richten lens op Zeeuwse fotobloggers 201 zeeland GEVRAAGD: KUNST EN ANTIEK Bus Breskens-Brugge blijft rijden donderdag 3 februari 2011 B BRESKENS - De lijnbus tussen Bres- kens en Brugge blijft rijden. Pro vinciaal bestuurder George van Heukelom geeft die verzekering. Over de toekomst van de grens overschrijdende busverbindingen ontstond vorige week onrust. PvdA-fracties wisten te melden dat de Vlaamse vervoerder De Lijn geen apparatuur voor de ov-chip- kaart in de bussen wil plaatsen. Dat zou bij de invoering van de chipkaart in Zeeland het einde van de buslijn betekenen. Van Heukelom denkt dat De Lijn kleinere apparaten wel wil. door Esme Soesman De één is gek op men sen, de ander heeft vooral iets met natuur. Sjoerd de Jong en Mar leen Appel uit Oosterland trekken er met enige regelmaat op uit om scherp te stellen op hun favoriete thema's. Een selectie van de door dit twee tal gemaakte prenten is op Zee- landFoto te zien. Sinds de start van dit fotoblog hebben Appel en De Jong rond de 1400 foto's gepu bliceerd. Gemiddeld trekt de websi te tussen de 100 en 150 bezoekers per dag. „Het leukeris dat je het goed merkt als het toeristensei zoen weer begint. Dan neemt het aantal bezoekers toe. En je ziet dan ook dat meer Duitsers de site bezoeken", zegt De Jong. Hij legt vooral mensen vast. Zijn vrouw Marleen heeft een sterke voorkeur voor landschappen en natuur. „De weidsheid van een landschap; dat vind ik zo mooi. Zó perfect. Dan vind ik het zelfs jam mer als er een mens in beeld loopt", licht Appel toe. De twee amateurfotografen heb ben zo ongeveer standaard hun ca mera bij zich. Daarom wordt Zee- landFoto in hoofdzaak gevoed met beelden uit hun directe omgeving. De Jong: „Maar donderdag ben ik voor mijn werk in Zeeuws-Vlaan- deren en dan gaat de camera Wegwijs op het web De foto's zijn te zien op www.zee- landfoto.nl. mee." Op de website zijn dan ook foto's van onder meer Goes, Stave- nisse, Wilhelminadorp en Vlissin- gen te zien. Met name Appel trekt er met eni ge regelmaat bewust met de came ra op uit. „Omdat het hier zo mooi is", zegt de vrouw die met man en hun vier kinderen een dik ke vier jaar geleden van Spijkenis- se naar Oosterland verkaste. Van het alsmaar uitdijende Spijkenisse kreeg zij het 'Spaans benauwd'. In Zeeland vindt zij de ruimte én kan ze genieten van de bewaard geble ven historie. „Schouwen-Duive- land is zelfs binnen Zeeland uniek. We lopen hier een jaar of 50 ach ter omdat je geen tram, trein of metro hebt. Daardoor is veel be houden gebleven." Het vastleggen van dat in haar ogen zo mooie Zeeland vindt Ap pel 'hartstikke leuk'. Temeer om dat zaken ook hier nu in rap tem po veranderen. „Ik kan echt in shock zijn van de veranderingen die ik soms zie." De foto's openbaar maken, is voor het duo een logische vervolgstap. „Het is leuk als je ziet dat foto's veel wórden bekeken. Blijbaar vin den ook anderen het leuk om ze te zien." Columns van Sjoerd de Jong zijn te lezen op www.zeelandcolumn.nl. In programma De Vrijdag van ROSD leest hij wekelijks om 8.30 uur een column voor. Over zijn bedrijf Consilima/Con- ceptueel (strategisch management advies) valt meer te lezen via www.consiiima.nl. Meer over galerie ZeeuwsAppeltje en de schilderijen van Marleen Ap pel staat op www.marleenappel.nl. Verder houdt zij zich onder meer bezig met edelstenen (www.edel- stenengids.nl) en katten (www.kit- tensenkatten.nl/forum. Amateurfotografen Sjoerd de Jong en Marleen Appel foto Dirk-Jan Cjeltema Herengracht 74 j 4331 PX Middelburg f www.zeeuwsveilinghuis.nl info@zeeiiwsveilinghuis.nl ZEEUWS VEILINGHUIS V00R ONZE VOLGENDE VEILINGEN De markt voor kwaliteit is momenteel erg sterk. Met name op het gebied van Chinees antiek (porselein, snijwerk, etc.) worden regelmatig veilingrecords gebroken. Door onze internationale klantenkring kunt u hiervan profiteren! Taxatie en inname: maandag t/m vrijdag, op afspraak. Tel. 0118 - 650 680 MEEST CELEZEN 1. Super niet naar Koelhuisweg 2. Gezocht Willem van Oranje 3. Weg uit Timpahal (foto) ED EN ANITA Stem op de stelling 'Ophef over lied je Anita en Ed is overdreven' op STUUR THOOLSE TIPS NAAR www.pzc.nl/tholen.t-holen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40