i8l zeeland Interesse voor project 'Eigen nest in Goes-West' Steeds grotere kerken GEREFORMEERDE GEMEENTEN Groeiende kerkgemeenschappen Toneelstuk over De Schelde in De Wemel Lezing over Zeeuwse klippers Woningbeurs Informatiemiddag in Grote Kerk over CAK regelingen The Slaves treden op in café De Vrijbuiter Cursus Indonesische rijsttafel in Kapelle Open repetitieavond popkoor d'Accord Diefstal uit meters met valse sleutel Stichting zoekt werkzoekende vijftigplussers donderdag 3 februari 2011 WEMELDINGE GOES GOES GOES door Mieke van der Jagt Terwijl sommigen zich in de Randstad druk maken over een groeiend aantal moslims en de daaruit voortvloeiende bouw van godshui zen, zijn het in Zeeland de gerefor meerde gemeenten die hier en daar voor gemor zorgen. Op de Be- velanden en Tholen zijn nauwe lijks kerken van die denominatie te vinden die niet de afgelopen twintig jaar zijn gebouwd of aange past aan een groeiend aantal lidma ten. In Yerseke, waar de gerefor meerde gemeente inmiddels uit de kerk aan de Oude Boogaert barst, moet een nieuwe kerk komen met 1800 zitplaatsen. Dat het kerkbe stuur zijn oog heeft laten vallen op een stuk grond in de nieuw bouwwijk Steehof, steekt veel Yer- sekenaren. Steehof is in Yerseke, dat opgesloten ligt tussen de Oos- terschelde en natuurgebied de Yer seke Moer, nagenoeg het enige plekje waar een Yersekenaar nog een huis in de bewoonde wereld zou kunnen bouwen. Maar ook de kerk wil graag 'in het midden'. Een perceel grond op de uitbrei dingslocatie Grintweg, ziet het kerkbestuur veel minder zitten. Oud-werknemers van de Koninklij ke Maatschappij De Schelde in Vlis- singen spelen vrijdag 4 februari het theaterstuk Op de Helling in dorpshuis De Wemel in Wemeldin- ge. Op De Helling vertelt de geschie denis van 'de mannen tussen staal'. De productie is van Wijktheater Walcheren en Stichting Kunstdorp Wemeldinge organiseert de voor stelling. Aanvang is 20.00 uur. Auteur A.R. Koppejan houdt op dinsdag 8 februari een lezing in de bibliotheek van Goes over Zeeuw se klippers. Koppejan heeft al diver se boeken over de beurtvaart in Zeeland op zijn naam staan en werkt nu aan een boek over Zeeuw se klippers. Tot 9 februari is er een tentoonstelling over dit onder werp te zien in de bieb. De lezing begint om 20.00 uur. Het Steunpunt Mantelzorg en Vrij willigerswerk en Zorggroep Ter Weel houden dinsdag 8 februari van 14.00 tot 16.00 uur in het Gast huis in Goes een informatiebijeen komst over CAK-regelingen. Die is bedoeld om gebruikers de weg te wijzen in het aanbod van regelin gen, eigen bijdragen en terminolo gie in de zorg. Vooraf aanmelden is niet nodig. GOES De Bevelandse Rockband The Sla ves treedt vrijdag 25 februari op in café de Vrijbuiter in de Sint Jacob- straat te Goes. De band bracht onlangs de cd Ner vine Banquet uit en laat ook een aantal nieuwe liedjes horen. Aan vang 22.00 uur. The Slaves bestaat uit Hans van An- del (zang, gitaar), Dion Laros (bas, zang), Peter Urbanus (gitaar) en Frank Beerens (drums, zang). door Luc Oggel GOES - Bewoners van Goes-West zijn enthousiast over het project 'Uw eigen nest in Goes-West' van woningcorporatie RWS en ontwik kelaar Marsaki. Dat bleek deze week tijdens een presentatie van het plan. De RWS wil bij wijze van experi ment mogelijke toekomstige huur ders laten meepraten over hun woonwensen. Zij zijn daarom uit genodigd om mee te denken bij het ontwerp van 31 nieuwe wonin gen (32 eengezinswoningen en acht patiowoningen) die aan de J.P Coenstraat/A. Tasmanstraat zullen worden gebouwd. De huidige wo ningen op die plek zullen worden gesloopt, als onderdeel van de om vangrijke renovatie van Goes-West. De komende twintig jaar worden daar ruim vijfhon derd, vooral naoorlogse, huurwo ningen vervangen door nieuw bouw. De 31 genoemde huizen zul len in 2013 worden opgeleverd. De woningcorporatie heeft de op zet deze week gepresenteerd. Hon derd mensen waren aangeschre ven, van wie er vijfendertig kwa men opdraven. Volgens sectorma nager woonservice Henk Bekker waren de reacties positief „Zes tien huishoudens hebben zich in geschreven." Bedoeling is een groepje van tien tot twaalf men sen toe te voegen aan het bouw team. In samenspraak met een ar chitect kunnen ze woonwensen verwezenlijken. Op 17 februari is de eerste sessie. De RWS wil men sen die meedenken 'belonen' door hen de woningen waarover ze meedenken, te laten betrekken. KAPELLE COLIJNSPLAAT De Adullamkerk in Waarde is op de groei gebouwd. 8gBMBssHBH£g8»8HBSBBB8BBsaMmaaMKsnMHramBB8BHBEsaKEBBrag8MS De Zeeuwse Volksuniversiteit geeft een cursus Indonesische rijst tafel koken. Deze cursus gaat in op kooktechnieken, combinaties van gerechten, kruiden en inheemse en uitheemse producten. Elke avond wordt het gemaakte samen geproefd. De lesavonden zijn op de dinsdagen 8,15 en 22 februari in de keuken van SKK in Kapelle. Aan melden: 0118 - 634800. Popkoor d'Accord, bestaande uit twaalf actieve leden houdt woens dagavond 9 februari een open repe titieavond in dorpshuis de Brug in Colijnsplaat. Iedereen die affiniteit heeft met muziek en graag wil zin gen is welkom. Het repertoire loopt uiteen van klassiekers zoals 'Fire' en 'Proud Mary' tot heden daagse muziek. De kennismaking begint om 20.00 uur. In de Grote Kerk in Goes wordt op n en 12 februari woningbeurs Woonland gehouden. Op vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 16.00 uur kunnen mensen zich informeren over wo ningaanbod in Midden-Zeeland. Or ganisator is Boom Communicatie. VLISSINGEN - Een (valse) sleutel. Daarmee moeten dieven enkele duizenden euro's uit parkeermeters in het centrum van Vlissingen hebben gestolen. „Er is namelijk geen enkele braakschade te zien", constateert de politie, die de diefstal onderzoekt. De diefstal vond plaats tussen zaterdag en dinsdag morgen. foto Lex de Meester GOES - De Stichting Denken en Doen zoekt in Goes en omgeving vijf hoger opgeleide werkzoeken den van 50 jaar en ouder voor het nieuwe project Werk voor elkaar. Het is de bedoeling dat de vijftig plussers werkgevers en een groep werkzoekenden van 45 jaar en ouder met elkaar in contact breng en. De vijf kandidaten gaan, onder begeleidingals projectuitvoerders 1 aan de slag. Zij krijgen zo de kans hun kennis en vaardigheden in te zetten en hun netwerk uit te brei den en contacten te leggen, om zo zelf ook hun kans op werk te ver groten. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen via 06-24546957 of info@werkvoorelkaar. De kerk in Yerseke is met 1400 zitplaatsen te klein geworden. Meest gelezen 1Vrouw gered uit water in Goes 2. Haai steeds vaker op het menu 3. Uitbreiding Emergis bijna klaar STUUR TIPS NAAR: bevelanden@pzc.nl De kerk in Krabbendijke stamt uit de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38