zeeland 119 leggen druk op beschikbare ruimte Klomppop herstelt voorverkoop kaarten voor festival in ere Katsenaar begint aan reeks van 40 wandeltochten claimen ook fysiek meer ruimte in de samenleving jaren '30 en werd in 2010 aangepast. De gereformeerde gemeente in Tholen bouwde aan de rand van de stad. De Petrakerk in Kapelle krijgt er 550 plaatsen bij. foto's Ronald den Dekker door Luc Oggel OVEZANDE - Vanwege het grote suc ces van de afgelopen jubileumedi tie van het Klomppopfestival in Ovezande, heeft de organisatie be sloten om dit jaar sinds lange tijd weer kaarten in de voorverkoop aan te bieden. Ze zijn vanaf zater dag verkrijgbaar via de website en bij Free Record Shop/Van Leest. De dertigste Klomppop was vorig jaar met 1500 bezoekers zo goed als uitverkocht. De Klomp Festi vals vindt dat dat 'verplichtingen schept voor het vervolg'. Inmid dels zijn zeven bands vastgelegd voor de komende editie, die tradi tiegetrouw op Hemelvaartsdag (donderdag 2 juni) plaatsvindt, het gaat om A Silent Express, My Favo rite Scar, Krystl, Only Seven Left, Shaking Godspeed, The Apers en Volt Violin. De komende tijd zul len daar nog acht namen aan wor den toegevoegd. Volgens de organi satie zitten er nog (inter)nationale headliners in de koker, maar ook beginnend en gevestigd Zeeuws ta lent. Zij zullen optreden op twee podia in tenten op het compleet vernieuwde sportcomplex aan de Nieuwstraat in Ovezande. Kaarten in de voorverkoop kosten vijftien euro plus transactiekosten. Bezoekers die op de dag zelf vóór 13.00 uur komen, betalen ook vijf tien euro. Daarna kost een kaartje aan de kassa 20 euro. Meer informatie over de bands is te vinden op de website www.klomppop.nl. GOES - Katsenaar Jan Schuurman Hess, 54 jaar, docent en publicist, begint vanmorgen aan een regime waarin hij de komende twee jaar elke donderdag en vrijdag een voet tocht door Nederland maakt. Hij doet dat met Anne Dorst voor het wetenschappelijk bureau van de PvdA, de Wiardi Beekman Stichting. Zij zoeken naar socialis me en solidariteit in Nederland. Er zijn veertig routes uitgezet. Tegen 10.00 uur vanmorgen wandelt Schuurman Hess vanuit Kats via Goes naar Kapelle. Morgen loopt hij van Kapelle via Yerseke en Krabbendijke naar Rilland. De Kat senaar is te volgen via het weblog www.voettochtvanjan.nl. donderdag 3 februari 2011 B Een dergelijk probleem speelde aan het einde van de vorige eeuw ook in Borssele. Het schuurkerkje van de gereformeerde gemeente daar was met 300 zitplaatsen veel te klein voor de 700 doopleden. Een inbreidingsperceel aan de Westsingel, waar busbedrijf De Muynck vertrokken was, was be stemd voor woningbouw. In het dorp rees verzet toen de kerk een grote hap uit de beschikbare ruim te nam. Uiteindelijk kwam alles op zijn pootjes terecht toen ook de Ds Kerstenschool er neerstreek en elders ruimte vrij kwam voor woningbouw. Veel kerkbesturen van gerefor meerde gemeenten kiezen juist met het oog op de groeiprognoses voor locaties aan de rand van de kernen. Vooral parkeerproblemen worden daarmee gemakkelijk opge lost. De Rehobothkerk in Tholen verrees acht jaar geleden aan de rand van Tholen in ontwikkelings gebied Stadszicht. Met 1100 zit plaatsen, extra zalen en voldoende buitenruimte, kan de gereformeer de gemeente Tholen blijven groeien. Hetzelfde geldt voor de Petrakerk in Kapelle. Die werd vijftien jaar geleden neergezet aan de rand van het dorp: een grote kerkzaal met 850 plaatsen en een zaal van 250 zitjes die erbij kon worden getrok ken. Met elke zondag 1100 kerkgan gers, is de Petrakerk inmiddels te klein en zijn de verbouwwerken begonnen om er 550 zitplaatsen bij te maken. In principe gaat de kleine zaal weer dicht, maar de mogelijkheid blijft om die erbij te trekken. Eind dit jaar of begin vol gend jaar is de Petrakerk klaar. Tot dan kerken de leden in de Sion- kerk in Goes. Parkeerproblemen zijn er in Kapel le wel geweest, maar die zijn han dig opgelost met parkeerwachten. Die laten kerkgangers parkeren, zo als dat op het dek van een veer boot gebeurt. Problemen hebben zich sindsdien niet voorgedaan en van overlast is geen sprake meer. Ook de Adullamkerk, nog maar vo rig jaar in gebruik genomen, staat aan de rand van Waarde. Met 750 zitplaatsen is de kerk nu nog groot genoeg, maar er zijn mogelijkhe den om er met de bouw van een galerij een paar honderd bij te ma ken. Parkeerproblemen kennen ze in Waarde niet. Die zijn er wel eens in Krabbendij ke, waar de enige vooroorlogse ge reformeerde gemeentekerk nog pri ma voldoet. Het gebouw uit de ja ren dertig is wel vorig jaar hele maal aangepast aan de eisen van deze tijd. De 1400 zitplaatsen bie den voldoende ruimte aan 2100 do opleden. Het gemopper in Yerseke be treft niet alleen het ruim tebeslag van de kerk en de parkeerproblemen die omwonen den verwachten. De ondernemers in Yerseke zijn bang dat er voor hen weinig te verdienen valt in Steehof als de kerk een grote aan nemer laat komen om met zijn vas te onderaannemers een knots van een kerk te bouwen. Wellicht is een deel van de kou uit de lucht als het kerkbestuur de ad viezen van de Reimerwaalse burge meester Jan Huisman volgt: 'Koopt elders niet wat Reimers- waal u biedt.' Gereformeerde gemeenten die hun kerk aan de rand van een kern bouwden, kunnen flink doorgroeien Ook in Borssele was de grond aanvankelijk bestemd voor woningbouw. Bergen op Zoom j Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39