241 sport 'Thorpedo' kan goud winnen op Nieuwkomers Feyenoord staan te trappelen Eerste treffer Afellay, Suarez debuteert Wesley Sneijder terug in selectie van Inter Uitstekende start tennissters in Fed Cup Stam en Konterman langer bij FC Zwolle Benefietavond voor Molukken verschoven ZWEMMEN Ian Thorpe blaast zijn zwemcarrière nieuw leven in. Hij heeft heeft zijn zinnen gezet op deelname aan de Olympische Spelen in Londen van 2012. donderdag 3 februari 2011 ALMERIA Ibrahim Afellay heeft zijn eerste treffer voor Barcelona gemaakt. De middenvelder bracht gisteravond in de bekerreturn bij Almeria de derde en laatste treffer van zijn ploeg op zijn naam (0-3). Hij scoor de in de 67e minuut Barcelona had het eerste duel in de halve finales van de beker al met 5-0 gewonnen. Luis Suarez maakte gisteravond zijn debuut voor Liverpool. Hij mocht, onder luid applaus, inval len in het duel met Stoke City en had een groot aandeel in de 2-0. MILAAN Wesley Sneijder keert na ruim an derhalve maand terug in de selec tie van Internazionale. De Neder landse middenvelder heeft geen last meer van de dijbeenblessure die hij in december opliep tijdens het WK voor clubteams. Sneijder kan vandaag in de competitiewed strijd tegen Bari zijn rentree ma ken. Trainer Leonardo, die sinds zijn aantreden nog geen beroep kon doen op Sneijder, heeft tevens de Japanse aanwinst Yuto Nagato- mo opgenomen in zijn selectie. EILAT De Nederlandse tennissters zijn uit stekend begonnen aan het toer nooi om de Fed Cup. Oranje ver sloeg in Eïlat het sterker geachte Roemenië in groep D: 3-0. Zowel Michaëlla Krajicek als Arantxa Rus won haar partij tegen een oppo nent die veel hoger staat op de we reldranglijst. Krajicek (150e) open de flitsend tegen Monica Niculescu (69). Ze stond slechts vier games af: 6-3 6-1. Rus stond tegenover een speelster uit de top dertig: Alexan dra Dulgheru. Ze won met 6-1 6-3. Ook het dubbel werd gewonnen. ZWOLLE FC Zwolle heeft de contracten van Jaap Stam, Bert Konterman en Claus Boekweg verlengd. Technisch manager Konterman en assistent-trainer Stam blijven zeker nog een jaar bij de koploper van de eerste divisie. Stam gaat bovendien proberen zijn trainersdiploma te halen. Boekweg, de andere assis tent van coach Art Langeler, onder tekende een tweejarige verbinte nis. De hoofdtrainer tekende vori ge maand al bij tot de zomer van 2013. MIDDELBURG De benefietavond voor de oprich ting van een voetbalschool op de Molukken is verschoven. De bijeen komst in de schouwburg van Mid delburg zou 7 maart worden gehou den, maar is wegens organisatori sche redenen naar juni verschoven. Jörgen Raymann en Giovanni van Bronckhorst werken mee aan dit evenement, waarbij cabaret en mu ziek centraal staan. Het initiatief voor de oprichting van een voetbal- school komt van de stichting Mobi- lae Maluku Foundation, waar Jim Pentury aan verbonden is. Ian Thorpe is nog maar 28 jaar. imnm&BgmB&ggam door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Het is een grijze, kou de ochtend in Rotterdam-Zuid. Voor de aanwezige fans van Feye noord, van wie het overgrote deel de pensioensgerechtigde leeftijd al is gepasseerd, schijnt toch een beet je de zon. Hun club is de afgelo pen maanden heel ver weggezakt, maar dankzij een paar tijdelijke 'aankopen' wordt de hoop op bete re tijden weer gevoed. Hoop op be ter voetbal, overwinningen en als het kan wat meer doelpunten. De man die daar voor moet gaan zorgen, stapt als eerste het veld van De Kuip op. Sören Larsen pakt een hartslagmeter en wordt gevolgd door de rest van de selec tie. De oefenstof van Mario Been is eenvoudig. Eerst een uitgebreide warming-up, daarna een partij elf tegen elf, met Larsen en Meeuwis bij de B-ploeg. Na een doelpunt loos half uur besluit Mario Been de twee nieuwkomers in de A-ploeg te zetten. Larsen schiet vervolgens koeltjes de eerste treffer van de partij bin nen. „Het is maar een training, maar dat geeft wel een lekker ge voel", zegt de Deen (29) even later. „Ik voel me goed en ben echt ge motiveerd. Ik heb een paar verve lende jaren achter de rug. Bij Tou louse heb ik niet veel gespeeld. Het is moeilijk als het niet gaat zo als je wilt, dat weten de mensen bij Feyenoord ook. Maar ik ben er wel klaar voor. Dit is voor mij een prachtige uitdaging. Druk? Nee, die voel ik niet. Dat hoort bij een grote club." Hij is ook niet voor de eerste keer bij de Rotterdamse club binnenge stapt. „Op mijn zeventiende heb ik hier al eens een week stage gelo pen. Iedere dag reed ik langs de Kuip en dacht: als ik nu eens in zo'n groot stadion zou kunnen voetballen. Na die stage wist ik ook dat ik profvoetballer wilde worden. Ja, die week bij Feye noord heeft mij toen een duwtje in de rug gegeven. Het is wel grap pig dat ik hier twaalf jaar later toch weer terecht ben gekomen." Over Feyènoord heeft hij afgelo pen weekeinde eerst nog wat info ingewonnen. „Bij Jon Dahl Tomas- son natuurlijk, maar ook bij ande re Deense spelers die in Nederland hebben gespeeld. Feyenoord staat er niet goed voor, maar dit blijft een grote club. Ik heb dertien wed strijden de tijd om te laten zien wat ik kan. Vandaag moest ik nog even wennen aan mijn nieuwe me despelers. Maar ik heb honger' ik wil me de komende maanden be wijzen bij Feyenoord." Met Nederland zegt hij ook al lang een band te hebben. „Ik ben jaren lang op vakantie geweest naar Bla- nes in Spanje. Daar heb ik veel Ne derlanders leren kennen en er ook enkele vrienden aan overgehou den." Carnaval heeft hij al een keer in Brabant gevierd, het feest nummer 'Per spoor' ('Kedeng Kedeng') van Guus Meeuwis kent hij bijna uit zijn hoofd. Met een andere Meeuwis - middenvelder Marcel - moet hij Feyenoord op het juiste spoor gaan zetten. Het duo laat tijdens de eerste geza menlijke training een gretige in druk achter. „Als de trainer me zondag tegen Vitesse nodig heeft, zal ik er staan", zegt de van Borus- sia Mönchengladbach gehuurde Meeuwis. „Ik heb altijd al een band met Feyenoord gehad, ik vind het een eer om voor deze club uit te komen. Ik kon ook naar Polen, maar zou dan in een voor mij vreemd land terechtkomen. Toen Feyenoord belde was de keus daarom snel gemaakt." Ian Thorpe (rechts) wordt in 2004 gefeliciteerd door Pieter van den Hoogenband na zijn gouden race op de 200-meter vrije slag tijdens de Olympische Spelen in Athene. foto Mark Baker/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24