstre- ken. Net als zo'n dertien andere in woners van het dorp. Hoewel, echt sluw zijn de vossen niet meer te noemen. Ook op klaarlichte dag laten ze het pluim vee niet met rust. Honderddertig dieren kunnen een bezoekje van het roofdier niet meer navertellen. „Een jaar of vijf geleden heb ik voor het eerst een vos in het dorp gezien. Het was nu een jaartje rus tig, maar twee maanden geleden trof ik 's ochtends mijn oudste gans dood aan. Dat was mijn 'troe telgans', 21 jaar oud, je mag gerust stellen dat ik er verdriet van heb. Die gans was 's ochtends altijd veel vriendelijker dan ik", zegt Her man van Hoecke met een knip oog. „Die vossen worden steeds brutaler", zegt Fons Vandamme. „Ze zijn voor niemand meer bang, ze kijken je rustig een tijdje aan." Ook Fons D'Hert kan daar over meepraten. „Ik woon naast café 't Raedthuys. Het kippenkot staat te gen de muur van het café. Als ze bier over de muur gooien, heb ik de volgende dag eieren met alco hol, lekker om advocaatjes te ma ken. Er is bij mij in de buurt dus dikwijls bedrijvigheid, maar dat weerhoudt de vossen er niet van om langs te komen." Hij vreest dat de overlast in maart, als de vossen volgens hem jongen krijgen, zal toenemen. „Alles wat op de grond loopt, pakken ze dan. Enfin, in de polder is al niets meer. Daarom zoeken ze het nu steeds meer binnen de bebouwde kom. Dat is het ook nog eens, hè. Ze zorgen ervoor dat andere die ren in de natuur geen kans meer hebben." De gedupeerden richtten zich tot de Partij voor Zee land, in de hoop dat frac tievoorzitter Johan Robesin het da gelijks provinciebestuur ertoe kan bewegen om nachtelijk jagen op vossen toe te staan. Afschieten is volgens hen namelijk de enige op tie. „Of de provincie moet voor goede afrasteringen zorgen", zegt Herman van Hoecke. Waar de meeste pluimveehouders hun dieren nu binnen houden, is dat voor ganzenhouder Van Hoecke geen optie. „Een gans kan niet continu -binnen zitten. Dan gaat hij dood van verdriet." Samen met de twintig gedu peerden wacht hij met span ning af hoe de provinciebe stuurders morgen tijdens de Sta tenvergadering op Robesins plei dooi zullen reageren. Ze gaan niet naar Middelburg, dat zou alleen maar weer extra kosten met zich meebrengen. Roger van Hoecke zocht contact met Robesin. Na tuurlijk is hij blij dat de partij iets voor de pluimveehouders wil doen, al vindt hij dat Robesin zijn vragen wel iets te zwaar heeft aan gezet. „Vandaag of morgen zijn mensen het slachtoffer, zoals in Engeland is gebeurd", schreef Ro besin. „Daar werden baby's uit hun wieg gesleurd en op afschuwe lijke wijze gedood. Waarom het provinciebestuur scherpe maatre gelen uit de weg gaat, is mij-een raadsel." Van Hoecke vreest dat de referentie aan Engeland de aan dacht van de discussie afleidt. Het gaat de gedupeerden er gewoon om dat ze weer met plezier pluim vee kunnen houden, zodat er met regelmaat een heerlijk scharreleitje de pan in kan. TERNEUZEN Boven het Dow-terrein in Terneu- zen is vanaf vandaag, donderdag, een extra grote fakkel te zien. Kra ker 2 die vorige week vrijdag bui ten bedrijf is gesteld voor het on derhoudswerkzaamheden, wordt weer opgestart Dit proces kan enkele dagen in be slag nemen. Het extra fakkelen is nodig om de druk op leidingen te beperken en de kraker veilig in werking te stellen. VLISSINGEN Het paviljoen van hotel Britannia wordt mogelijk een tijdelijke expo sitieruimte. De gemeente Vlissin- gen laat uitzoeken of dat kan, wat het kost en hoe de investeringen te rugverdiend kunnen worden. De Bond Heemschut heeft dinsdag bij de'gemeente Vlissingen op snel le restauratie aangedronden. MIDDELBURG De gemeente Middelburg en de NS kondigen gaan maandag 14 februa ri op het NS-station fietsen wegha len die niet tussen de fietsenbeu- gels staan. De her en der neergezet te fietsen zorgen voor veel hinder. Eigenaren van wie de fiets verwij derd is, kunnen die ophalen tegen contante betaling van 15 euro en op vertoon van legitimatiebewijs en passende fietssleutel bij Gered Gereedschap in Middelburg. GOES Soroptimistenclub De Bevelanden werft, bezorgd om de toekomst van het Historisch Museum De Be landen in Goes, vriendinnen voor het museum. Op 8 maart, Interna tionale Vrouwendag, worden na men en een geldbedrag bekend ge maakt. Wie vriendin wil worden belt: 0113-230040. De Christenunie staat voor betrouwbare politiek gebaseerd op Bijbelse waarden. Wij staan voor behoud van de Zeeuwse rust en ruimte met een economische ontwikkeling die past bij Zeeland, Lijsttrekker Christenunie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41