zeeland 121 een kippenkot Ondernemers willen Dorpsdijk aanpakken Voorverkoop Klomppop samenwerking m 9 VROUWENPOLDER Gemeente blij met initiatief herontwikkeling Arjan Beekman www.zeelandstemt.nt donderdag 3 februari 2011 door Annemarie Zevenbergen vrouwenpolder - Een groep van drie ondernemers in Vrouwenpol der en vijf andere betrokkenen wil len een deel van de Dorpsdijk in het dorp opknappen. De groep heeft inmiddels twee panden aan de dijk gekocht. Het gaat om de voormalige Rabo bank en het aangrenzende woon huis. De bedoeling is om die te slo pen en er nieuwbouw neer te zet ten. 'Commerciële ruimte bene den met woonruimte erboven' zo als ondernemersvoorzitter Hui- bert Wattel de plannen in een no tendop samenvat. „Alles zit nog in een beginsta dium. We hebben net anderhalve week geleden het tweede pand ge kocht. We voeren nu nog verken nende gesprekken met de eigenaar van de pizzeria om te zien hoe dat gebouw in de plannen kan wor den ingepast." Het Veerse college van B en W stemde deze week in met een in- tentieovereenkomst. Wethouder Jaap Melse verwacht dat gemeente en ondernemers die 'een dezer da gen' ondertekenen. „Wij zijn erg blij met dit initiatief. Op deze ma nier houden we de vaart in de plannen voor de herinrichting van Vrouwenpolder." De ondernemers lopen met dit ini tiatief vooruit op de uitvoering van de Ontwikkelingsvisie Vrou wenpolder van de gemeente. Wat- tel: „We zijn hier al lang mee be zig. De leegstand, en de verpaupe ring daardoor, zijn zeker geen aan winst voor het dorp. We wilden niet langer wachten ook al hebben we nu nog geen concrete plannen. Die komen er zo snel mogelijk. We nodigen binnenkort drie archi tecten uit om de mogelijkheden te bekijken." Vrouwenpolder kampt al jaren met problemen; een dorpshart zonder samenhang, een rommeli ge entree en de Fort den Haakweg. Sinds eind 1980 zijn er al plannen gemaakt, die vervolgens weer ver dwenen. Vorig jaar november ging de ge meenteraad akkoord met de Ont wikkelingsvisie die, opgedeeld in deelplannen, dit jaar concreet moe ten worden. De eerste fase, de dorpsentree, moet voor eind 2014 klaar zijn. Door het initiatief van de ondernemers komt het dorps- hart nu veel eerder aan bod. gen zijn mensen het slachtoffer, zo als in Engeland is gebeurd", schreef Robesin. „Daar werden ba by's uit hun wieg gesleurd en op afschuwelijke wijze gedood. Waar om het provinciebestuur scherpe maatregelen uit de weg gaat, is mij een raadsel." Van Hoecke vreest dat de referen tie aan Engeland de aandacht van de discussie afleidt. Het gaat de ge dupeerden er gewoon om dat ze weer met plezier pluimvee kun nen houden, zodat er met regel maat een heerlijk scharreleitje de pan in kan. „Je mag best weten dat ik de laatste tijd niet meer zo vast slaap. Als ik nog maar iets hoor, ga ik kijken", zegt Fons Vandamme. Bij Vandamme kroop het dier door een klein luikje het kippen hok binnen. Herman van Hoecke zette zijn schijnwerper in de nach telijke uren zelfs eens op twee vos sen, die op dat moment een slacht partij aanrichtten. ovezande - Vanwege het grote suc ces van de afgelopen jubileumedi tie van het Klomppopfestival in Ovezande, heeft de organisatie be sloten om dit jaar sinds lange tijd weer kaarten in de voorverkoop aan te bieden. Ze zijn vanaf zater dag verkrijgbaar via de website en bij Free Record Shop/Van Leest. Klomppop was vorig jaar met 1500 bezoekers zo goed als uitver kocht. Inmiddels zijn zeven bands vastgelegd voor de komende edi tie, die traditiegetrouw op Hemel vaartsdag (donderdag 2 juni) plaatsvindt: A Silent Express, My Favorite Scar, Krystl, Only Seven Left, Shaking Godspeed, The Apers en Volt Violin. Daar komen nog acht namen bij, waaronder (in ternationale headliners en Zeeuws talent. Kaarten in de voorverkoop kosten 15 euro plus transactiekosten. Be zoekers die op de dag zelf vóór 13.00 uur komen, betalen ook 15 euro. Daarna kost een kaartje aan de kassa 20 euro. www.klomppop.nl Annie van der Leden (84) en Daan de Jong (85) zijn zestig jaar getrouwd. foto Lex de Meester pluihivee hebben voorzien. foto Mark Neelemans De Christenunie staat voor betrouwbare politiek gebaseerd op Bijbelse waarden. Wij staan voor behoud van de Zeeuwse rust en ruimte met een economische ontwikkeling die past bij Zeeland. Lijsttrekker Christenunie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21