Dow stevig op de huid gezeten 1 Nieuwe N57 zaterdag open Vieze tandartspraktijken PZC ERNSTIGE INCIDENTEN Provincie alert, justitie beslist binnen drie maanden over eventuele vervolging Chaos door gevechten op Tahrirplein in Caïro Natuur is hét verkiezingsitem Word ook abonnee! Rustig, 7 Cycloon Yasi raast over Queensland Ian Thorpe wil zwemmen op de Olympische Spelen in Londen 24 en 25 Vandaag bij uw krant de bijlage DONDERDAG 3 februari 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 28 - los nummer €1,55, zaterdag 2,30 WALCHEREN door Harmen van der Werf terneuzen - De provincie heeft chemieconcern Dow in Terneuzen stevig op de huid gezeten na een serie ernstige incidenten in sep tember 2006. Tekortschietend on derhoud lag veelal aan de inciden ten ten grondslag, blijkt uit officië le stukken van de provincie, die het NOS Journaal gisteren open baar maakte. Na de opeenvolgende calamiteiten in 2006 stellen de provincie, de ar beidsinspectie en de Veiligheidsre gio direct een bestuursberechtelijk onderzoek in. Het hoofd van de af deling milieuhandhaving van de provincie meldt de resultaten in december 2006 aan het Openbaar Ministerie (OM). De ambtenaar trekt harde conclu sies. „De incidenten hadden de po tentie zich tot zware ongevallen te ontwikkelen. Dow heeft door in zet van repressieve middelen esca latie voorkomen." Overheden en Dow moeten, stelt de ambtenaar verder, adequaat blijven reageren om 'een inmiddels denkbare ramp te voorkomen'. De situatie bij Dow wordt zo ern stig genomen, omdat diverse inci denten veroorzaakt zijn door ge brekkig onderhoud. Wereldwijde Dow-standaards worden ook niet altijd nageleefd in Terneuzen. Het bedrijf lijkt ook blind te varen op ingehuurde gespecialiseerde onder aannemers. Het door de provincie gealarmeer de OM 'doet in juni 2008 een groot scheepse inval bij Dow. CDA-Sta- tenleden reageren verbijsterd. Het imago van de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone is fors beschadigd, stellen zij. Commissaris van de koningin Peijs wijst directe betrokkenheid CAIRO - In de Egyptische hoofdstad Caïro zijn gis teren rellen uitgebroken tussen aanhangers van president Hosni Mubarak en betogers die eisen dat hij onmiddellijk opstapt. Rivaliserende groe pen demonstranten (foto) bekogelden elkaar met stenen, stokken en flessen en gingen met el kaar op de vuist. Ook waren er enkele schoten te horen. Zeker zeshonderd betogers raakten ge wond. Er vielen drie doden. Een paar honderd re geringsaanhangers, van wie sommigen op kame- pagina 9: Caïro verandert in slagveld" MIDDELBURG - Rijkswaterstaat stelt in de nacht van vrijdag op zater dag de nieuwe N57 open voor het verkeer. De weg loopt van het knooppunt met de A58 bij Nieuw- en Sint Joosland via een tunnel onder het Kanaal door Walcheren naar Serooskerke. In het najaar zal ook het noordelijke deel van de nieu we N57 op Walcheren, Seroosker- ke-Veersedam, gereed zijn. De nieuwe N57 moet de Middel burgse binnenstad voor een be langrijk deel verlossen van het doorgaande verkeer. DEN HAAG - Vijf tandartspraktijken in Noord-Holland zijn op last van de Inspectie voor de Gezondheids zorg met onmiddellijke ingang ge sloten. Het gaat om vier Ac- crès-praktijken in Purmerend, Den Helder en Medemblik en om van de provincie van de hand. Het OM neemt de tijd voor het onder zoek. Een woordvoerster liet giste ren weten dat het onderzoek on langs is afgerond. Het OM beslist binnen drie maanden of tot vervol ging wordt overgegaan. Dow meld de gisteren de stappen van justitie af te wachten. Het bedrijf lijkt zijn les te hebben geleerd. In 2009 de den zich twintig incidenten voor, tegen 42 in 2006. MIDDELBURG - Natuur moet vol gens de Zeeuwen bovenaan de agenda staan na de komende ver kiezingen voor Provinciale Staten. Er is te weinig natuur, of juist te veel, vinden lezers van deze krant. Dat blijkt uit een inventarisatie. De aanleg van de Westerschelde Container Terminal (WCT) staat op nummer twee van de top tien met wensen, het afschaffen van tol heffing in de Westerscheldetunnel op drie. De inventarisatie is niet re presentatief. De redactie heeft geen steekproef uitgevoerd en de mensen die reageerden zijn geen willekeurige Zeeuwen: het zijn in ieder geval mensen die zich betrok ken voelen bij hun provincie. Op vallend is dat ook het opheffen van de provincie vaak wordt ge- £md. pagina 2 en 3: uw wensen voor Zeeland pagina 3: commentaar De provincie is een overbodige bestuurslaag reageer op www.pzc.nl len en paarden, stormden het Tahrirplein (Bevrij dingsplein) op en sloegen op betogers in. foto Khaled Elfiqi/EPA reacties: 460 Protest Greenpeace tegen kerntransport is kansloos 72% 28% praktijk De Purmer die op hetzelf de adres in Purmerend zit. In geen van de praktijken werd in de ruim te voor reiniging, desinfectie en ste rilisatie van instrumenten een goe de scheiding gemaakt tussen 'vuil' en 'schoon' materiaal. Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 .8"7' 1688 555530»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1